здравейте колеги!

Отварям тази тема със ясната идея да помогнем на колебаещи се колеги да се присъединят към колектива.
Много търсих, много намерих. Всичко бе доста разхвърляно и реших да започна с нова тема за по-голяма прегледност.

Когато на мен ми трябваше информация от първа ръка трябваше да се допитвам лично до собствениците на модела, което е досадно, предполагам, за самите тях.

Нека всички колеги, собственици или преки ползватели на този прекрасен съвременен автомобил да напишат тук своите впечатления пък било то и негативни. Ще помоля всички да бъдат достатъчно коректни към своите читатели и да не се пишат излишни коментари. Благодаря на всички предварително!


А сега по същество:
От 10.10.2014г. съм горд собственик на чисто нова
Alfa Romeo Giulietta 1.4МА 170 ТСТ MY2014 Exclusive + alfa rosso.

Изборът бе направен със съдействието на колегата NEO, който бе така добър да ми разясни някои факти около колата. Благодаря Нено!
Доволен съм от избора си, при положение че се колебаех между Алфа и БМВ.

Преките ми наблюдения са следните:
1. Изключително пъргав автомобил с ясна отзивчивост.
2. Качеството на материалите е над средното ниво в класа.
3. Не мирише толкова силно на лепило, както конкурентите. (дори и в БМВ мирише по-силно)
4. Звука е идеален. (BOSE)
5. Изключително съм доволен от скоростната кутия. Това е най-отзивчивата и умна скоростна кутия която съм карал на сериен автомобил.
6. Седалките са удобни за дълъг път. След 500км на един дъх бях доста жив като слязох от колата.
7. Шума в купето е мааалко по-силен от повечето конкуренти и все пак е тихо. Може да бъде подобрено.
8. Разхода на гориво е приемлив за тази мощност.
9. Не ми харесва това че автомобилът завължава спортни гуми със сериозни и скъпи размери, които според мен ще свършват доста по-бързо от обичайното.
10. Спирачките са сериозни.
11. Таблото е много красиво.

При по-нататъшна експлотация по Скандинавските студове ще ви държа в течение за проблеми и проблемчета за да си знаете.

Това е от мен засега. Отивам да си карам Жулка из дебрите на тундрата.