Page 6 of 17 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 76 to 90 of 244

Thread: Проблем с разход, само не знам с колата ми ли е, или с честността на пишещите тук...

  1. #76
    кукурингин iee's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    373

    Default

    При мен на Тойотата, темпомата определено вдига разхода. Преди седмица го тествах точно това и при 140 скорост на темпомат беше 10/100, а без темпомат на същия участък и на места със 160-170, даде разход около 9/100. Да не говорим, че с темпомата беше 5 сутринта и почти не срещнах кола.
    Типо 1.4i.e. ex, Punto 1,9JTD. ex
    Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm. ex Lancia Musa 1.4 16v Auto ex
    JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex; BMW X3 3.0 Auto

  2. #77
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    И при мен всички коли които съм карал на темпомат са ми давали по висок разход, спрямо същия участък без темпомат.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  3. #78
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Нищо подобно, темпомата дава всичката газ, ако го пуснеш от 90 , докато стигне 140.


    Ако е закован на 140 и ако след надолнището следва баир, подава плавно газ.

    Темпомата може да даде висок разход при ниска скорост 90-100-110, когато мотора се тормози при изкачване. Е предплолагам автоматика на Явката ще свали предавка.

    Абсолютно нормално е да имаме по висок разход с темпомата. Наблюдавам, както казва emzo, със скорост от около 90-100 км/ч, при 1,9 жтдм мотора със 6 предавки, има моменти в които нито сме за 5-та, нито сме за 6-та предавка и за да постигнем по-нисък разход трябва често да се превключва. Това с темпомата няма как да стане.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  4. #79
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Тъй де, ама всеки чете през редовете и само @stelt вникна в думите ми.

  5. #80
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Тъй де, ама всеки чете през редовете и само @stelt вникна в думите ми.
    Не знам кой какво чете, но от моя пост нищо не си чел/разбрал Написал си нещо от сорта на "нищо подобно - днес е Петък" ..
    Last edited by code; 10-10-2014 at 16:50.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #81
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Все оше имам и 156-ца 105 кс.
    Градско : 6.5 литра
    Извън: 5.1 лира
    Не че искам да се заяждам Пешо .. ама тва 6.5 градско даже производителя с хомологация ще го е страх да го обяви. Та те тези новите Фолксваген Ъп и там не знам си кви тротинетки по 700 кила и Шкода СитиГо и други .. та те не могат да докарат такъв разход граско независимо от горивото, което ползват.

    Не знам как ги смяташ тези неща .. за 159-ката ти съм склонен да вярвам щото тя не е автомат все пак .. ама тази 156 и то стария кюмур ако даде 6.5 градско - даже и във Велинград примерно аз ше си отрежа ташаците, ше ги сложа в мойта и ти я подарявам.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  7. #82
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Всичко зависи от маршрута.
    Какво толкова не вярвате?
    Очевидно "градския" му маршрут е доста олекотен и за това са тези резултати. Какво толкова има да му мислите не мога да ви разбера.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #83
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Автопилотът "спира" колата по надолнището - точно когато и се върви и дава всичката газ по нагорнище - точно когато не и се върви.
    Тъй де, това не е така.

  9. #84
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Всичко зависи от маршрута.
    Какво толкова не вярвате?
    Очевидно "градския" му маршрут е доста олекотен и за това са тези резултати. Какво толкова има да му мислите не мога да ви разбера.
    Ми кво толкова не верваме .. кво !?!?!?
    Се едно аз не съм имал сто и пет коньов саждилник и не съм го карал в Пазарджик, дето е 3-пъти по-малък от Русе и 5 пъти по-малко коли, задръстване и прочее ... То производителя му дава на 1.9 JTD 105 коня почти 8 градско .. та сещаш ли реално колко е ? .. еле па ако е и по-студено ..

    п.п. говорим само за технически отлични автомобили
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  10. #85
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Ми кво толкова не верваме .. кво !?!?!?
    Се едно аз не съм имал сто и пет коньов саждилник и не съм го карал в Пазарджик, дето е 3-пъти по-малък от Русе и 5 пъти по-малко коли, задръстване и прочее ... То производителя му дава на 1.9 JTD 105 коня почти 8 градско .. та сещаш ли реално колко е ? .. еле па ако е и по-студено ..

    п.п. говорим само за технически отлични автомобили
    Явно тотално те мързи да осмислиш написаното от мен.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #86
    Адвокатът с Алфи-те damyanov's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Един Господ знае къде...
    Age
    50
    Posts
    178

    Default

    Ако се кара само по нанадолнище сигурно ще го докара тоя разход...
    Ама наобратно с репатрак тре'е да се връща
    Правя каквото трябва, пък да става каквото ще...

  12. #87
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Да се включа малко и аз. Старата ми 156-ца беше 105 коня. Аз под 8 градско не можех да падна колкото и да се стараех. Продадох я на комшията над мен и той ми се хвали, че зимата му гори 6 градско и се кара само студена. Сутрин отива на работа и вечер се прибира. Казах му, че е невъзможно но ми доказа, че наистина е така. Говорим за градско в Пловдив. Качих се ееднъж при него...ми той сменя скорост на 1500-2000оборота, та много зависи от крака и стила на каране.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  13. #88
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Абе почти тон и триста кола, и гориво, и твоите кила, и на некой друг килата, и в багажника некое друго кило ... не знам как ги докарвате тия 6 градско студено.

    И аз съм сменял до 2 рпм да пробвам - не става ....

    Питай го тоя твоя комшия дали я продава .. щото и 7 да ми прави градско си струва .. ще я взема.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  14. #89

    Default

    Аз разход под 6.3 от 159-ката не съм видял,при това разход на магистрала и занулен борд след което карам в диапазона 90-100км/ч точно 100км,в града ми харчеше 10-11.Аудито съм пробвал веднъж карах 100км в диапазона 90-100км/ч магистрала разбира се и показа 6.5л.,принципно с нормално каране на магистрала 140-160 си харчи между 8-8.5л в града харчи 12-14литра но пак зависи от трафика.Бензиновото Ауди което взех на жената има същия разход като на А6-цата само дето не е комби,4х4,автомат и 240кс
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  15. #90
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Quote Originally Posted by Guzzi View Post
    Къв Радо какви пет лева.Днес се обадих на бившия собственик на колата ти,г-н Соларов.При него разхода в София не е падал под 14л градско!!!
    Така че,престани да подвеждаш/ЛЪЖЕШ/.
    [
    ---------- Post added at 09:19 ---------- Previous post was at 09:17 ----------



    Явно забравяш и много други неща!
    Какво лъжа, последният човек навъртял над 400км на колата е точно Радо, който я е карал и много преди това предполага. Точно се чухме с бившия собственик, и той разход не си спомня, по негови думи, и повярвай ако ми гореше 14, щеше да е продаден отдавна!
    Дайте да направбим един тест отворковци, една неделя, нека някой до дойде до Русе, ще си направим разходка, ще заредя до горе, ще го разходя из най-красивите места на Русе, ще пием бира и после пак ще пълним. Карам градско около 90-100 км на седмица, в Русе, нямам много ходене в час пик. Който е от Русе знае какъв е трафика
    Мисля малко прекаляваш, няма как тази кола да гори 14, ако ще да е постоянно в червено, просто е нвеъзможно.

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Ми кво толкова не верваме .. кво !?!?!?
    Се едно аз не съм имал сто и пет коньов саждилник и не съм го карал в Пазарджик, дето е 3-пъти по-малък от Русе и 5 пъти по-малко коли, задръстване и прочее ... То производителя му дава на 1.9 JTD 105 коня почти 8 градско .. та сещаш ли реално колко е ? .. еле па ако е и по-студено ..

    п.п. говорим само за технически отлични автомобили
    5.12 ми е извънграсдски разход до Варна с 3 човека, с каране 100 на 5-та.
    В града найстина не ми гори повече от 6.5.
    готов съм да я дам на някой колега от Русе да я кара 2 дена, и той да каже....не я карам вече много...
    Виж тук сменям на 2000 оборота, просто тази кола не и трябва повече, щото тя не си върви.

    Немога да разбера какво толкова не ви се вярва. Отворен съм да го докажа както кажете, дайте идея...ако лъжа черпя всички по бира с картофки, ако не вие мен
    Last edited by rusiq86; 11-10-2014 at 00:07.

    Gulfstream G650 with Italian design...

Page 6 of 17 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •