Page 7 of 17 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 244

Thread: Проблем с разход, само не знам с колата ми ли е, или с честността на пишещите тук...

  1. #91
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by damyanov View Post
    Ако се кара само по нанадолнище сигурно ще го докара тоя разход...
    Ама наобратно с репатрак тре'е да се връща


    ---------- Post added at 23:04 ---------- Previous post was at 23:03 ----------

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Абе почти тон и триста кола, и гориво, и твоите кила, и на некой друг килата, и в багажника некое друго кило ... не знам как ги докарвате тия 6 градско студено.
    С мноу фантазия всичко мое....
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  2. #92

    Default

    колега за пасата дето казваш 1.9 -110 коня,карал съм и 3 ка и 4 ка и двете комби,някога 3 то поколение пасат беше лукс преди 10 години като съм се подкачвал на него,та на магистралата дето казваш София на некъде си като карам с 140 км ми показваше моментен разход точно 6.2 литра дизела а резервоара му събираше 105 литра и минаваш 1560 км с него смесени,има един пак пасат пак 1.9 ама е 90 коня та той е шампион по икономичност там говориме за разходи под 5 литра...аз лично не съм карал по-икономични коли в тоя голям клас а в момента са на 20 години,и още има разлика в магистралата дали излизаш от София -по-малко арчи по наклоня или идваш към София,а иначе такива разходи 11-12 е трагедия за дизел то Нисан Терано 125 коня дето е джип с 2.7 мотор няма такива разходи и е 9-10 градско и 6.5 извънградско па не знам.

  3. #93
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Пиша в отговор на автора на темата. Може да се повторя с някой, но не ми се четат 5 страници. Разходът, който е посочен не е ненормален още повече, че колата е с работещ dpf в незнайно състояние. Винаги съм имал своето принципно мнение за автопилота/темпомата. Не съм го споделял за да не го обяви някой за ерес. Напоследък обаче няколко човека ми сервират подобна информация без да съм ги провокирал така, че ще го споделя - колата гори на автопилот повече. Това странно на пръв поглед твърдение си има своята логика. При стандартно каране със средна 120 реално се кара със 140 по надолнищата и със 100 по нагорнище(примерно). Автопилотът "спира" колата по надолнището - точно когато и се върви и дава всичката газ по нагорнище - точно когато не и се върви. Та поддържането на еднаква скорост навсякъде си има цена.

    Тази тема не я отворих за да събирам мнения повече ли гори на темпомат или по малко. Ясно е като бял ден че гори малко повече.

    Точно това че не си изчел всичките страници на темата не ти позволява да вникнеш в нейния смисъл...
    Той е дълбоко емпиричен. Изследваме катарзиса на разходомера и терзанията на нафтовата помпа


    Между другото, тая седмица цялата вече си я карам както си карах 156цата - с кеф, без да гледам разхода. Колкото толкова. И изменада - тоай паднал половин кило.

    Определно тоя автомат иска ръчка. Бързо да дигнеш до трета с повечок газ, после да си лети по инерция прасето.

    Прави ми впечатление че на първа и втора като пусна газта забива носа, а от трета нагоре изключва от скорост и дъъъълго се носи като кораб.

    Верно петака си вкара звук. Като тръгвам с повече газ гъргори и бушува като подивял и колата се изнася като бит педерассссс...

    Ко му тряяя на чвяк!
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  4. #94
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Какво лъжа, последният човек навъртял над 400км на колата е точно Радо, който я е карал и много преди това предполага. Точно се чухме с бившия собственик, и той разход не си спомня, по негови думи, и повярвай ако ми гореше 14, щеше да е продаден отдавна!
    Дайте да направбим един тест отворковци, една неделя, нека някой до дойде до Русе, ще си направим разходка, ще заредя до горе, ще го разходя из най-красивите места на Русе, ще пием бира и после пак ще пълним. Карам градско около 90-100 км на седмица, в Русе, нямам много ходене в час пик. Който е от Русе знае какъв е трафика
    Мисля малко прекаляваш, няма как тази кола да гори 14, ако ще да е постоянно в червено, просто е нвеъзможно.



    5.12 ми е извънграсдски разход до Варна с 3 човека, с каране 100 на 5-та.
    В града найстина не ми гори повече от 6.5.
    готов съм да я дам на някой колега от Русе да я кара 2 дена, и той да каже....не я карам вече много...
    Виж тук сменям на 2000 оборота, просто тази кола не и трябва повече, щото тя не си върви.

    Немога да разбера какво толкова не ви се вярва. Отворен съм да го докажа както кажете, дайте идея...ако лъжа черпя всички по бира с картофки, ако не вие мен
    Дай ми я да я покарам тази невървяща 156-ица във Варна по моя маршрут - горивото аз го плащам - зареждаш до горе, карам каквото карам, аз допълвам до горе на същата бензиностанция. Доста е дразнещо твоето изхвърляне и за двете Алфи, та ако си все още толкова отворен може да го направим. Само да ти кажа, че моята под 8 не пада, а като я настъпя или зимата си минава и 10. Но пък твоята е в супер-топ-утра състояние и ще свали разхода. Смешно е малко, но щом ти харесва...? Ако не докара разход като заявения от теб, ще се съгласиш ли да напиша с пирон "Лъжец" на капака?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  5. #95
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Тази тема не я отворих за да събирам мнения повече ли гори на темпомат или по малко. Ясно е като бял ден че гори малко повече.

    Точно това че не си изчел всичките страници на темата не ти позволява да вникнеш в нейния смисъл...
    Той е дълбоко емпиричен. Изследваме катарзиса на разходомера и терзанията на нафтовата помпа


    Между другото, тая седмица цялата вече си я карам както си карах 156цата - с кеф, без да гледам разхода. Колкото толкова. И изменада - тоай паднал половин кило.

    Определно тоя автомат иска ръчка. Бързо да дигнеш до трета с повечок газ, после да си лети по инерция прасето.

    Прави ми впечатление че на първа и втора като пусна газта забива носа, а от трета нагоре изключва от скорост и дъъъълго се носи като кораб.

    Верно петака си вкара звук. Като тръгвам с повече газ гъргори и бушува като подивял и колата се изнася като бит педерассссс...

    Ко му тряяя на чвяк!
    Явка,как я караш бре,на пълен хафтомат или ръчкаш лосто?
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  6. #96
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    .....
    Еми така е на 1-ва и 2-ра няма как да си икономичен в никакъв режим, тези скорости гледаш да ги "прескочиш" възможно най-бързо. Икономията градско е на 3-та и 4-та, по булевардите 5-та и като видиш светофар от 300 метра кът оф. Всички тия упражнения са леко безсмислени на 2,4 автомат - най-много да докараш моя разход когато карам като бесен т.е. резултатът все е незадоволителен така, че давай газ и се кефи. Колко ще изгори - повече от 15 градско няма да качи Ако не можеш да се примириш смени колата, аз бих го направил.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #97
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Ааа, лосто не барам, имам си пера на волана ... Хохохохохохо
    Там все се бъркам - напред ли беше следваща предавка или назад
    С перата е по лесно - дясното дига, лявото сваля. Реално лявото не го ползвам. Като падна под определени обороти и скорост за конкретната предавка, тя сама си свала - малко рано според мен, но...

    Доста я карах на ръчно първите седмици, за да се кефя, ама забелязвам че все по често просто си карам на автомата и мързелувам.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  8. #98
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    ...
    Мисля малко прекаляваш, няма как тази кола да гори 14, ако ще да е постоянно в червено, просто е нвеъзможно.
    ...
    Всичко зависи от маршрута.
    Както се вижда, а и както казах, очевидно твоя маршрут е много олекотен, за да правиш този разход.
    Веднага, без да знам ти казвам, че средната ти скорост за този разход се върти около 30-35км/ч.

    Повярвай, че тази кола много трудно ще пада под 13-14, ако я дадеш на жена ми и тя да я бута в нейния трафик.

    Само едно ще те питам - може ли да ми кажеш, колко ти показва борда, когато средната ти скорост е от порядъка на 13км/ч?
    Хайде, направи си този експеримент. Занули го, тръгни и спирай 100 пъти. И така да речем 10-на километра и да докараш средната ти скорост до 13км/ч. И ми сподели тогава какъв ти е разхода. Моля. И тогава се изказвай така категорично.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #99
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Аз знам кога ще ми падне и на мен разхода на 10/100.
    След месец два ще се местим в нов офис, който няма да е в центъра като сега, а до фабриката ни в индустриалната зона, там където правихме драга миналата година.

    Сутрешния ми маршрут от 2,5 км с много светофари и трафик в центъра и търсене на място за паркиране сега ще се измени на общо 5км по главен булевард само с два светофара и след това друг още по голям булевард само с два легнали полицая до гарата. Там се кара на четвърта-пета. А за паркирането - ще си имаме собствен паркинг пред офиса с бариера.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  10. #100
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Дай ми я да я покарам тази невървяща 156-ица във Варна по моя маршрут - горивото аз го плащам - зареждаш до горе, карам каквото карам, аз допълвам до горе на същата бензиностанция. Доста е дразнещо твоето изхвърляне и за двете Алфи, та ако си все още толкова отворен може да го направим. Само да ти кажа, че моята под 8 не пада, а като я настъпя или зимата си минава и 10. Но пък твоята е в супер-топ-утра състояние и ще свали разхода. Смешно е малко, но щом ти харесва...? Ако не докара разход като заявения от теб, ще се съгласиш ли да напиша с пирн "Лъжец" на капака?
    Заповядай в Русе, ти караш цял ден, нямам как да ти дам колата във Варна, нали осъзнаваш, че е несериозно това!
    Като те дразни, това е твой проблем, мен пък не ме кефи да го изтъкваш! Колата ми се поддържа да, състоянието е добро да, но това не е определящо, карам си спокойно...105кс не стигат да се натиска, не върви много.
    Разхода ми е летен, не зимен!

    Бо, средна скорост ми е от 27км/час...
    За експеримента, ще пробвам днес по-късно, естествено тази кола на 1, и 2 гори най-много, като всяка друга. Маршрута ми в Русе си е нормален според мен.....за хората от Русе.
    Бул Христо Ботев, карам към ул. Николаевска, от там бул трети март....който познавама маршрута знае каква е скоростта, защото последният не е много читав...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #101
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    С този маршрут ще ти падне разхода наистина. Аз на 1,2 бензин с пенсионерско каране едвам свалям на 7,6 , като имам участък и по околовръстното. А някои с двойно по-тежка , кола двойно по-голям двг и постянно задвижване на четирите колела как успяват да докарат 6,5 направо им се чудя. С Ариел такъв разход постигам на извън градско до Берковица с децата и пълен багажник, а когато съм само с жената отива на 8.

  12. #102
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Quote Originally Posted by renyx View Post
    С този маршрут ще ти падне разхода наистина. Аз на 1,2 бензин с пенсионерско каране едвам свалям на 7,6 , като имам участък и по околовръстното. А някои с двойно по-тежка , кола двойно по-голям двг и постянно задвижване на четирите колела как успяват да докарат 6,5 направо им се чудя. С Ариел такъв разход постигам на извън градско до Берковица с децата и пълен багажник, а когато съм само с жената отива на 8.

    6.5 гори 156-ца 105кс!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #103
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Бре, че и се караш бе... Толкова настояваш. Крайно време е да се направи експеримент твоите коли!
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  14. #104
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    6.5 гори 156-ца 105кс!
    Това 6.5 да не е масло,вода или вазелин/за.....петите/.

    Alfa Romeo 159 SW TI-ex
    Alfa Romeo Crosswagon 2007 Mercedes GLK350 2009
    http://www.facebook.com/VenturaGarage

  15. #105
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Това 6.5 е мезе с питие мой човек ....

    Явка, карам се, защото неможе така някой, който не ме познава лично да ме нарича лъжец, или да ми държи тон. Нито ми е баща, малко по-уважително моля. Не съм Първан от гората. Никакво усещане за колегиалност, държание, отношение....
    Май на някои му липсват първите години от възпитанието..ще кажеш ги карам да ми купуват колата и ги лъжа....
    ХОРА, осъзнаите се, никой не Ви кара да вярвате....
    За проби, адреса е Русе, номера на лично, всяка неделя с предварително обаждане и ще направим тест.

    Малко материал за злобни колеги, тази вечер към 20:40 излязох да си купя сладолед....ето го в едната посока какво се получи....очаквам злобни коментари как маниполирам снимките.....
    Това е tirp B, за точка А до Б, занулява се автоматично по функция.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_2684.jpg   IMG_2685.jpg   IMG_2686.jpg  
    Last edited by rusiq86; 11-10-2014 at 23:12.

    Gulfstream G650 with Italian design...

Page 7 of 17 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •