Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 162

Thread: Преки впечатления за модела

  1. #1

    Default Преки впечатления за модела

    здравейте колеги!

    Отварям тази тема със ясната идея да помогнем на колебаещи се колеги да се присъединят към колектива.
    Много търсих, много намерих. Всичко бе доста разхвърляно и реших да започна с нова тема за по-голяма прегледност.

    Когато на мен ми трябваше информация от първа ръка трябваше да се допитвам лично до собствениците на модела, което е досадно, предполагам, за самите тях.

    Нека всички колеги, собственици или преки ползватели на този прекрасен съвременен автомобил да напишат тук своите впечатления пък било то и негативни. Ще помоля всички да бъдат достатъчно коректни към своите читатели и да не се пишат излишни коментари. Благодаря на всички предварително!


    А сега по същество:
    От 10.10.2014г. съм горд собственик на чисто нова
    Alfa Romeo Giulietta 1.4МА 170 ТСТ MY2014 Exclusive + alfa rosso.

    Изборът бе направен със съдействието на колегата NEO, който бе така добър да ми разясни някои факти около колата. Благодаря Нено!
    Доволен съм от избора си, при положение че се колебаех между Алфа и БМВ.

    Преките ми наблюдения са следните:
    1. Изключително пъргав автомобил с ясна отзивчивост.
    2. Качеството на материалите е над средното ниво в класа.
    3. Не мирише толкова силно на лепило, както конкурентите. (дори и в БМВ мирише по-силно)
    4. Звука е идеален. (BOSE)
    5. Изключително съм доволен от скоростната кутия. Това е най-отзивчивата и умна скоростна кутия която съм карал на сериен автомобил.
    6. Седалките са удобни за дълъг път. След 500км на един дъх бях доста жив като слязох от колата.
    7. Шума в купето е мааалко по-силен от повечето конкуренти и все пак е тихо. Може да бъде подобрено.
    8. Разхода на гориво е приемлив за тази мощност.
    9. Не ми харесва това че автомобилът завължава спортни гуми със сериозни и скъпи размери, които според мен ще свършват доста по-бързо от обичайното.
    10. Спирачките са сериозни.
    11. Таблото е много красиво.

    При по-нататъшна експлотация по Скандинавските студове ще ви държа в течение за проблеми и проблемчета за да си знаете.

    Това е от мен засега. Отивам да си карам Жулка из дебрите на тундрата.
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Евала колега,със здраве да си я караш в студовете
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Поздрави и в тази тема пак ще се повторя страхотна Е!
    Имам моята от три години и половина и всеки ден отваряйки гаража ... необяснимо е!
    Имах възможността да карам с TCT скоростна кутия и макар да не съм фен на автоматика, много ми хареса. Ще следя и твоите лични впечатления от нея.
    Съгласен съм с това, което си написал!
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  4. #4

    Cool Още впечатления...

    Привет на всички!

    Още впечатления след около 1000км изминати за 1 ден на Скандинавския полуостров:

    1. Колата върви сериозно ако не наравно (сравнено с V6-а 190кс на Рено Лагуна 99), особено от 80км/ч до към 140км/ч ми се струва че е по-бърза от Реното. Успях да изпреваря BMW 320(2013) по време на неговото изпреварване. По-бърза е от него със сигурност, понеже колегата се напъваше след мен да изпревари един ТИР и дори се отдалечавах от него осезаемо.
    Не съм състезател по принцип, но обичам да изпреварвам възможно най-бързо!

    2. ТСТ-то е супер!
    Превключва впечатляващо агресивно, когато се използва ръчния режим. Нормалният режим си е за пенсионерски тип шофиране.

    3. Разхода на гориво е умопомрачително нисък във високи скорости, когато не се налага често да се изпреварва или намаля-ускорява заради камери или ТИР-ове.
    За първите 722км заредих до горе и изчислих резултат 6,9л/100км при средна скорост за това разстояние 80км/ч.
    За останалите около 250км - не съм зареждал още, но ако може да се вярва на борда =6,7л/100км, при ср.скорост 81км/ч.
    Сигурен съм че такива стойности са НЕВЪЗМОЖНИ за Българската ралност. Тук, във Швеция, всички шофират със супер постоянна скорост, пък и камерите, поставени на главния път засичат при 90км/ч(не при 60км/ч на главен път в БГ), а на магистралата има само цивилни патрулки и никакви камери за скорост, което пък позволяа да превишава човек скоростта до 10% без да се притеснява за глоби.

    4. Изключително съм доволен от седалката и позицията на водача. В сравненине със 156-цата е на светлинни години в по-добре ергономията. Маааалко по-неудобна е седалката в сравнение с Лагуната, но там седалките са супер меки и широки със ЕСТЕСТВЕНА кожа.

    5. Има леко закъснение на турбината при по-ниски обороти, но е предвидимо. Свиква се много бързо с този лаг. Ако двигателя се държи над 3000об/мин лаг няма да усетите.

    6. Препоръчвам на всички собственици на този модел със ТСТ да използват на дълъг път предимно Dynamic mode, поради факта че по този начин ще разполагате със пълния капацитет на тягата, което пък води до икономия на гориво и нерви! Икономията е пренебрежително малка, но я има.

    7. Двигателя загрява много бързо сутрин. За около 1км "вдига" стрелката на температурата.

    8. Според Скандинавците съвременните бензинови и дизелови двигатели със вътрешно горене "разбират" какво гориво е налято в резервоара едва след 3-4 пълни зареждания или едва след 2000-3000км. Препоръката тук е да се зарежда само от една верига бензиностанции и само един тип гориво! Едва след което може да засечете реалния разход на своя автомобил.
    Тествал съм тази схема и мога да ви кажа, че вече на втори автомобил е вярно на 100%. Разхода пада след дълга употреба само на един тип гориво.

    9. Много големи тези спирачни апарати БРЕМБО. Купих си зимни гуми със зимни лети джанти и се оказа че много малко модели джанти, да не кажа два три, пасват без да има необходимост от фланци. Пък и са доста по-скъпи от стандартните модели, с едно 20-25% нагоре.
    Не ме разбирайте погрешно! Напълно съм щастлив от покупката. Казвам го съвсем информативно.

    10. Много я заглеждат таз Жулиета ей! Манекенка си е.

    П.П.: Възможно е мнението ми да се промени след време, тъй като ще гледам да съм максимално обективен в оценката.
    Last edited by pigoff; 21-02-2015 at 12:59. Reason: Грешка при номерира
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  5. #5
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Няколко неща!
    1. От опита които имам ... след 3000 км и след 8000 к.м колата започва да върви осезаемо по добре. Трябваше и след първо обслужване, но честно казано аз не усетих подобно нещо.
    2. Моторът е много чувствителен към бензина. Имам горчив опит с бензин от OMW в Дупница. Затова зареждам на една и съща верига бензиностанции почти 2 години макар най близката бензиностанция да е на 6 км. от дома ми.
    3. Спира зверси ... не мога да си представя за каква драма става при аварийно спиране с Брембото. Всъщност мога, защото когато Сашо ме вози в QV-то най голямо впечатление ми направиха спирачките. Така че освен за Босето завиждам най благородно и за спирачките.
    4. Ти ще имаш възможност да се убедиш и в поведението на колата в режим All Weather. Ще очаквам да споделиш защото при теб и TCT-то ще играе важна роля.
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  6. #6

    Default

    Обновявам впечатленията си след изминати 7000км. (Не мога да повярвам с каква лекота ги изминах!)

    Вече тествах стабилно на сняг и заледена настилка(със и без пясък и сол).
    1. Мога да кажа че съм изключително впечатлен от спирачната система. Удивително добре спира на заледено(естевствено със чисто нови гуми Hakkapellita R2). Препоръчвам системата със БРЕМБО.
    2. Доволен съм и от допълнителното инсталирана подгревна система на DEFA. Сутрин преди да се кача в колата двигателя е подгрят до +20°C при външни температури от -10°C. Това е просто един реотан, подгравящ маслото и корпуса на двигателя.
    3. Жулка започна да "дърпа" много стабилно, поразработи се вече. Очаквам още малко.
    4. Успях да изпробвам теглича. Изминах 350км с ремаркето. Премествах мебелите си. Разхода на гориво при теглене на средно натоварено покрито ремарке е малко под 10л/100км, като се има предвид че никъде не съм вдигал повече от 100км/ч и с доста маневри за парикране на странно-достъпни места(справих се без щети).
    5. Звука от изпускателната система с времето стана по-плътен. "Изрязването" наподобява доста по-мощен автомобил, а пукането(или тътена) при превключване на високи обороти е направо пристрастяващ, честотно нисък и благ! Красота. Евала на инженерите!
    6. Разхода на гориво се подобри с още малко и вече започвам да достигам заветните и предвидени 1000км с едно зареждане. Още малко...
    7. Шумоизолация си е необходима най-вече на арките на подкалниците, понеже голяма част от шума е съпротивлението при търкаляне на гумите, и капака на багажника. Като се стопли ще се "облицоваме" и тогава ще пиша с колко се е намалил общия шум в купето (в децибели преди и след).

    Много ми се ще да я "опъна" на немските аутобани за 2-3часа на максимум, но и това ще стане на пролет.

    Пишете какви са вашите преки наблюдения?

    П.П.: Има огромна разлика в поведението на Жулка с преминаването от джанти 18 на 17-ки. Аки искате да разберете колко ви е стабилна Алфата й сложете поне 18-ки(за БГ е трудно. Знам, но фактите са такива)!
    Last edited by pigoff; 20-12-2014 at 17:31.
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  7. #7

    Default

    Аз първоначално помислих,че подгряването е Webasto(поне такива са тук),отделен агрегат,който е на гориво и се включва спрямо настройките му.

    DEFA само на двигателя ли е монтиран? Мисълта ми е,имаш ли опция за поставяне на печка вътре в купето.Понеже е удобно за размразяването на стъклата и въобще за температурата в купето.

    Аз си купих окабеляване само за печката в купето,като имам в комплекта и разклонител за евентуално поставяне и на елемента в самия двигател,който също се продава отделно.

    Интересувам се чисто информативно....не съм със Жулиета.......още
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8

    Default

    Defa warm up
    Системата дето ми е инсталирана включва: реотан за подгравяне, контакт 220V инсталиран в купето и кабел за включване към мрежата. Остава само да си избера духалка за в купето. Намерението ми е да си взема такава с контролер да мога да си я управлявам от смартфона. Полезна е, пък и пази акумулатора, а не като тези на течни горива на Webasto или подобни.
    Миналата зима карах служебен пикап със подобна автономна печка и се наложи да сменям акумулатора. А като включа и горивото необходимо за подгряване излиза скъпо.
    Електрическите подгревни системи не изискват много средства при експлоатация.

    Поздрави!
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  9. #9

    Default

    Ясно,супер.И аз мисля,че варианта с електричество от вън е по-добър вариант,но всяко нещо си има и плюсове и минуси
    Весели празници на всички.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10

    Wink Дори и на много сняг пак се откроява...

    Тук по Скандинавия вече има около 60-80см сняг.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails AlfaRomeo-9927-2.jpg  
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  11. #11
    започва да се пристрастява CoF's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    34

    Default

    Да се разпиша и аз. Имам Жулиета от 2г. и половина. Все още съм очарована от колата. Положителните неща вече сте ги изброили и съм напълно съгласна с тях. Лично аз имам и някои дребни забележки:
    - Разскърца ми се леко едното стъкло при затваряне. В сервиза веднага реагираха и го оправиха.
    - Смениха ми и задна биалетка - не "обвинявам" колата и марката, а по-скоро родната действителност с разбити пътища. Налагаше ми се да я карам по път, който го ремонтираха 3-4 години и целият беше нарязан и в дупки
    - Нещо започна да свисти леко в купето. Предполагам, че влиза въздух от някъде, но не съм се оплаквала за това в сервиза.
    - Лумбалното на шофьорската седалка малко поскърцва понякога, но напоследък взе, че се оправи само. - оплаквах се за това в сервиза, но не успяха да открият проблем със седалката.
    - Понякога ми се струва, че потропва откъм предна лява гума при преминаване през легнал полицай, но в сервиза не откриха никакъв проблем и предполагам, че си въобразявам.

    Общо взето все незначителни неща за сега. Имам база за сравнение с други марки нови автомобили и при тях е имало и по-големи проблеми даже. Скоро обаче ми изтича гаранцията и ще видим дали няма да изникнат по-сериозни проблеми.
    За сега съм много доволна от колата и е истинско удоволствие да се шофира.
    Last edited by CoF; 02-02-2015 at 10:43.

  12. #12

    Cool Забележки и очарования

    След изминати 10000км
    1. Справя се безупречно на сняг.
    2. Изключително съм доволен от мощността на Жулка.
    3. Много е леко купето. Носи се на зеледени участъци дори и натоварена.
    4. Окачването не е изобщо твърдо. Омекна с времето. Ще минавам на Айбах пружини.
    5. Скоростите се превключват по-адекватно с лоста в сравнение с перата на волана.
    6. Подсветката на тачскрийна са могли да го реализират да се гаси напълно. Силно свети дори и на затъмнена функция.
    7. Разхода на гориво се стабилизира на около 7л/100км. Не я жаля въобще.
    8. Не се разскърца никъде от сериозните постоянни студове. Доволен съм от качеството!
    9. Емблемата на багажника е бутон и служи за отваряне. И понеже автомобила е хечбек цялата мърсотия се качва нагоре. Замърсената емблема не работи коректно и се налага използването на ключа.
    10. Липсата на дръжка на капака на багажника води до мръсни пръсти и дърпане на чистачката, което води до проблеми след време. Сигурен съм че са могли да измислят поне една стилна дръжка или стабилна пружина да отваря капака без да се налага човешка намеса.
    11. Понякога се запотяват фаровете, но рядко.

    При вас как са гореспоменатите забележки?
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  13. #13
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Quote Originally Posted by pigoff View Post
    След изминати 10000км
    1. Справя се безупречно на сняг.
    2. Изключително съм доволен от мощността на Жулка.
    3. Много е леко купето. Носи се на зеледени участъци дори и натоварена.
    4. Окачването не е изобщо твърдо. Омекна с времето. Ще минавам на Айбах пружини.
    5. Скоростите се превключват по-адекватно с лоста в сравнение с перата на волана.
    6. Подсветката на тачскрийна са могли да го реализират да се гаси напълно. Силно свети дори и на затъмнена функция.
    7. Разхода на гориво се стабилизира на около 7л/100км. Не я жаля въобще.
    8. Не се разскърца никъде от сериозните постоянни студове. Доволен съм от качеството!
    9. Емблемата на багажника е бутон и служи за отваряне. И понеже автомобила е хечбек цялата мърсотия се качва нагоре. Замърсената емблема не работи коректно и се налага използването на ключа.
    10. Липсата на дръжка на капака на багажника води до мръсни пръсти и дърпане на чистачката, което води до проблеми след време. Сигурен съм че са могли да измислят поне една стилна дръжка или стабилна пружина да отваря капака без да се налага човешка намеса.
    11. Понякога се запотяват фаровете, но рядко.

    При вас как са гореспоменатите забележки?
    1. 2011/2012 беше зловеща зима и имах удоволствието да се позабавлявам стои наистина много добре на сняг.
    2. И на мен ми е достатъчна мощността за сега!
    3. Съгласен съм!
    4. Моята е със спорт 1 и мисля, че е много добър компромис относно возия и стойка. Карах и най мекият вариант и доста се накланя.
    5. Аз съм с ръчна кутия.
    6. Нямам тъч ...
    7. Ако става въпрос за среден разход и моят е там някъде около 7.
    8. Имам проблем с капаците на тонколоните. При малко по силни ниски честоти дори и малко увеличено вибрират. Временно решение е да го натиснеш с ръка и спира
    9.Емблемата на багажника не ми е отказвала и на MiTo-то също не съм имал проблем, но често използвам ключа.
    10. Никога и на двете коли не я дърпам за чистачката. И на двете коли капака на багажника се повдига достатъчно за да пъхна пръсти м/у него и бронята и да го отворя.
    11. Никога не ми са се запотявали фаровете, НО с времето се появиха леки петна на самата пластмаса, където се намират ледовете и някой дребни дефекти в пластмасата започнаха да си проличават.
    Ако може да попитам:
    До колкото разбрах сега си със 17-ки и зимни гуми ... има ли осезаема разлика м/у 17-ките и 18-ките относно поведение, разход, вървеж и прочие?
    Поздрави!
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  14. #14

    Default Разлика между 17" и 18"

    Разлика има и тя е осезаема в полза на 18-ките. По-стабилна, по-отзивчива, по-добре спира, по-тиха е с тях. За разлика в разхода нищо не мога да кажа още, понеже съм минал с летните 18-ки само 5000км, но ми се струва по-икономична с летни отколкото със зимни гуми. Разликата е пренебрежимо малка. Вървежа е по-добър, но това е разбираемо. Струва ми се че 17-ките са по-тежки от 18-ките. Не съм ги мерил.
    Като знам за каква стабилност иде реч с 18-ки започвам да се замислям за 19-ки. Тук поне няма дупки.

    Колега, аз също съм със пакет Спорт 1, но при 4 пълнолетни и 3 куфара в багажника се чувства много мека отзад. Почти на тампони удря като има неравности.
    Last edited by pigoff; 22-02-2015 at 17:24. Reason: Замяна на вметка
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  15. #15
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Благодаря колега за отговора!
    Относно 17-ки и 18-ки ... твоите на снимката (18-ките) са с около 5 кг. по тежки от моите 17-ки + дупките и неравностите ме отказаха да минавам на 18-ки.
    А относно окачването мислих, че твоята Giulietta е със спорт 2 пакет, може би заради това, че излиза с 18-ки сток.
    Поздрави!
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

Page 1 of 11 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •