Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 151 to 160 of 160

Thread: Преки впечатления за модела

Не е сменян, да. Но пък и не усещаме да има проблем с него. Колата си пали без проблеми. То по принцип старт стопа май е доста чувствителен на такива неща и може малко да му трябва за да реши, че не минава чековете и няма да работи.
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 170 (2012)
    Alfa Romeo Giulia 2.2 JTDM 180 (2017)

Младши алфист Don Luka's Avatar

И аз мисля, че ще е от акумулатора. На много места пише, че SS-ът е капризен, но пък аз, докато го ползвах първоначално, никога не съм имал проблеми. В книжката си е описано как точно функционира и няма отклонения в поведението. Само дето все си мисля, че са го сложили по-скоро, за да покрият изискване за Евро 5/6 и хич не съм убеден, че стартерът и акумулаторът са предвидени за него. Та, по-добре off
    Настояща: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MultiAir
    Предишни: Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD, Alfa Romeo 75

Старт-стоп системата зависи не малко от акумулатора.Когато карам къси разстояния,тогава не се задейства при мен.Като навъртя 100-200км и при следващо спиране на кръстовище примерно,се задейства и сработва нормално.Следващите 2-3 си работи(при каране на къси разстония) после пак е "извън строя".Но и в повечето случаи,при работещ климатик,също рядко се задейства.

@Don Luka, моята е абсолютно същата история... ) Същият мотор, със същата конфигурация и цвят.. та и аз от първите собственици я взех, беше на около 66к километра, 2 месеца и малко по-късно вече е на 72к и съм доста доволен от колата... Вярно е малко лакома, но да ти кажа на скоро реших за пръв път да опитам да си я карам със 100-110 извънградско и осъзнах, че не само колата е толкова лакома, но и крака ми е тежък Иначе не съжалявам, че взех мултиеъра, понеже радостта от шофирането и звука на бензиновия автомобил, лично за мен оправдават литрите разлика. Та понеже виждам, че и ти си я взел тази година и е същата конфигурация...интересно ми е на каква цена я плати..би ли споделил? )
    Last edited by serbezov; 06-11-2018 at 19:50.

Default 15000км след първа смяна ангренаж

Преди 6месеца автомобила влезе за пълно обслужване във сервиз Вентура. (пътувахме с колата и детето от Швеция до България).
    Тогава Жулка беше на скромните 116000км.

При пълното обслужване, което включи всички течности, свещи, ремъци, ролки, накладки и задни дискове, реших да сменим и окачването с по-качествено. Както и нови летни гуми.

Цялата тази процедура "изцеди" силите на механиците във Вентура. Отне им 5 работни дни "благодарение" на спечените от солта в Швеция сглобки. Благодаря ви, Пичове!

Окачването бе сменено с Билщайн Б12 про кит, съдържащо 4бр. амортесьори Билщайн Б8 и 4бр. пружнини Айбах про кит.

Гумите Вредещайн Сатен.

Наблюденията ми след 15000км навъртяни са:

1. Возията се подобри значително към по-добро. Но предницата стана ниска за Българската реалност. В Европа нямам никакви проблеми с височината. Купето стана по-тихо. Завиването стана истинско удоволствие. Точността при завиване стана още по-прецизна.

2. Гумите са идеални.

3. Никакви забележки към Вентура. (Единствено забравиха да нанесат в книжката какво и кога са отремонтирали)

Сега ми остана в България едно оригинално (здраво) окачване за Джулиетта. Някой да го иска на символична цена?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails AR Giulietta-1220140.jpg  
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive

Супер!

Снимката колко дни след монтажа е?
    Струва ми се че трябва да слегне още малко.

Монтажа бе извършен септември 2018

Простата аритметика показва 6месеца и 15000км до сега. Снимката е от 3 март 2019
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive

започва да се пристрастява Ionas's Avatar

Някой случайно да се е интересувал от фейслифта oт 2019 на Giulietta и да има повече инфо?Аз писах на АИ за цени,защото имам интерес,но съм в чужбина и исках да имам по-конкретна информация в аванс.Познайте дали някой ми отговори на e-мейла и за това питам тук.В сайта им има някаква брошура,с правописни грешки на почти всяка страница.Поне това ще ми е ползата от сайта им,сина ми е втори клас и брошурата може да се ползва за учебно помагало-открий грешките.
    Alfa Giulia Veloce Q4

no petrol, no fun italfen's Avatar

Quote Originally Posted by Ionas View Post
    Някой случайно да се е интересувал от фейслифта oт 2019 на Giulietta и да има повече инфо?Аз писах на АИ за цени,защото имам интерес,но съм в чужбина и исках да имам по-конкретна информация в аванс.Познайте дали някой ми отговори на e-мейла и за това питам тук.В сайта им има някаква брошура,с правописни грешки на почти всяка страница.Поне това ще ми е ползата от сайта им,сина ми е втори клас и брошурата може да се ползва за учебно помагало-открий грешките.
    Трагичен случай са Ауто Италия, а какво по-точно те интересува за MY2019? Може би в италианския сайт ще намериш най-достоверна информация, също можеш да ползваш източниците alvolante.it и quattroroute.it
    Now: 156 2.5 V6 24V, 75 1.6 I.E.
    Ex: 147 Ti, GT V6, 147 1.6, 145QV, 155 TS, Gtv Cup...and more

започва да се пристрастява Ionas's Avatar

От нивата на оборудване,които ще се предлагат в България и цените се интересувам основно,но здраве да е.
    Alfa Giulia Veloce Q4

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011