Page 3 of 17 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 244

Thread: Проблем с разход, само не знам с колата ми ли е, или с честността на пишещите тук...

  1. #31
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    1.9 JTS ли бре?

    Или 3.2 GTA?
    Ква е пъ таа 159 3,2 GTA?

    ---------- Post added at 12:12 ---------- Previous post was at 12:00 ----------

    Разликата в разхода и хАфтомата е голяма само у градо.
    Ръчка градско и дават 9,4,автомат 11,6
    Извънградско ръчката 5,6,автомата 5,9
    Смесено ръчката 7,автомата 8.
    Тоест като сложим и гУемите жанти и разни позапушени екохуйовини.....Явка маайй всичко и си свиркай.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  2. #32
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Абе истината е, че МултиДжета е лекинко далеч от гледна точка на икономия ... сравнение с УниДжета. Това 1.9 и 2.4 дето са на по-старите машини са си по-икономични. Верно новите са и много тежки .. , но въпреки това има и повече периферия по мотора - еконорми, пеперудки, клапанчета, скръкалца, сондички и други, които не помагат за нисък разход.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  3. #33
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Незнам какво се очавка от този модел автомобил...аз лично карах преди това 1.9 105 кс, който близва дизела....

    но в момента с кола 1700 кг без мен и гориво, с 19 джанти и постоянно задвижване 4х4 съм адски доволен....градско не минава 10, извън между 6-7 според зависи....

    Нямам дпф, пеперудки, егр....с нов софт, доста старателно насроен...лек мап...карам на къси разстояния от макс 5 км в едната посока...

    Сипвам от РомПетрол само, добавка бардал...всекидневно си я натискам в повече и не се оплаквам....
    Няма как автомобил с мен и гориво с тегло 1850кг и 19 джанти, 4х4, 240 коня и 1 магаре да ми гори 7 градско, и няма такъв автомобил на пазара в момента.

    Разхода е много субективно явление, зависи от мног фактори.
    При колегата 1 литър качва според мен от дпф и другите еко норми. 1 литър от джантите 19 ' сравнено с 17', зимата го изпитвам това многкратно..
    1.2-1.4 литъра още от автомата. 1 литър от тежкия му крак(стила на каране). Което го вакрва в норми според мен като изключим горе-описаните.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #34
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Незнам какво се очавка от този модел автомобил...аз лично карах преди това 1.9 105 кс, който близва дизела....

    но в момента с кола 1700 кг без мен и гориво, с 19 джанти и постоянно задвижване 4х4 съм адски доволен....градско не минава 10, извън между 6-7 според зависи....

    Нямам дпф, пеперудки, егр....с нов софт, доста старателно насроен...лек мап...карам на къси разстояния от макс 5 км в едната посока...

    Сипвам от РомПетрол само, добавка бардал...всекидневно си я натискам в повече и не се оплаквам....
    Няма как автомобил с мен и гориво с тегло 1850кг и 19 джанти, 4х4, 240 коня и 1 магаре да ми гори 7 градско, и няма такъв автомобил на пазара в момента.

    Разхода е много субективно явление, зависи от мног фактори.
    При колегата 1 литър качва според мен от дпф и другите еко норми. 1 литър от джантите 19 ' сравнено с 17', зимата го изпитвам това многкратно..
    1.2-1.4 литъра още от автомата. 1 литър от тежкия му крак(стила на каране). Което го вакрва в норми според мен като изключим горе-описаните.
    Ти си един от тези,заради които е тази тема брат,твоят разход е най-ниския даван някога от 2.4 в целия свят.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #35

    Default

    На мен ще ми е много интересно, ако някой ДРУГ кара на Русия колата, какъв ли ще е разхода
    Нямам предвид яко ръчкане, а просто като стил на шофиране....
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  6. #36
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Незнам какво се очавка от този модел автомобил...аз лично карах преди това 1.9 105 кс, който близва дизела....

    но в момента с кола 1700 кг без мен и гориво, с 19 джанти и постоянно задвижване 4х4 съм адски доволен....градско не минава 10, извън между 6-7 според зависи....

    Нямам дпф, пеперудки, егр....с нов софт, доста старателно насроен...лек мап...карам на къси разстояния от макс 5 км в едната посока...

    Сипвам от РомПетрол само, добавка бардал...всекидневно си я натискам в повече и не се оплаквам....
    Няма как автомобил с мен и гориво с тегло 1850кг и 19 джанти, 4х4, 240 коня и 1 магаре да ми гори 7 градско, и няма такъв автомобил на пазара в момента.

    Разхода е много субективно явление, зависи от мног фактори.
    При колегата 1 литър качва според мен от дпф и другите еко норми. 1 литър от джантите 19 ' сравнено с 17', зимата го изпитвам това многкратно..
    1.2-1.4 литъра още от автомата. 1 литър от тежкия му крак(стила на каране). Което го вакрва в норми според мен като изключим горе-описаните.
    Засичал ли си по колонка дали е същото?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #37
    започва да се пристрастява devil_vas's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    56

    Default

    460 км с 37 литра нафта (ЕКО) или казано 8.05/100 км.
    това е с нормална каране (рядко даване на газ, то кво да му давам газ.. не е за даване ) - Стамболийски - Пловдив всеки ден (извънградското ми е 15 км в едната посока). след което следва градско Пловдив, по работа.
    не знам много ли е, малко ли е, но това е положението. средната ми скорост по борд за изминалите километри се върти около 40-50 км/ч... интересно е, че по борд ми показваше 8.2, а реално по сметки излиза по-малко.

    друго засичане, пак пълен-пълен
    Пловдив - Ямбол - Пловдив (160-210 км/ч) по магистралата и с ограниченията на излизане и влизане в градовете - 70 лева ама точно!
    ex: VW Golf 3 GT, Opel Astra GSI 2.0 16V, VW Golf 4 1.8T GTI, BMW E36 318is, Subaru Legacy 2.0 Turbo, BMW E46 318i 143, Honda Civic 1.6 VTI, Audi S3 1.8T, BMW E46 330Cd

    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm AT

  8. #38
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Mury, аре стига глупости вече, не мислиш ли?! Разбрах какво мислиш, нищо лично, но няма нужда да го изтъкваш още веднъж....
    Можеш инфо от първа ръка от стария собственик да имаш, разликата е малка, сега няма дпф, и пеперуди...и се кара в Русе..
    Заще не провериш разходи на автомобили със същите параметри...

    Kuku, стила ми си е нормален бих казал, нито много ръчка, нито като пенсионер....с удоволствие може да я засечем с някой колега свидеел в Русе...

    Засичам я само пълно-пълно, и борд си отчита доста точно...

    Нио ви я продавам, нито ми я зареждате, дали гори 9-10-11 все тая, кефа ми е неописуем...
    http://www.cars-data.com/en/alfa-rom...4-ti-specs/536
    Десетки англичани послъгват като мен за разхода....
    Last edited by thecleaner; 08-10-2014 at 01:00.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #39
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Mury, аре стига глупости вече, не мислиш ли?! Разбрах какво мислиш, нищо лично, но няма нужда да го изтъкваш още веднъж....
    Можеш инфо от първа ръка от стария собственик да имаш, разликата е малка, сега няма дпф, и пеперуди...и се кара в Русе..
    Заще не провериш разходи на автомобили със същите параметри...

    Kuku, стила ми си е нормален бих казал, нито много ръчка, нито като пенсионер....с удоволствие може да я засечем с някой колега свидеел в Русе...

    Засичам я само пълно-пълно, и борд си отчита доста точно...

    Нио ви я продавам, нито ми я зареждате, дали гори 9-10-11 все тая, кефа ми е неописуем...
    http://www.cars-data.com/en/alfa-rom...4-ti-specs/536
    Десетки англичани послъгват като мен за разхода....
    Само не забравяй,англичаните с каква нафта карат,и с каква ти,там вече може да има разлика,а ти си единствения в Бг с такъв разход,а не е като да няма около мен 159-ки с 2.4 мотор.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #40
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Е това е несериозно, с каква нафта карат англичаните... незнам какви алфи има около теб, и как карат хората също, като толквоа не вярваш, заповядай в Русе.
    Защо не попиташ Радо за разхода, той има наблюдения!?

    Или просто не ти се иска да го признаеш....!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #41
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Talking

    разликата в градски условия Русе София е огромна!нормално русата алфа да гори колкото 1,9 не вярвам да седи на едно място в задръстване и да хлопча 10м.
    155ex 159ex 530new

  12. #42
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Нека Тони да пита Радо, той я е карал при всякакви условия и има наблюдения в София! Нека сподели дали е минавала каране градско в София 11 литра, много ми е любопитно!
    В Русе задръстване няма да, но се кара нормално всеки ден по точно 10 км, 5 в посока....
    Извънградско има няколко трипа до морете....
    Last edited by rusiq86; 08-10-2014 at 18:57.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #43
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    То па Радо много ше помни ама айде ...
    Но има резон в този нисък разход на Пешо на колата, щото Русе не е София, не е и Пловдив .. а стилът на каране не се знае какъв му е.

    Пример и от мен : 1.9 Mjet аз лично комбинирано под 7 не можах да го сваля ... жената кара 3 дена същия маршрут и по борд показваше точно 6. А сега де ?!
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  14. #44
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    ...жената кара 3 дена същия маршрут и по борд показваше точно 6. А сега де ?!
    В сравнение със същия период на миналата година (беше ми първа с тази кола и с дизел), разходът ми е близо 2 литра надолу градско и литър навън. Отдавам го на това, че вероятно съм се понаучил да карам печката
    Едно време правих опит да я карам "икономично" според всеобщите указания, ма беше ужасна мъка и за мен, а подозирам, че и за околните, въпреки че имаше известен резултат. Обаче издържах само една-две обиколки от нас до офиса и обратно. Сега карам както ми уйдисва, без да се стискам, но явно съм нацелил верния режим вече.

    С автоматика обаче не знам дали се излиза наглава.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  15. #45

    Default

    реално каква ще е разликата в разхода на такива къси интервали ако чакаш да загрее примерно и не караш на студен двигател?

    аз всеки ден карам на по 8км дистанции сутрин и вечер в бесни задръствания
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

Page 3 of 17 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •