Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 151 to 162 of 162

Thread: Преки впечатления за модела

  1. #151

    Default

    Не е сменян, да. Но пък и не усещаме да има проблем с него. Колата си пали без проблеми. То по принцип старт стопа май е доста чувствителен на такива неща и може малко да му трябва за да реши, че не минава чековете и няма да работи.
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 170 (2012)
    Alfa Romeo Giulia 2.2 JTDM 180 (2017)

  2. #152
    Младши алфист Don Luka's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    15

    Default

    И аз мисля, че ще е от акумулатора. На много места пише, че SS-ът е капризен, но пък аз, докато го ползвах първоначално, никога не съм имал проблеми. В книжката си е описано как точно функционира и няма отклонения в поведението. Само дето все си мисля, че са го сложили по-скоро, за да покрият изискване за Евро 5/6 и хич не съм убеден, че стартерът и акумулаторът са предвидени за него. Та, по-добре off
    Настояща: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MultiAir
    Предишни: Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD, Alfa Romeo 75

  3. #153

    Default

    Старт-стоп системата зависи не малко от акумулатора.Когато карам къси разстояния,тогава не се задейства при мен.Като навъртя 100-200км и при следващо спиране на кръстовище примерно,се задейства и сработва нормално.Следващите 2-3 си работи(при каране на къси разстония) после пак е "извън строя".Но и в повечето случаи,при работещ климатик,също рядко се задейства.

  4. #154

    Default

    @Don Luka, моята е абсолютно същата история... ) Същият мотор, със същата конфигурация и цвят.. та и аз от първите собственици я взех, беше на около 66к километра, 2 месеца и малко по-късно вече е на 72к и съм доста доволен от колата... Вярно е малко лакома, но да ти кажа на скоро реших за пръв път да опитам да си я карам със 100-110 извънградско и осъзнах, че не само колата е толкова лакома, но и крака ми е тежък Иначе не съжалявам, че взех мултиеъра, понеже радостта от шофирането и звука на бензиновия автомобил, лично за мен оправдават литрите разлика. Та понеже виждам, че и ти си я взел тази година и е същата конфигурация...интересно ми е на каква цена я плати..би ли споделил? )
    Last edited by serbezov; 06-11-2018 at 20:50.

  5. #155

    Default 15000км след първа смяна ангренаж

    Преди 6месеца автомобила влезе за пълно обслужване във сервиз Вентура. (пътувахме с колата и детето от Швеция до България).
    Тогава Жулка беше на скромните 116000км.

    При пълното обслужване, което включи всички течности, свещи, ремъци, ролки, накладки и задни дискове, реших да сменим и окачването с по-качествено. Както и нови летни гуми.

    Цялата тази процедура "изцеди" силите на механиците във Вентура. Отне им 5 работни дни "благодарение" на спечените от солта в Швеция сглобки. Благодаря ви, Пичове!

    Окачването бе сменено с Билщайн Б12 про кит, съдържащо 4бр. амортесьори Билщайн Б8 и 4бр. пружнини Айбах про кит.

    Гумите Вредещайн Сатен.

    Наблюденията ми след 15000км навъртяни са:

    1. Возията се подобри значително към по-добро. Но предницата стана ниска за Българската реалност. В Европа нямам никакви проблеми с височината. Купето стана по-тихо. Завиването стана истинско удоволствие. Точността при завиване стана още по-прецизна.

    2. Гумите са идеални.

    3. Никакви забележки към Вентура. (Единствено забравиха да нанесат в книжката какво и кога са отремонтирали)


    Сега ми остана в България едно оригинално (здраво) окачване за Джулиетта. Някой да го иска на символична цена?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails AR Giulietta-1220140.jpg  
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  6. #156

    Default

    Супер!

    Снимката колко дни след монтажа е?
    Струва ми се че трябва да слегне още малко.

  7. #157

    Default

    Монтажа бе извършен септември 2018

    Простата аритметика показва 6месеца и 15000км до сега. Снимката е от 3 март 2019
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  8. #158
    започва да се пристрастява Ionas's Avatar
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    Varna
    Age
    47
    Posts
    65

    Default

    Някой случайно да се е интересувал от фейслифта oт 2019 на Giulietta и да има повече инфо?Аз писах на АИ за цени,защото имам интерес,но съм в чужбина и исках да имам по-конкретна информация в аванс.Познайте дали някой ми отговори на e-мейла и за това питам тук.В сайта им има някаква брошура,с правописни грешки на почти всяка страница.Поне това ще ми е ползата от сайта им,сина ми е втори клас и брошурата може да се ползва за учебно помагало-открий грешките.
    Alfa Giulia Veloce Q4

  9. #159
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by Ionas View Post
    Някой случайно да се е интересувал от фейслифта oт 2019 на Giulietta и да има повече инфо?Аз писах на АИ за цени,защото имам интерес,но съм в чужбина и исках да имам по-конкретна информация в аванс.Познайте дали някой ми отговори на e-мейла и за това питам тук.В сайта им има някаква брошура,с правописни грешки на почти всяка страница.Поне това ще ми е ползата от сайта им,сина ми е втори клас и брошурата може да се ползва за учебно помагало-открий грешките.
    Трагичен случай са Ауто Италия, а какво по-точно те интересува за MY2019? Може би в италианския сайт ще намериш най-достоверна информация, също можеш да ползваш източниците alvolante.it и quattroroute.it
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  10. #160
    започва да се пристрастява Ionas's Avatar
    Join Date
    Apr 2017
    Location
    Varna
    Age
    47
    Posts
    65

    Default

    От нивата на оборудване,които ще се предлагат в България и цените се интересувам основно,но здраве да е.
    Alfa Giulia Veloce Q4

  11. #161

    Default Най-после нещо да се счупи по тая "трошлива" Алфа

    След 150000км навъртяни за 5.5 години мога отговорно да заявя един единствен проблем за сега по Жулка.

    Лагер-главина задна лява даде щета миналата седмица.

    П.П.: Ценете си майсторите в България!!! Тук, в Швеция няма такива.
    Да не си отвярам устата колко пари сруваше лагер и смяната му...
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  12. #162

    Thumbs up Преките ми впечатления приключват на 10 юни 2021

    Жулка беше с нас през последните почти 6г и 9месеца.
    Никакви забележки! Мога само суперлативи да ръся.

    А финансовата равносметка е следната:
    81месеца
    165000км
    88000лв (това включва всичко, ама всичко! От паркингите, през автомивката и гумите до горивото и последната похарчена стотинка за превоз през този период)
    =1086лв на месец
    =0,533лв на километър

    И ако тук изключа глезенето с айбах окачването, спортните гуми и полирането може спокойно да подвадите сумата от 6000лв за целия период.

    И благодарение на "чупливата" Джулиетта оставаме верни на марката...

    Очаквайте преки впечатления от Джулия!
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •