Results 1 to 14 of 14

Thread: Проблем с индикатора за гориво

  1. #1
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default Проблем с индикатора за гориво

    Колеги преди седмица си купих Алфа Ромео 147 1,9 JTD 16V...но не бях забелязал следния проблем.При почти пълен резервоар с гориво символа за гориво свети в червено.А нормално би трябвало да свети в жълт цвят!Някой знае ли от къде идва проблема и да ме насочи какво да правя ?

  2. #2
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Колеги преди седмица си купих Алфа Ромео 147 1,9 JTD 16V...но не бях забелязал следния проблем.При почти пълен резервоар с гориво символа за гориво свети в червено.А нормално би трябвало да свети в жълт цвят!Някой знае ли от къде идва проблема и да ме насочи какво да правя ?
    На против, точно обратното е (поне при мен) светва си жълто след като изпищи че няма гориво!
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

  3. #3
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 13-07-2015 at 22:57.

  4. #4
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Питам понеже ми казаха,че символа за гориво свети в червено когато вече си на резерва...И аз мисля,че не е проблем но ме дразни

  5. #5
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 13-07-2015 at 22:57.

  6. #6
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    При почти пълен резервоар с гориво символа за гориво свети в червено.
    Точно така трябва да е,при пълен резервоар свети червено както и останалите символи по таблото,като намалее горивото светва жълто.Нямаш проблем.
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  7. #7
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 13-07-2015 at 22:58.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post

    Поне за мен този пост е изключително полезен - дори не предполагах, че има кола, която те предупреждава, че резервоара ти е пълен. Сякаш самият ти не го знаеш, след като преди секунди ти е бил зареден догоре. Имам и въпрос - кога всъщност изгасва тази червена лампичка? Според мен, ако е наистина прецизна, след първите десет метра от потеглянето на колата и трябва вече да е изгаснала.
    Има в предвид подсветката на таблото. Колонката е осветена постоянно, както и всички останали символи (147 - в червено). Ако си на резерва - жълто.
    Надписите Benzina и Acqua нямат подсветка и може би за това му се е сторило неправилно да е осветена колонката.

  9. #9
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 13-07-2015 at 22:58.

  10. #10
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Свети си червено , като стигне резерва пищи и свети жълто.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  11. #11
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 13-07-2015 at 22:59.

  12. #12
    започва да се пристрастява Arteglam's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Varna
    Posts
    59

    Default

    Така и така сме в тази тема ;] Четох в книжката, че резервата е около 7 литра и тогава ти светва в жълто лампичката. На мен обаче на два пъти ми пищи. Първо като е на първата чертичка след нулата и след това като стигне на 0.5 някъде. От кога почват да се броят тези 7 литра ;] Също така резервоара го дават 60 л. Тези 7 към него ли се добавят. Ако е бил празен и заредя до горе значи трябва да ми даде 67 ?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. 85 кw. 2004 г.

  13. #13
    Refuse to lose Zaxx's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    36
    Posts
    118

    Default

    Колега предполагам, че е като при моята 156-ца и тези 7 литра (резерва) се включват в 60-те литра. Поне при мен резервоара го дават 63л. = 7л. резерва + 56л останалото.
    "Алфа Ромео е като Анджелина Джоли - всички сме чували, че е луда и яде лепило, но никой няма да й откаже, нали?"
    Аlfa Romeo 156 1.6TS 2000г / 147 1.9JTDm 2006г

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    При мен индикацията е на 2 стъпки - първата когато стигнеш резервата на 1/8ма от индикацията за гориво (или грубо 7.5 литра), втората е като паднеш под 1/16та (около 3.75 литра) - тогава на таблото си изписва Limited Range с една голяма иконка на колонка.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •