Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 162

Thread: Преки впечатления за модела

  1. #31

    Thumbs up

    Благодаря за споделянето колега.
    Трябва повече да се отразява мнението на всеки един потребител и колкото по-обективно е то, толкова по-добре за всички.
    Лошо споделяне няма! Има само полезно такова.
    Благодаря ти! Благодаря на всеки, който споделя лични и преки впечатления за автомобила.
    По този начин сме полезни на всеки бъдещ ползувател.
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  2. #32
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by HACCP View Post
    Няма за какво да се обиждам колега ... поне аз де.
    Ти явно харесваш по големи коли задължително с тъчскрин и с автомат. Просто не е твоята кола!
    Не е въпроса какви коли харесвам аз, а това, че сглобката на Жулиета не отговаря на претенциите на Алфа Ромео. И ти не вярвам да харесваш да ти вибрират огледалата със 120 км./ч.

  3. #33
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Не е въпроса какви коли харесвам аз, а това, че сглобката на Жулиета не отговаря на претенциите на Алфа Ромео. И ти не вярвам да харесваш да ти вибрират огледалата със 120 км./ч.
    Абе за кола със стартова цена 37 хиляди лева, аз не бих ползвал точно думата "претенция"
    При положение, че ти я продават на цената на Киа Сийд и Пежо 308, не можем да очакваме космическо качество. Наскоро правих тест драйв на Голф 7 - и там сглобката не е кой знае какво - има криви фуги между пластмасите в салона, има поскръцване тук там, има пластмаси дето са като извадени от баничарка и дето дрънчат на кухо, а минава за лидер в класа си и се продава най-скъпо. Като цяло не мисля, че производителите се стараят да правят колите от C-сегмента перфектно сглобени и с най-добрите материали, все пак не са много висок клас коли, по-скоро са масови А Жулиета, колкото и да е красива, колкото и емблеми на Алфа да има, все пка е просто C-сегмент хеч с прено предаване, произведен от Фиат

    Сега тва за огледалата е кофти, ама аз чак не мога да го повярвам, те даже и на Фиат 500 не му вибрират огледалата при 120... Не знам да кажат колегите дето са карали повече КМ, дали са имали такъв проблем, може оная конкретно да си е имала няква причина да вибрират
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  4. #34
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Не е въпроса какви коли харесвам аз, а това, че сглобката на Жулиета не отговаря на претенциите на Алфа Ромео. И ти не вярвам да харесваш да ти вибрират огледалата със 120 км./ч.
    Аз и друг път съм писал, че в салона има матирали, които са направени от рециклирани чашки от кафе. Имам я 4 години и не мога да свикна. Не изглеждат добре, а и трудно се поддържат. Има още много дреболии за които мога да се хвана. Относно огледалата ... аз нямам подобен проблем а карам по БГ "магистралите". На колата, която си карал не се знае кой ги е обръщал или ритал, за да ги прибере. До голяма степен състоянието на една кола зависи от начина, по който се поддържа и кара.
    Както каза колегата по горе няма лоши и добри мнения важното е да се споделят такива.
    Поздрави!
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  5. #35

    Default след 20000км...

    20000км
    Всичко по автомобилЪт работи перфектно за сега.
    Започна да върви здраво. Харчи все по-малко гориво. За сега никакви грешки, проблеми, съмнителни звуци или скърцане, дрънкане, и тем подобни.

    Имам проблеми само с гумите. Дънлоп Спорт Макс ТТ. Какво ли не правиха хората в сервиза, но не помогна. Дефектни са си и това е. Дундуркам си се и това е.
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  6. #36

    Default След 23000км...

    До сега само една грешка в електрониката. По време на движение изведнъж се изключи старт/стоп системата, темпомата и автоматичното включване на чистачките. Спрях, угасих двигателя, извадих ключа, стартирах двигателя наново и всичко беше нормално.

    А иначе успях да вдигна цели 225км/ч, но ме достраша за цивилни патрулки по магистралата.

    След 20000км взе да върви вече стабилно и да харчи близо 1л по-малко в сравнение с първите 5-6000км. Вече успявам да сваля средният разход на гориво до 5.5л/100км сред разход при спазване на правилника за движение по пътищата.

    Наблюденията ми до сега за разхода на гориво са следните:
    7-8,5л/100км на магистрала
    5-6,5л/100км на първокласни пътища
    8-10,5л/100км в града

    От покупката до сега средният разход на гориво за 21000км показва 7,1л/100км.
    Всички засечки са реализирани само по показания на колонката! Показанията на борда се различават с малко, в зависимост от качеството на горивото.

    Под 5л/100км си е чиста илюзия поне за сега! Но ще се пробвам някой път.
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  7. #37

    Default 30000км

    Настъпи време за първо сервизиране на Жулка.
    Оставих автомобила, за 6часа я обслужиха подобаващо и точно преди да си тръгна...
    На фактурата пише масло Тотал Инео Фърст 0W30. Връщам се и питам това ли е маслото дето е налято, а отговора - ДА. Аз оттам като подпалих мотора и не се здръжах да си искам правата. Разбрахме се да го сменят за тяхна сметка.
    Покарах автомобила със това масло около 1000км. Понеже нямаха налично Селения 0W30.

    НЕ СИ ПРАВЕТЕ ЕКСПЕРИМЕНТИ С МУЛТИЕЪР СИСТЕМАТА!!!
    Използвайте само Селения!

    С маслото ТОТАЛ Инео Фърст наблюденията върху работата на двигателя ми са следните:
    1. Стартира и гасне като дизел.
    2. На празен ход работи със около 1000об.
    3. ТСТ-то се шашка здраво. Чуди се коя скорост да включи.
    4. Колата набира тромаво. Все едно карам с бензин А86
    5. Бучи супер неприятно на високи обороти.
    6. Харчи с минимум един литър(може и повече, не съм засичал точно) отгоре на нормалното.
    7. При поддаване и отпускане на педала на газта се усеща сериозен удър в тампоните на двигателя.
    8. При работа на двигателя на около 2000об. се забелязва неспокойна работа.
    9. На празен ход двигателя се разтриса периодично. И то силно.

    Може ди има и още, но не съм се задълбочавал много, понеже ме беше страх да я карам така.

    След подмяната на грешното масло със правилното, а именно Селения Диджитек Пюър Енерджи 0W30, както и нов маслен филтър се забелязва невероятна разлика в поведението на двигателя и скоростната кутия.

    Сега автомобилът ми работи като нов! Надявам се тази грешка да не се окаже проблем. За сега нищо не се усеща да е повлияно но калпавото масло.

    Където и да се намирате по света, моля ви, изисквайте да ви наливат в двигателя само и единствено Селения масло. Не се доверявайте на оторизираните сервизи безрезервно!!! И те са в бизнеса.


    След изминатите 30000км наблюденията са ми следните:
    1. Още повече започва да ми харесва да го управлявам този автомобил
    2. След 25000км маслото със сигурност е за смяна, както и свещите. Колата започна да прекъсва на ниски обороти, стана по-шумна, и спря да набира като развързан кон.
    3. Оригиналните джанти са твърде тежки за това окачване, спирачна и кормилна системи. Необходими са олекотени джанти. И гуми естевствено.
    4. Разходът на гориво се стабилизира на около 6.5л/100км смесено. Наливам само 98 октанов бензин(тук 100октанов няма).
    5. Биалетка за смяна. Разптропа се на около 21-22000км. Тук пътищата не са перфектни. Нито пък гладки. Просто няма сериозни дупки. Зимата е на сериозни трапчинки и коловози. Ще я сменят гаранционно след 2 седмици.
    6. До сега съм изключително доволен от колата.
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  8. #38
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by pigoff View Post
    След подмяната на грешното масло със правилното, а именно Селения Диджитек Пюър Енерджи 0W30, както и нов маслен филтър се забелязва невероятна разлика в поведението на двигателя и скоростната кутия.

    След изминатите 30000км наблюденията са ми следните:
    ...
    2. След 25000км маслото със сигурност е за смяна, както и свещите. Колата започна да прекъсва на ниски обороти, стана по-шумна, и спря да набира като развързан кон...
    А имаш ли представа каква е разликата между Selenia Digitek P.E. и Selenia StAR P.E. и всъщност в твоето упътване Digitek ли пише? Стана ми интересно, понеже в по-старо упътване на Жулиета (от преди фейслифта) пише че трябва да се кара със Selenia StAR P.E., а на сайта на Петронас пише, че StAR-а е пълно синтетично масло разаботено за Алфа Ромео... Само, че с Диджитек-а са с различен вискозитет - едното e 0w30, другото 5w40 - последно с какво трябва да се кара

    Какви са сервизните интервали в Швеция - масло и свещи се сменят вианги заедно на 30 000 км ли?
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  9. #39

    Default

    Итнервалите за цяла европа са през 30000км и сменят масло, свещи, маслен филтър и поленов филтър. Въздушен филтър сменят на всеки 60000км(). Аз не издържах и го смених моят. Беше в тежко замърсено и мокро състояние...

    Разликите в маслата си ги написал точно колега. В моята книжка пише Digitek 0W30.
    Знам от опит с други автомобили, че е най-здравословно(освен в случаите когато лапа масло) е да се налива последно поколение масло. Първо защото е свежо произведено и веригите на молекулите са "по-силни" и течливостта на студено е в пъти по-добра от стария тип масло и второ на двигателя ще му е по-приятно с 0W30. Изключвам случаите, където автомобила е на мноооого километри, изтискан с времето - в този случай бих препоръчал керамична добавка.
    За мултиеър системата не бих препоръчал абсолютно никакви присадки и различни от предписаните масла. За справка английския алфа форум. Страшно много народ "изгоря" (по-точно смени в гаранция) мултиеър системи заради неправилното масло. Аз видях и усетих разликата.
    Last edited by pigoff; 24-09-2015 at 12:44.
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  10. #40
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by pigoff View Post
    Итнервалите за цяла европа са през 30000км и сменят масло, свещи, маслен филтър и поленов филтър. Въздушен филтър сменят на всеки 60000км(). Аз не издържах и го смених моят. Беше в тежко замърсено и мокро състояние...
    Еми да, по принцип трябва да са на 30 000 навскъде, ама в българската сервизна книжка която вносителя дава съм виждал, че на всеки 30 000 е отбелязано задължителна смяна, а на всеки 15 000 евентуално също да се сменя, ако колата се ползва в тежки условия, замърсени среди, лош климат, интезивна употреба (каквото и да значи това), каране само градско и някви такива мъгляви условия. И понеже БГ спада явно към лошите условия, най-малко заради прахоляка ги викат май по-често от 30 тука (да кажат колегите дето са карали гаранционни коли от АИ) Затова се замислих, дали и там не са съкратени интервалите, заради студа примерно...
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  11. #41

    Default

    Да си призная ходих да питам дали мога да направя сервиз на 15000км и отвора беше:
    - Можете, разбира се, но няма смисъл. Виждали сме състоянието на маслото и филтрите след 15хил. км и то бе добро. Не си харчете парите! -посъветвахаме директно от АлфаРомео швеция.

    Но според моите наблюдения след 24-25хиляди км двигателя започва да работи нестабилно. Свещите са доста изгорели. Въздушният филтър е супер мръсен, а това всичко води до възпрепядствана работа на цялата система. Маслото като количество е малко за този дълъг пробег. Следващият ще ми бъде след 20хил. км със сигурност.
    А относно студа не ми се вярва чак толкова да вреди, при положение че колата е нон-стоп в контакта и се подгравя.
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  12. #42
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by pigoff View Post
    В моята книжка пише Digitek 0W30...
    Хм, най-накрая установих каква е историята с маслата, то тук си го пишело:
    http://www.flitalia.it/en/fl/content/view/158

    Model:Giulietta Fuel:Petrol Displacement:1368 Year:2010 Version:1.4 Turbo MultiAir 170CV /TCT Engine:940A2000
    Selenia StAR Pure Energy, SAE 5W-40, ACEA C3

    Model:Giulietta Fuel:Petrol Displacement:1368 Year:2014 Version:1.4 Turbo Multi Air II 170CV Engine:940A2000
    Selenia Digitek Pure Energy, SAE 0W-30, ACEA C2

    Каквото и да значи мултиеър 2, очевидно за т.нар. коли след фейслифта, са сменили маслото на Digitek, а за мултиеър без 2 е било StAR
    Last edited by Sm0k; 06-10-2015 at 23:39.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  13. #43

    Default

    Естевствено можеш на по-стария двигател да сложиш по-ново масло!
    За мултиеър 1 съм чел, че най-добре с масло за Абарт (Селения Спорт)
    Със сигурност с по-съвременно масло двигателя ще работи по-икономично(около 1-2%), но и работата на системата ще се подобри особено ако е автомат.
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  14. #44
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Хм, най-накрая установих каква е историята с маслата, то тук си го пишело:
    http://www.flitalia.it/en/fl/content/view/158

    Model:Giulietta Fuel:Petrol Displacement:1368 Year:2010 Version:1.4 Turbo MultiAir 170CV /TCT Engine:940A2000
    Selenia StAR Pure Energy, SAE 5W-40, ACEA C3

    Model:Giulietta Fuel:Petrol Displacement:1368 Year:2014 Version:1.4 Turbo Multi Air II 170CV Engine:940A2000
    Selenia Digitek Pure Energy, SAE 0W-30, ACEA C2

    Каквото и да значи мултиеър 2, очевидно за т.нар. коли след фейслифта, са сменили маслото на Digitek, а за мултиеър без 2 е било StAR
    Ами сменили са маслото след като са имали много проблеми с Мултиеъра...................Мой приятел с чисто нова Жужа от АИ за 60 000 км. 2 пъти сменя Мултиеър,познай дали не е от боклуците дето наливат в АИ,те много отдавна не наливат Селения,беше Кастрол сега не знам какво наливат.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #45
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Интересно също, защо са решили да сменят маслото с по-тънко при положение, че кода на двигателя остава един същ, което автоматично означава, че си е същият. Не мисля, че електро-хидравличната система за постъпване на въздуха в двигателя има нещо общо в случая... Може тогава на Фиат това масло да им е излизало по-евтино :Р

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •