Results 1 to 8 of 8

Thread: Странна част на корпуса на перката на ТД

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default Странна част на корпуса на перката на ТД

    Има една странна част на корпуса на перката. Намира се долу в дясно и влизат 2 кабела в нея. Незнам за какво служи а ми е интересно. Единия кабел е постояннен + другия няма нищо на него нито + нито - Та за какво е тази част и какви тоци трябва да отиват до нея.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default Re: Странна част на корпуса на перката на ТД

    Quote Originally Posted by rtfm
    Има една странна част на корпуса на перката. Намира се долу в дясно и влизат 2 кабела в нея. Незнам за какво служи а ми е интересно. Единия кабел е постояннен + другия няма нищо на него нито + нито - Та за какво е тази част и какви тоци трябва да отиват до нея.
    Това е реостата за първата степен на перките,и е сложено там защото идва много силен ток и загрява та да се охлажда
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default А

    А постоянния + на коя от клемите трябжва да се включи понеже е на кабелни обувки и незнам на коя от тях да го свържа?
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Аааааа тва вече незнам виж в сервизния менюъл може би пише защо си ги откачал не запомни ли коя къде беше,това е важно нещо за дизела
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default Не

    Сменявах корпуса заедно с перката и на стария ми корпус това беше счупено и му висяха кабелите свободно. Ще помоля колегите с дизелите да погледнат в коя клема отива постоянния + (черния кабел)
    Благодаря предварително.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  6. #6
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Значи сега си се сдобил съ скапан резостат така че търчи в магазина че в момента не ти работи първа степен Иначе значение кое къде няма Важното е и от двете страни да има +
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default Ок

    Добре ама какво ще ми помогне нов реостат ако на единия кабел към стария не идва + На мен температурния датчик ми е с 2 кабелчета към него. Това не значи ли че имам само една степен на перката? И още един въпрос към реостаат като отиват 2 + ови кабела не трябва ли да има още някакъв кабел които да излиза от него и да отива към перката или нещо от сорта.

    П.С.
    Извинявам се за тъпите въпроси ама ми е много странна тая схема
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  8. #8
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default Re: Ок

    Quote Originally Posted by rtfm
    Добре ама какво ще ми помогне нов реостат ако на единия кабел към стария не идва + На мен температурния датчик ми е с 2 кабелчета към него. Това не значи ли че имам само една степен на перката? И още един въпрос към реостаат като отиват 2 + ови кабела не трябва ли да има още някакъв кабел които да излиза от него и да отива към перката или нещо от сорта.

    П.С.
    Извинявам се за тъпите въпроси ама ми е много странна тая схема
    Ами хвани и прочети нема да обеснявам 1 час и накрая да ми говориш тъпотии както сега
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •