Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: ГЪБКИ?

  1. #31

    Default

    Суссърнелко аз лично имам 4 хобита,риболов,готварство,градинарство,гъбобер,и всичките ми хобита са свързани с ядене празно нема,в първите 3 съм един от известните в по форумите и живите контакти,сега гъбарството може да не е най калоричното но е най евтиното хоби което съществува разходите са ти ZERO,имаш торба и нож къвто имаш и къвто си носиш а шанса да намериш добри гъбки които да набереш и продадеш е в пъти по голям от този да хванеш хубава риба или да трепеш некой глигут,ловец не бих станал поради следните причини,лова е колективен спорт с ясно изразени правила не е за мене,това е въоражен туризъм с чешити пияници,не ми се трепят животни каквито и да са те вкусни редки ценни или кви да е не ми е жал просто не виждам смисъла да влезеш с една пушка в гората и да ги подкараш на ламбада,ти не му даваш шанс на това животно гонят го кучета слагат му капани преследват го ловци по 20 човека гърмят по него това е абсолютната простотия,ще фрасна един глигут 100 кила и трябва да го мъкна на гръб през гората па да го дялкам да дам на тоя на оня нали се дели лова па го нося да го изследват за болести требе да го дера пърля чиста па в фризера па то ти се отще,ти си прасе и ти казвам че точно в тебе пък има най малко рандеман по-малко и от гъбите в 100 кила прасе има 19 кила месо а ти в тех се огледа,бех забравил че си Румен а зодия овен ли си като мене,тва не е много добро име да знаеш,в личните си познати не съм видял един читав сериозно ти казвам се некви сприхави и откачени.

  2. #32
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    ....
    Гъбите нямат никаква хранителна стойност.
    ....
    Това не е вярно!
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  3. #33
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Златното правило при гъбите : "Не я ли познаваш тая гъба-не я бери"!
    Опасни двойници имат печурката, масловката и булката.
    Двойникът на печурката има тънко пънче, крехко и чупливо. Особен мирис и на мене съвсем не ми прилича на печурка, но....
    Масловката е гъба със светложът, до тъмнокафява окраска и е оцветена в жълто от долу. Забележителното е, че хифите и не са листовидни, като на другите гъби, а като тръбички. Приличат на дунапрен. Двойникът и е с хиви на ресни, по-тънко и крехко пънче и мерише на карбол. Двете лесно се различват.
    Двойникър на булката е най-опасен. Запомнете!!!!
    Булката е с червена шапчица и жълто пънче и точки. Те са остатъци от булото. Двойникър е е със същата конструкция, но е с бяло пънче и було. Най-лошото е, че двете гъби понякога са заедно.
    За това аз бера главно сърнели, лютици, пачи крак, рижийки и особено обичам челадинките.
    Ония малките ливадни гъбки, които всички обявяват за отровни, а те са най-безопасни.
    Но пак повтарям!
    Не познаваш ли една гъба и имаш ли съмнение- не бери!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #34
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Това не е вярно!
    Дооообре.
    Харесвам обоснованите твърдения.

    ---------- Post added at 18:49 ---------- Previous post was at 18:45 ----------

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Златното правило при гъбите : "Не я ли познаваш тая гъба-не я бери"!
    Опасни двойници имат печурката, масловката и булката.
    Двойникът на печурката има тънко пънче, крехко и чупливо. Особен мирис и на мене съвсем не ми прилича на печурка, но....
    Масловката е гъба със светложът, до тъмнокафява окраска и е оцветена в жълто от долу. Забележителното е, че хифите и не са листовидни, като на другите гъби, а като тръбички. Приличат на дунапрен. Двойникът и е с хиви на ресни, по-тънко и крехко пънче и мерише на карбол. Двете лесно се различват.
    Двойникър на булката е най-опасен. Запомнете!!!!
    Булката е с червена шапчица и жълто пънче и точки. Те са остатъци от булото. Двойникър е е със същата конструкция, но е с бяло пънче и було. Най-лошото е, че двете гъби понякога са заедно.
    За това аз бера главно сърнели, лютици, пачи крак, рижийки и особено обичам челадинките.
    Ония малките ливадни гъбки, които всички обявяват за отровни, а те са най-безопасни.
    Но пак повтарям!
    Не познаваш ли една гъба и имаш ли съмнение- не бери!
    Гъбите са кат коли втора употреба!
    Нито марката, нито прегледа при специалист, нито личните ти познания са от значение.
    Важен е късмета.
    Но благодаря за лекцията. Дано не си подбудил някой към самооубийство.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  5. #35
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Дооообре.
    Харесвам обоснованите твърдения.

    ---------- Post added at 18:49 ---------- Previous post was at 18:45 ----------



    Гъбите са кат коли втора употреба!
    Нито марката, нито прегледа при специалист, нито личните ти познания са от значение.
    Важен е късмета.
    Но благодаря за лекцията. Дано не си подбудил някой към самооубийство.
    Ами най-малкото са добър източник на белтъчини с добър аминокиселениен профил, което особено за вегетарианци е нещо много важно. Още по темата:
    http://apteka-optima.com/181/%D0%BF%...8%D0%BD%D0%B8/
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  6. #36
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Ами най-малкото са добър източник на белтъчини с добър аминокиселениен профил, което особено за вегетарианци е нещо много важно. Още по темата:
    http://apteka-optima.com/181/%D0%BF%...8%D0%BD%D0%B8/
    Хаха, ще има месо, мляко и яйца и аз ще търся аминокиселини от гъби до просиране.
    Говоря за нормално хранещи се хора, не за вегетарианци.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  7. #37

    Default

    Суско сега метна ръкавицата като раздели хората на ненормални и нормални според кулинарните им предпочитания,е са ше се фанат гуша за гуша с некои веган да си обяснят ползите и свойствата на месната и немесната кухня.

  8. #38
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    Суско сега метна ръкавицата като раздели хората на ненормални и нормални според кулинарните им предпочитания,е са ше се фанат гуша за гуша с некои веган да си обяснят ползите и свойствата на месната и немесната кухня.
    А, не!
    Кулинарно предпочитание е италианска спрямо турска кухня, например.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  9. #39
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Не се ебавайте със Суско!
    Той е специалист по трюфели.
    Или поне трябва да бъде,.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #40
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Не се ебавайте със Суско!
    Той е специалист по трюфели.
    Или поне трябва да бъде,.
    Трюфелът е подправка за мен.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  11. #41

    Default

    аз бих те запитал съвсем по прасешки,бе обичаш ли да преяждаш?аз да непрекъснато ма сега се кротнах че гоня 40 и требе по полека с доста работи,ял ли си печенко прасенце с плънка гъбки и ориз на фурна ма цяла нощ печено и до другият ден на обяд?м?и преди да ми кажеш че не е вкусно и става като варено заби ги тия и ги говори на некои къде е хилав и яде вафли не на мене,вместо да тролиш ако след ако в форума а предполагам и в други форуми ги удивляваш с интернет познанията си знаеш ли каква голяма кошница с гъбки можеше да набереш и да разходиш децата и себе си че и кучето евентуално,а ти прост егоист седи и си бичи сам пред компа абе Сускова работа.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •