Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: ГЪБКИ?

  1. #1

    Default ГЪБКИ?

    ето до къде води некълването в риболова,разликата е че е много евтино хоби носиш една торбичка и нож по желание,лесно е разходката е приятна и поне си виждаш противниците,няма захранки въдици ставане рано стръв и екипировка,вкусови качества ммммммм.....

  2. #2
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Еха, ... аз онзи ден ходих в планината и видях доста гъбки, чак ми се доядоха, ама като не разбирам ...
    Ето една апетитна:
    Attached Images Attached Images
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  3. #3

    Default

    сърнелка е панирана е чудесна,панирам ги с бира брашно сол яйце и маааалко черно пиперче стават страшни,аз не искам да стигам до лудост по малко е така за цвят да се уплътни разходката,има едни пръстени на ствола под чадърчето разделен на 2 и долу по стеблото има едни ивички се преливат като стрии на жена са най просто казано не можеш да сбъркаш,пръстенчето лесно се отделя от ствола аз по това ги познавам,има малки мухоморки пак поръсени от горе като сърнелите и хората ги бъркат мислят ги за сърнелки.

  4. #4

    Default

    Често се случва на рибарите, за да не завръщат вкъщи с празни ръце, да носят гъби.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  5. #5

    Default

    Ох, гъби обичам много, най-вече като са с масло. Има ли някъде ръководство нещо, как да ги познаваме, че те нали и двойници имат и ако взема да се занимавам, да не стане белята?

  6. #6

    Default

    Панираната сърнела е по- вкусна от пържола. Обаче има поне два вида сърнели. Едните са по- вкусни от другите.
    Lexus IS200

  7. #7

    Default

    ще се почне пак натрупвам лек опит,знам вече 2 находища сериозни за сърнелки и аз ги обожавам.

  8. #8

    Default

    Ах, как лигите ми потекоха..... сърнелките и на мен са ми любими ама и една две булчици да имаше към манатарките.....

    От гъбите не харесвам само пърхутките, щото са ми едни такива никакви...

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  9. #9
    започва да се пристрастява petio26's Avatar
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    31

    Default

    Как да се науча да различавам гъбите, много искам да ходя и да си бера, но ме е страх да не ги объркам и да стане лошо. Ходя с приятели, но пак ми е трудно да ги различа,

  10. #10

    Default

    има групи в фейсбук от стари корифей гъбари пускат и снимки с обяснение и някой ако обърка гъба пишат от долу белезите,може и среща да си направите да ходите заедно.

  11. #11
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Добре дошли в Пирогов....))
    п.п...който не знае, да не бара....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #12

    Default

    вчера поскитахме за гъбки и набрахме сърнелки любимите ми и масловки и печурки и няколко виолетки,много беше студено с леден вятър и като гледам времето ще се ходи пак другата година.

  13. #13
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Ммм с масълце ... лелееее ммммм

    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  14. #14
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Трябва ли да има сърнели сега?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  15. #15

    Default

    ако е валяло и е имало през деня температури около 15 градуса да трябва да има,обаче може да ги попари сланата по-високите места,по скоро некъде в ниското по може да има,някои гъби по понасят повредите от сланата,сърнелата не скапва я,не съм некъв разбирач но горе долу така мисля че седят нещата,ходя за сърнелки щото лесно ги виждам и са ми най вкусните,явно другата година ще се ходи аз поне,сега някои риболов на щука и това е се забавлявам с работа зимата то се е видяло.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •