Page 1 of 17 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 244

Thread: Проблем с разход, само не знам с колата ми ли е, или с честността на пишещите тук...

  1. #1
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default Проблем с разход, само не знам с колата ми ли е, или с честността на пишещите тук...

    Все повече се убеждавам, че има някакъв проблем, само не знам с колата ми ли е, или с честността на пишещите тук...

    Вчера ходих до Съединение и покарах за пръв път по магистрала и иамха възможност да си поиграя.
    При 120 борд компа отчита между 7,8-8. При 130 се върти в диапазона 8,0-8,2. При малко над 140 показанията са 8,5-9,0. Всички наблюдения са извършени на шеста предавка, на абсолютно равни участъци, с четирима възрастни и бебе в колата, също и багаж в багажника. Тегло на пътниците и багажа - над 300 кг ( значителен дял е моето лично тегло), резервоар пълен на 2/3, температура на въздуха около 18градуса, без никакъв вятър, на празна магистрала на круиз контрол...

    Не пробвах по висока скорост заради жените в колата, но дълбоко се съмнявам как би могла да гори 7,5, или пъл даже 9 при 180... Не го вярвам.
    156цата ми гореше около 6,5 при магистрално каране с 120-130. При 150качваше на 8 веднага.

    Интересното е, че в едната посока както си карах със 130 и ми отчиташе моментен разход около 8 и в един момет отиде на 12-13-14даже на моменти. Стана ми ясно че е почнала регенерация. Пробвах веднага - изключих круиза и карах с газ подавана от мен. При отпускане на газта, разхода не падаше на 2/100(кът оффа) а се задържаше и колебаеше в диапазона 6-7/100. Това продължи около 10-12 минути и после си падна разхода.


    Хасково - Съединение през магистралата от Първомай. 105км, средна скорост 77-78 км/ч.
    На отиване разхода ми беше 8,6 заради регенерацията.
    На връщане 7,4 по абсолютно същия маршрут, товар и каране.

    Сърдете ми се ако искате, ама бъдете честни, не боли!

    Моите коли винаги горят най много като си пишем по форумите, не знам защо така.
    Един колега имам с една Е класа,шетстака мотора 3,2, питам го: колко ти гори в града? Мрън, мрън - 10-11 макс. Оня ден му разцъках борд компа и пишеше 15... Така че, толкоз.

    Единствената кола, която ми е горила малко в ръцете е служебния Пасат, 110коня, 98ми набор. Хасково - София, магистрала от Пловдив, с яко каране, на магистралата 160-180 през цялото време, градско в София и обратно - 6,2-6,3 на колонка. И това е пробвано поне 10 пъти.

    Личната ми статистика за този маршрут при нормално карене 120-130 по магистралата е следната:
    Алфа 156 1,9/115 -6,5/100
    Алфа 147 1,6/120 - 7,5/100 бензин
    Хюндай их55 3,2 дизел - 10,5/100 служебния джип.
    Пасат 1,9/110 -5,9-6/100
    Ауди А3 1,6/105 дизел - 5,8/100
    Ауди А3 1,6/105 дизел автомат - 6,3/100 модела 2013, кола на 5000км

    Въпросното ново А3 - Хасково-София от табела до табела, 210 км, средна скорост 125км/ч, 1час и 40 мин, среден разход 7/100. За да се постигне това време се кара доста стегнато, който го е пътувал, знае.
    http://youtu.be/P258RKJThWA

    Всички коли са засичани на метода пълен-пълен, повече от веднъж.


    Не знам как постигате средна скорост 180, това означава каране поне с 220 по магистралата, навсякъде, където може. Особен пък с разход 9/100...
    Last edited by thecleaner; 05-10-2014 at 13:23.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  2. #2
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Явка,
    С каква нафта караш ?
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  3. #3
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    В момента в резервоара има микс от нафта от Еко, Ромпетрол и Омв. В неясно съотношение.
    Нямам разлика в разхода от различните места, от които зареждам. Ама никаква.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  4. #4
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Пробвай чист VPower Diesel. Аз само с такова карам.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  5. #5

    Default

    Така като за начало, махаш ДПФ-а, егр-а, лек ремап заради тях най вече, чистене на вс. колектор, една диагностика да е видят стойностите на дебитомера и цялостно на колата за някакви проблеми и пак засичаш
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6
    кукурингин iee's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    373

    Default

    Аз няма как да съм ти критерий, но веднъж си направих експеримент по магистралата. 80-90 км с 140 на темпомат, 4 човека и дете, и пълен багажник. Показа ми 4,8/100км. Ясно ми е, че лъже борда, но и с литър да е разликата пак е добре.
    Типо 1.4i.e. ex, Punto 1,9JTD. ex
    Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm. ex Lancia Musa 1.4 16v Auto ex
    JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex; BMW X3 3.0 Auto

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Ами доста харчи,Живко ти написа какво трябва да се направи,тогава ще има промяна.Вижте колата на диагностика,колко често прави регенерации,оттам може да идва високият разход.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    По принцип пуснах това голямо мнение в темата за разхода, защото има хора, на които им гори 9 при 180, но модераторите я отделиха.

    Ванка, няма как при 140 да ти гори 4,8. Може но само по нанадолнище. За около 6 съм съгласен.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  9. #9

    Default

    Туй е положението казах ти какво трябва да се направи в общи линии както и Мъри потвърди като ти гарантирам тоя зловещ разход ще го забравиш
    156 2.4JTD 136+ PS

  10. #10
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    Ванка, няма как при 140 да ти гори 4,8. Може но само по нанадолнище. За около 6 съм съгласен.[/QUOTE]

    при 140 на борда ми показва 5,6!и мога да кажа че е абсолютно точен 1,9 е моята но се съмнявам 2,4 да гори повече на магистрала а и я карам с нафта на ОМВ
    155ex 159ex 530new

  11. #11

    Default

    2,4 с огромни жанти, адски тежка и хавтомат, с може би на наистина дпф и егр за мащане, точно толко гори. Какво и да я правиш ако я докараш до 11-12 градско трее си доволен. Това е суровата действителност.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  12. #12

    Default

    при мен е доста надолу от това дето си посочил

    ще се самоцитирам

    София - Пловдив - София 292км с малко градско в Пловдив и малко в София, под малко се имам в предвид под 10 км
    6.5l/100km през цялото време извънградско на круизконтрол натам 120км/ч насам 100км/ч

    със 140 моментния ми показва 7-7.5 пак на кконтрол
    160 съм пробвал и отива към 8.5

    а повече с мойте гуми не бих пробвал, да не ме забърсват от някоя фасада/дърво/стълб/асфалт

    честно казано със над 170 ме е страх дори за самата проба

    п.п. нищо не е пипано по колата дпф, егр са си на място и работят.

    ако ще сравняваме, а класата даваше 4.5-5 извънградско със 140 и около 4 със 100-120, многократно тествано. от мерцедес форума искаха да ме банват за шарлатанство и черна магия с тоя разход. а тогава бях идиот и карах на шел вп-дизел
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  13. #13
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    2,4 с огромни жанти, адски тежка и хавтомат, с може би на наистина дпф и егр за мащане, точно толко гори. Какво и да я правиш ако я докараш до 11-12 градско трее си доволен. Това е суровата действителност.
    Тука се губи смисъла на темата ми до голяма степен.
    Аз нямам проблем с разхода, не ми е проблем да платя 20-30-50лв повече на месец за гориво.

    Не случайно съм дал разхода, който съм имал с другите коли. Ама всички се правят на неразбиращи.
    Не може 156цата да ми е горяла 6,5 с 1,9 ремапнат мотор и да очаквам същия и едва ли не по нисък разход със 159ката. Това че е килце отгоре не го намирам за ненормално, предвид големия мотор, големите джанти, автомата, близо половин тон повече тегло на колата.

    Да, сега ще махна егр и дпф, въпрос на седмици е, ще махна и вихровите клапи, ще се направи и ремап, ще се провери и работатана всички модули, включително и дебитомера. Но дори и да се подобрят нещата, няма да почне да веъща нафта.

    Не и това искам.


    И тъй като не съм рабран, ще поставя въпроса си така:

    Може ли една 159ка, независимо с кой мотор, да гори по малко от 156, 1,9 8в, 115 коня със запушен егр и читав ремап?

    Е, на този въпрос ми отговорете с ръка на сърцето.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Тука се губи смисъла на темата ми до голяма степен.
    Аз нямам проблем с разхода, не ми е проблем да платя 20-30-50лв повече на месец за гориво.

    Не случайно съм дал разхода, който съм имал с другите коли. Ама всички се правят на неразбиращи.
    Не може 156цата да ми е горяла 6,5 с 1,9 ремапнат мотор и да очаквам същия и едва ли не по нисък разход със 159ката. Това че е килце отгоре не го намирам за ненормално, предвид големия мотор, големите джанти, автомата, близо половин тон повече тегло на колата.

    Да, сега ще махна егр и дпф, въпрос на седмици е, ще махна и вихровите клапи, ще се направи и ремап, ще се провери и работатана всички модули, включително и дебитомера. Но дори и да се подобрят нещата, няма да почне да веъща нафта.

    Не и това искам.


    И тъй като не съм рабран, ще поставя въпроса си така:

    Може ли една 159ка, независимо с кой мотор, да гори по малко от 156, 1,9 8в, 115 коня със запушен егр и читав ремап?

    Е, на този въпрос ми отговорете с ръка на сърцето.
    Не.

    Alfa Romeo 159 SW TI-ex
    Alfa Romeo Crosswagon 2007 Mercedes GLK350 2009
    http://www.facebook.com/VenturaGarage

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Тука се губи смисъла на темата ми до голяма степен.
    Аз нямам проблем с разхода, не ми е проблем да платя 20-30-50лв повече на месец за гориво.

    Не случайно съм дал разхода, който съм имал с другите коли. Ама всички се правят на неразбиращи.
    Не може 156цата да ми е горяла 6,5 с 1,9 ремапнат мотор и да очаквам същия и едва ли не по нисък разход със 159ката. Това че е килце отгоре не го намирам за ненормално, предвид големия мотор, големите джанти, автомата, близо половин тон повече тегло на колата.

    Да, сега ще махна егр и дпф, въпрос на седмици е, ще махна и вихровите клапи, ще се направи и ремап, ще се провери и работатана всички модули, включително и дебитомера. Но дори и да се подобрят нещата, няма да почне да веъща нафта.

    Не и това искам.


    И тъй като не съм рабран, ще поставя въпроса си така:

    Може ли една 159ка, независимо с кой мотор, да гори по малко от 156, 1,9 8в, 115 коня със запушен егр и читав ремап?

    Е, на този въпрос ми отговорете с ръка на сърцето.
    Забрави 1.9 8v., е най,най, най мотора за икономия, здравина и т.н. и дори в 59 пак е по-икономичен от 16v. въпреки , че купето му иде бая тежко.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 1 of 17 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •