Page 7 of 11 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 162

Thread: Преки впечатления за модела

  1. #91

    Default

    Нямаше как след смяна на джантите с по-малки и по-изнесени с нови гуми да не изискам сходимост.
    Направиха сходимост хората. (може би защото си я поръчах)
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  2. #92

    Default 5,2л среден разход на бензин...

    Днес успях да постигна рекордно нисък извън-градски разход на гориво.
    Аз, 2 пътника и два куфара от по 30кг. 90+55+75+30+30кг или 280кг с включен климатик.
    Сравнително равен терен засечено в двете посоки и заредено на една и съща колонка пълен-пълен.

    Изминати 292км
    Средна скорост 70км/ч
    Изразходено гориво 15,2л А98
    Среден разход 5,2л/100км

    Гуми 225/45R17 91W RFT Potenza S0001

    Аз лично съм впечатлен. Това ако не е икономичност, здраве му кажи!
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  3. #93

    Default Отвъд 60000км...

    След дълга почивка се завърнахме в къщи, в Швеция.

    Пътуването нарекох "Бермудски триъгълник".

    Karlstad, Sweden ---- Alicante, Spain ---- София, България ---- Karlstad, Sweden

    След изминати общо 13000км добих пълни впечатления за автомобила.
    Изключително практичен автомобил за дълъг път. Поддържа високи скорости с лекота и икономичност(поне с качествено гориво де). Седалките са доста удобни за дълъг път. Нито за момент пътниците в автомобила не са изпитали нужда да спрем, за да се разтъпчат от схващане. Винаги сме спирали или за гориво или за хранене.

    На връщане осъществихме рекорд по шофиране на един дъх. Спиране само по граничните пунктове, за тоалента и зареждане и хранене. От София до Мюнхен, през Румъния за общо 17часа. Справихме се идеално, а Жулка не трепна нито за миг.

    Все още обаче поддържам мнението, че окачването е лигаво за това шаси. Не ми харесва и това си е. Ще го сменям по някое време.

    Средният разход на гориво за цялото пътуване е някъде около 7,1л/100км, но нека се има предвид, че от Аликанте до София пътувахме с претъпкан багажник и 4 човека в купето. Не сме усетили проблем в комфорта.

    С две думи:
    Перфектен автомобил!

    Със всеки изминат ден все повече и повече съм благодарен, че избрахме точно Жулка. Това е първият автомобил в живота ми, който вместо да ми омръзва ми харесва все повече и повече.

    Проблемите по време на пътуването се изразяваха в тресене при спиране, което се засилваше все повече и повече. При пристигането ни в София от Вентура гараж констатираха, че проблемЪТ е конструктивен. Недомислен спирачен апарат, който задържа отпадъци и не позволява на накладките да се връщат до край, в следствие на което дисковете прегряват и се изкривяват. Не са помислили достатъчно в BREMBO явно.
    След професионалната намеса на NENO от VENURA проблема бе отстранен. Съставиха ми протокол със становище и сега ще се боря с дилърите тук за вазстъновяване на сумата по ремонта. Благадаря на професионалистите от гараж VENTURA за навременната реакция и професионализъм. Други проблеми през целия път не сме имали.
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  4. #94

    Default

    Quote Originally Posted by pigoff View Post
    Проблемите по време на пътуването се изразяваха в тресене при спиране, което се засилваше все повече и повече. При пристигането ни в София от Вентура гараж констатираха, че проблемЪТ е конструктивен. Недомислен спирачен апарат, който задържа отпадъци и не позволява на накладките да се връщат до край, в следствие на което дисковете прегряват и се изкривяват. Не са помислили достатъчно в BREMBO явно.
    След професионалната намеса на NENO от VENURA проблема бе отстранен. Съставиха ми протокол със становище и сега ще се боря с дилърите тук за вазстъновяване на сумата по ремонта. Благадаря на професионалистите от гараж VENTURA за навременната реакция и професионализъм. Други проблеми през целия път не сме имали.
    Стига де, това не звучи сериозно. Как така задържат мръсотия??? Дай малко повече инфо. И на колко хиляди стана колата

  5. #95

    Default

    Да не звучи, да не звучи, колко да не звучи?
    Аз още дрънкам...
    Вече съм платил нови дискове и накладки. Те дискове не се кривят от въздуха, триене си трябва. А накладките бяха дооста изядени и то неправилно. В Германия да не си мислите, че галя газта. Раздавам здраво и колкото може. А това съчетано със задържане на наклади води до криви дискове.
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  6. #96

    Default

    Разсъждаваш кофти. Не може да няма причина за това, особено за брембо. Кога започна?
    Неравномерното износване е следствие

  7. #97

  8. #98

    Default

    Това, което виждам е опечена накладка. Обикновено се получава след много яко спиране или спускане по инерция на спирачка.

  9. #99
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by pigoff View Post
    ....

    Проблемите по време на пътуването се изразяваха в тресене при спиране, което се засилваше все повече и повече. При пристигането ни в София от Вентура гараж констатираха, че проблемЪТ е конструктивен. Недомислен спирачен апарат, който задържа отпадъци и не позволява на накладките да се връщат до край, в следствие на което дисковете прегряват и се изкривяват. Не са помислили достатъчно в BREMBO явно.
    .....
    Колега оригинално с кои накладки беше колата?

    С тези :




    или с тези :



    п.с. За да слагат два варианта накладки - едните с железата на гърба (срещат се само при Жулиета и то не при всички), и другите които са без нищо на гърба като на "старите брембота" от 159/Брера (пълен ташак), явно жабарите са се усетили, че има нещо шано в цялата работа

    п.с. Жокер към Цецо - питай Бобо или Еньо (с който си имаш повече приказка) какво им е мнението за 159/Бреровото брембо, защото аз горе-долу се досещам какво ще ти кажат, още повече знам как чичо е псувал докато избива едни пинове от такъв апарат
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #100
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    То като видиш конструкцията и няма какво да се говори... такъв тип накладки дето си висят захванати отгоре като махало и ако им е плътен водача става мазало. за мен е несериозно това- такава правоъгълна накладка да си виси отгоре на две уши, някакси движението което се извършва става неестествено според мен...

    За мен този вариант е по удачен.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails brembo_gt_drilled_brake_kit_brembo_pads.jpg  
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  11. #101

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Колега оригинално с кои накладки беше колата?

    С тези :




    или с тези :



    п.с. За да слагат два варианта накладки - едните с железата на гърба (срещат се само при Жулиета и то не при всички), и другите които са без нищо на гърба като на "старите брембота" от 159/Брера (пълен ташак), явно жабарите са се усетили, че има нещо шано в цялата работа

    п.с. Жокер към Цецо - питай Бобо или Еньо (с който си имаш повече приказка) какво им е мнението за 159/Бреровото брембо, защото аз горе-долу се досещам какво ще ти кажат, още повече знам как чичо е псувал докато избива едни пинове от такъв апарат
    Като гледам снимките на колегата, тази опечената съвпада с тази от втория вид, т.е. от боклука. Наистина е гадно избиването.
    П.П. И с Чичо, и с Бобо няма проблем

    ---------- Post added at 09:36 ---------- Previous post was at 09:35 ----------

    А дали колегата не е сменял вече накладки и да е сложил от по-евтинките?

  12. #102
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by pigoff View Post
    ....След професионалната намеса на NENO от VENURA проблема бе отстранен. Съставиха ми протокол със становище и сега ще се боря с дилърите тук за вазстъновяване на сумата по ремонта. Благадаря на професионалистите от гараж VENTURA за навременната реакция и професионализъм. Други проблеми през целия път не сме имали.
    Абе и аз при равни други условия бих си закарал колата във Вентура, преди да ида в Ауто Италия, ама при положение че е гранционна... международна гаранция няма ли
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  13. #103

    Default

    Има, разбира се. Цели 5години.
    Доверие няма, доверие!
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  14. #104

    Default

    Има гаранция, ама трябва да посещаваш за всичко не Вентура и кой и да е а само оторизирани сервизи. То и това си е уловката

  15. #105
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by pigoff View Post
    Има, разбира се. Цели 5години.
    Доверие няма, доверие!
    Аз след като закарах днес моята за първа смяна на масло на 15 000 км, да ти кажа, с право им нямаш доверие. Хем им висях на главата, щото като знаят че ги гледам ще внимават повече, за пет минути отидох до кафе машината да си взема кафе и успяха да се осерат до ушите. Не се бъзикам

    Сега чукам на дърво докато им свръши обедната почивка, че още не съм си взел колата, да не съсипят още нещо
    Положителното е, че поне уцелиха вида масло и не сипаха вътре грешната Selenia или някой от техните Castrol-и.
    Last edited by Sm0k; 13-07-2016 at 12:16.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

Page 7 of 11 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •