Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: 156 vs lybra

  1. #1

    Default 156 vs lybra

    Здравейте,
    от доста време ме терзае следната дилема: алфа 156 или ланчия либра !?!
    от доста време следя форума и сега крачка пред покупката на автомобил реших да се регистрирам и да разпитам.

    До момента съм карал татковата Дедра .. и като цяло съм доволен от италианския нрав

    Като цяло алфата ми допада повече на визия, но ме притеснява разхода, както и скъпите свещи, крехката предница и т.н.
    Ланчията пък е гъзарски конфортен автомобил поне на пръв поглед /не съм се возил в нито един от автомобилите/. При нея ме притеснява габарита на авомобила все пак 95% ще се кара в градската лундица на София и ..

    благодаря Ви предварително за всички обосновани мнения

  2. #2

    Default

    аз съм за Либрата
    по обясними причини

    А относно габарити - те са почти еднакви ...
    ланчата вози доста по-комфортно, интериора на мен ми допада повече ...
    дизеловите двигатели са еднакви....

  3. #3

    Default

    то май окачването и на двете е еднакво носачи и други
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Предницата на 156 въобще не е крехка след година каране в България не беше мръднало нищо (става дума за кола на 140000 км в оригинално състояние и в сервиза казах има още 50000 км живот в носачите)
    Либрата е интересна но не за всеки се връзва с представата за младежки автомобил.
    156 е по- разпространена и по-позната на майсторите , което е голям плюс
    И най-вече зависи от конкретния екземпляр

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by santo_traficante
    то май окачването и на двете е еднакво носачи и други
    нищо общо ... особено задното окачване ...
    предните носачи са идентични с тези на добло ... което би трябвало да означава че са доста здрави
    проблем е стабилизиращата щанга ...
    голям проблем е също това че повечето части са само с поръчка ...

  6. #6

    Default

    хмм.. алфата ми се струва по-голям бирник свещи и ланда сонда 800лв недай си боже нещо друго да се появи ..
    напоследък се заглеждам по дизелите макар, че попринцип обмислям газ

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by netsurfer
    аз съм за Либрата
    по обясними причини
    какви са те? проблем ли са частите, както се говори . . скъпи ли са и какво караш дизел бензин /разход градско/

    и мен много ми допада интериора .. ей тея италианци изпреварват бъдещето в това отношение!

  8. #8
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Ако ще слагаш газ - по добре се откажи и вземай дизел.
    Ти що си мислиш , че при либрата няма същите дебитомери , сонди и т.н.т И двете няма да ти излизат ефтино и двете са добри.
    При бензиновия петак на либрата по малко от 14-16л/100 в София не смятай. За бензонова Алфа 156 2.0 пак там някъде - с литър по малко да речем.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  9. #9
    Бивш манекен Naso's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sandhurst
    Age
    48
    Posts
    1,070

    Default

    Quote Originally Posted by g.kolov
    Quote Originally Posted by netsurfer
    аз съм за Либрата
    по обясними причини
    какви са те? проблем ли са частите, както се говори . . скъпи ли са и какво караш дизел бензин /разход градско/

    и мен много ми допада интериора .. ей тея италианци изпреварват бъдещето в това отношение!
    Човека има Либра и Делта. По-обяснимо нема накъде
    Настоящий альфист "крепок духом и слаб на голову".

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas
    Ако ще слагаш газ - по добре се откажи и вземай дизел.
    Ти що си мислиш , че при либрата няма същите дебитомери , сонди и т.н.т И двете няма да ти излизат ефтино и двете са добри.
    При бензиновия петак на либрата по малко от 14-16л/100 в София не смятай. За бензонова Алфа 156 2.0 пак там някъде - с литър по малко да речем.
    хмм, не помня ти да ми сипваш бензин в резервоара
    мойта е АВТОМАТИК, което означава около литър нагоре и разхода ми е около 13 - 13,5 в София ...
    с повече желание и галене на педала може да падне и надолу ...
    по-късно ще пусна 2 снимки за разхода ми ....

    да кажа че маршрута ми е Бояна - Студентски град и то основно в задръстванията сутрин, също така и по центъра ...

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Naso
    Quote Originally Posted by g.kolov
    Quote Originally Posted by netsurfer
    аз съм за Либрата
    по обясними причини
    какви са те? проблем ли са частите, както се говори . . скъпи ли са и какво караш дизел бензин /разход градско/

    и мен много ми допада интериора .. ей тея италианци изпреварват бъдещето в това отношение!
    Човека има Либра и Делта. По-обяснимо нема накъде
    двете коли имат много различна философия, аз лично предпочетох тази на ланчата ...
    либрата няма нужда от никакви допълнителни инвестиции за да стане кола в която да ти е приятно ...
    сега ще ти изредя няколко плюса:
    1. двузонов климатроник /при алфа след 2002 май/, преди това някакво подобие на климатроник
    2. музика БОСЕ стандартно
    3. Бордовия компютър не го смятам за много голям плюс
    4. Много добра возия - много комфортна и същевременно доста стабилна
    5. Много добро задно окачване ...


    така ги виждам аз нещата...
    и мен ме кефи алфата ...ама като видях мойта либра и се влюбих в нев ....

  12. #12

    Default

    хе хе хе .. значи като видя 6670 да кимам да ме повозиш ..

    за возията на ланчата съм чувал само и единствено само хубави неща

    на бензин ли си ?

  13. #13
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by netsurfer
    Quote Originally Posted by BatVas
    Ако ще слагаш газ - по добре се откажи и вземай дизел.
    Ти що си мислиш , че при либрата няма същите дебитомери , сонди и т.н.т И двете няма да ти излизат ефтино и двете са добри.
    При бензиновия петак на либрата по малко от 14-16л/100 в София не смятай. За бензонова Алфа 156 2.0 пак там някъде - с литър по малко да речем.
    хмм, не помня ти да ми сипваш бензин в резервоара
    мойта е АВТОМАТИК, което означава около литър нагоре и разхода ми е около 13 - 13,5 в София ...
    с повече желание и галене на педала може да падне и надолу ...
    по-късно ще пусна 2 снимки за разхода ми ....

    да кажа че маршрута ми е Бояна - Студентски град и то основно в задръстванията сутрин, също така и по центъра ...
    Може при условие , че все пак караш на дълга дистанция - не като мен - то и моята дава 10 - 11 като я карам заграла из София за по дълго - ама като карам по 3,5 км студена и стоп - после пак 3,5 и стоп -дава 14-15. Аз му казвам да се откаже въобще от бензин ако ще слага газова - само си помисли либрата ти с газова - няма да гори 16 ли. Пак казвам и двете са хубави и са с различна философия - ако търси ЕВТИНО да не се надява.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  14. #14

    Default

    И аз съм за Либрата,по-луксозна е,по-хубаво вози,има доста повече екстри и глезотийки,които в Алфа идват след 2001г.,ремонта на окачването е по-евтин има само два носача,доката Алфа е с четири,частите за ДВг също не са скъпи и са доста разпространени като двигатели,има ги в последните Дедри и Делта 2....но всичко е въпрос на вкус,което ти допада повече него взимай и гледай да е поддържано .... абе която и да вземеш няма да съжаляваш,ще изпиташ удоволствие от ездата каквато в други марки не мож усети
    Една е Alfa и то завинаги

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas
    Quote Originally Posted by netsurfer
    Quote Originally Posted by BatVas
    Ако ще слагаш газ - по добре се откажи и вземай дизел.
    Ти що си мислиш , че при либрата няма същите дебитомери , сонди и т.н.т И двете няма да ти излизат ефтино и двете са добри.
    При бензиновия петак на либрата по малко от 14-16л/100 в София не смятай. За бензонова Алфа 156 2.0 пак там някъде - с литър по малко да речем.
    хмм, не помня ти да ми сипваш бензин в резервоара
    мойта е АВТОМАТИК, което означава около литър нагоре и разхода ми е около 13 - 13,5 в София ...
    с повече желание и галене на педала може да падне и надолу ...
    по-късно ще пусна 2 снимки за разхода ми ....

    да кажа че маршрута ми е Бояна - Студентски град и то основно в задръстванията сутрин, също така и по центъра ...
    Може при условие , че все пак караш на дълга дистанция - не като мен - то и моята дава 10 - 11 като я карам заграла из София за по дълго - ама като карам по 3,5 км студена и стоп - после пак 3,5 и стоп -дава 14-15. Аз му казвам да се откаже въобще от бензин ако ще слага газова - само си помисли либрата ти с газова - няма да гори 16 ли. Пак казвам и двете са хубави и са с различна философия - ако търси ЕВТИНО да не се надява.
    тва за газта също май не е вярно ... доколкото съм чувал газовия инжекцион харчи колкото й на бензин ...
    а иначе и аз през деня карам на разстояния по-малки от километър - два ....

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •