Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: ГЪБКИ?

  1. #16
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    ако е валяло и е имало през деня температури около 15 градуса да трябва да има,обаче може да ги попари сланата по-високите места,по скоро некъде в ниското по може да има,някои гъби по понасят повредите от сланата,сърнелата не скапва я,не съм некъв разбирач но горе долу така мисля че седят нещата,ходя за сърнелки щото лесно ги виждам и са ми най вкусните,явно другата година ще се ходи аз поне,сега някои риболов на щука и това е се забавлявам с работа зимата то се е видяло.
    Утре или вдругиден ще се разходя да разгледам значи. Тия дни тук е доста хладно, но да видим. Много са ароматни сърнелите. Миналата година зета ходи и събра, казва че есента нямали двойници. Най много да гушна букета, ама то....дали ще е от гъби или от удар....
    Наслука със щуките. Ние тука се каним писии да ходим да хващаме, някой хубав зимен ден. Зная аз какво ще хванем, ама .....това е друга тема.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  2. #17

    Default

    Внимавайте, защото съседа ми умря от гъби, сам си ги брал.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Внимавайте, защото съседа ми умря от гъби, сам си ги брал.
    Тяяя първата ми жена умре от гъби . Втората и тя от гъби . А третата от удар по главътъ ... оти нещя да яде гъби
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  4. #19
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Внимавайте, защото съседа ми умря от гъби, сам си ги брал.
    Ще внимавам естествено. То, като си знам късмета, много по вероятно е да ме сгази горския, отколкото да умра от гъби, но ще внимавам.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #20

    Default

    Аз гъби не ям, знам ли иначе какво ще ми сготви жена ми и после ще каже донесе тука едни гъби сготвих му ги и се гътна.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #21
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Аз гъби не ям, знам ли иначе какво ще ми сготви жена ми и после ще каже донесе тука едни гъби сготвих му ги и се гътна.
    Ох, то ако ти е "писано"....виж Съни какво писа.
    Ама инак....сегашната я храни с рибки.....
    Ти да видиш!
    Абе, сложно нещо е живота, ни да си жив, ни да умреш.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #22
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by petio26 View Post
    Как да се науча да различавам гъбите, много искам да ходя и да си бера, но ме е страх да не ги объркам и да стане лошо. Ходя с приятели, но пак ми е трудно да ги различа,
    Недей да береш гъби!

    Гъбите нямат никаква хранителна стойност.
    Да, вкусни са, но нищо не ти носят като храна.
    Единственото сигурно нещо е, че рискът да се отровиш е голям.
    Гъби бих брал за ядене само, ако нямам какво друго да ям!
    Гъбарството е глупост.
    По-добре стани ловджия или рибар.
    Адски странни са ми хората, които заради едно пусто чревоугодничество са готови да се гътнат.
    И да знаеш от мен, гъби берат и ядат хора, които не ги познават добре, а просто са се научили да разпознават няколко вида гъби.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  8. #23

    Default

    Суска къде си бе бедствие природно а добре дошъл бех те забравил,гледам че си в отлична опозиционна форма,ами то и като правиш секс само калории се губят удоволствието не те засища то нема смисъл,ми аз карти не играя мачове не гледам алкохол не пия цигари не пуша кафе не пия то кво ми остава,като обичаш разходките и природата дали ще е за гъби риба или лов все тая,от месо пак можеш да хванеш нещо да умреш от риба може да се удавиш или да те ухапе некоя щука или да останеш без пръсти от некои сом влакното ти пререже ръцете има колко искаш сакатлъци и смърт,ходи некои ден може да ти хареса аз ходя с подходящи хора и ми е добре дори да не намериме и не набереме все тая кюфтетата по пътя нема да свършат,достатъчно полезни неща върша през седмицата и мога да си позволя неполезни да върша без енергийна стойност.

  9. #24
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    Суска къде си бе бедствие природно а добре дошъл бех те забравил,гледам че си в отлична опозиционна форма,ами то и като правиш секс само калории се губят удоволствието не те засища то нема смисъл,ми аз карти не играя мачове не гледам алкохол не пия цигари не пуша кафе не пия то кво ми остава,като обичаш разходките и природата дали ще е за гъби риба или лов все тая,от месо пак можеш да хванеш нещо да умреш от риба може да се удавиш или да те ухапе некоя щука или да останеш без пръсти от некои сом влакното ти пререже ръцете има колко искаш сакатлъци и смърт,ходи некои ден може да ти хареса аз ходя с подходящи хора и ми е добре дори да не намериме и не набереме все тая кюфтетата по пътя нема да свършат,достатъчно полезни неща върша през седмицата и мога да си позволя неполезни да върша без енергийна стойност.
    Рискът при гъбите е твърде висок.
    При лов, риболов и т.н. е значително по-нисък.
    А и какво е удоволствието да береш големи гъбички в гората?
    Месото като хранителна стойност е друга бира, не го сравнявай с тая миризлива целулоза, кват са гъбите.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  10. #25
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Рискът при гъбите е твърде висок.
    При лов, риболов и т.н. е значително по-нисък.
    А и какво е удоволствието да береш големи гъбички в гората?
    Месото като хранителна стойност е друга бира, не го сравнявай с тая миризлива целулоза, кват са гъбите.
    Ако ловуваш гризли, хипопотами, носорози и лъвове, а риболовстваш бели и бичи акули, трудно ще обясниш на някой застраховател, че си му по на сметка от средностатистическият гъбар. Верно хранителната стойност на гъбите не е много голяма, обаче иди се разправяй с ония дето ядат суши от риба балон(примерно).
    Иначе казано - някой живеят за да ядат, други ядат за да живеят а трети си живеят живота. Въпрос на житейска филоофоия е(явно).
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #26
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    И с маслооо

    Ръждата никога не спи.
    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  12. #27
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Стари муцуни в форума...хубави разкази....какво повече Ви трябва........отровната гъба, рано или късно всеки намира в живота си...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Рискът при гъбите е твърде висок.
    При лов, риболов и т.н. е значително по-нисък.
    А и какво е удоволствието да береш големи гъбички в гората?
    Месото като хранителна стойност е друга бира, не го сравнявай с тая миризлива целулоза, кват са гъбите.
    искам да ти кажа следното,по статистика риболова е на 2 ро място като опасно хоби,познавам и помня 10 човека изреждам ти,удавени в рибарски мрежи,ударени от ток от жица докоснали с карбонова въдица жици,удавени на лед на зимен риболов,в живота си не познавам човек умрял от гъби наторовен и да ти кажа че това не е толкова лесно,не се умира веднага от гъби,поразяват ти тялото черният дроб и се надуваш като балон в адски мъки.
    за лова-колко има простреляни по време на лов от колеги паднали от дървета от скали осакатени от диви животни имаш ли си идея там за какво иде реч, преди 3 години това е сериозно даже беше по това време есента един мъж по време на лов му се скарват кучетата и той да ги разтърве с пушката ги разръчка с приклада и едното куче закачи ремъка и го застреля на място,забраниха им да пият по време на лов правят им проверки директно в гората и в хижите,не трябва да има оръжие в същтата стая,ако искаш виж за неква статистика за тая година колко са отровени от гъби и колко удавени има и умряли по време на лов и риболов,е на яз.Копринка преди 2 месеца тъкмо бях там се скарали 2 ма рибаря за некво място къде кълвяло и единият хване та наръга другият С НОЖ И НА МЯСТО,не съм чул некои да трепе некои за гъба,ти си свикнал с тия форумните ти опоненти дето ги тушираш с безсмислени спорове и с постоянство но при мене ще удариш греда не си ми на нивото,хубаво е да натрупаш опит и познания по някои теми като водиш диалог с опонента си защото предизвикваш иронични усмивки пред тебе блести с цялата си прелест и великолепие един дебел трол всепризнат интернет уориър воювал по десетки теми в форумите скъсал стотици нервни системи,толкова хора са ме кълнали че е чудо че съм жив,зимата и аз скучая разбирам те.

  14. #29

    Default

    Ей тия Руменовците са опасни
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #30
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    искам да ти кажа следното,по статистика риболова е на 2 ро място като опасно хоби,познавам и помня 10 човека изреждам ти,удавени в рибарски мрежи,ударени от ток от жица докоснали с карбонова въдица жици,удавени на лед на зимен риболов,в живота си не познавам човек умрял от гъби наторовен и да ти кажа че това не е толкова лесно,не се умира веднага от гъби,поразяват ти тялото черният дроб и се надуваш като балон в адски мъки.
    за лова-колко има простреляни по време на лов от колеги паднали от дървета от скали осакатени от диви животни имаш ли си идея там за какво иде реч, преди 3 години това е сериозно даже беше по това време есента един мъж по време на лов му се скарват кучетата и той да ги разтърве с пушката ги разръчка с приклада и едното куче закачи ремъка и го застреля на място,забраниха им да пият по време на лов правят им проверки директно в гората и в хижите,не трябва да има оръжие в същтата стая,ако искаш виж за неква статистика за тая година колко са отровени от гъби и колко удавени има и умряли по време на лов и риболов,е на яз.Копринка преди 2 месеца тъкмо бях там се скарали 2 ма рибаря за некво място къде кълвяло и единият хване та наръга другият С НОЖ И НА МЯСТО,не съм чул некои да трепе некои за гъба,ти си свикнал с тия форумните ти опоненти дето ги тушираш с безсмислени спорове и с постоянство но при мене ще удариш греда не си ми на нивото,хубаво е да натрупаш опит и познания по някои теми като водиш диалог с опонента си защото предизвикваш иронични усмивки пред тебе блести с цялата си прелест и великолепие един дебел трол всепризнат интернет уориър воювал по десетки теми в форумите скъсал стотици нервни системи,толкова хора са ме кълнали че е чудо че съм жив,зимата и аз скучая разбирам те.
    Това, кой ти познаваш, и какво ти си установил нищо не означава.
    Световната статистика е факт.
    Брането на гъби крие изключително висок риск.
    Дори да не се гътнеш, след подобно отравяне си оставаш инвалид.
    Лошото е, че след отравяне, симптомите се проявяват едва след като черния ти дроб вече е на боза.
    Колко процента от рибарите ловят акули, риба меч и китове?
    Колко процента от ловците ловуват мечки?
    Изключително малък!
    НО ВСИЧКИ, които практикуват гъбарство рискуват еднакво много.
    Ето това е голямата разлика.
    И пак казвам, рискът не си заслужава.
    Защото адреналина, усещането, да отстреляш мечка или да извадиш 80 килограмов сом, или сто килограмова риба меч, си заслужават риска!
    Докато разходка в гората да дириш гъбки е същото кат да дириш цветя, но риска е голям.
    Това имам предвид аз.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •