Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47

Thread: Чип тунинг - къде, колко

  1. #1
    2009 159 JTDm, 150bhp Виктория's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Sofia
    Age
    31
    Posts
    21

    Default Чип тунинг - къде, колко

    Колеги, къде в София може да се направи кадърен чип тунинг на 1.9 jtdm 150hp

    Целта ми е максимално ранно включване на турбото (сега май е на 2000 частично и на 2500 пълно, искам 1200оборота частично и 1600 пълно защото е автоматик). Надуването по подразбиране мисля е на 1.4 или 1.5 бара, искам макс 1.6-1.7 (не гоним мощност, а икономия). Колета е с рециклирано турбо и с нови бутала, така че мисля няма да прави скоро ядове (освен да счупи автоматика )


    Дотук колата е с махнат DPF и сега ще запушим EGR-a
    Незнам какъв бълвоч е в компютъра защото всеки пипа без да разбира, затова ме интересува проверен човек който отбира от софтуера на тези двигатели

  2. #2

    Default

    погледни в секцията на сервизите

    ще откриеш отговора, пиппппппп, пипппппппп.
    Last edited by thecleaner; 21-10-2014 at 23:53.
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  3. #3
    2009 159 JTDm, 150bhp Виктория's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Sofia
    Age
    31
    Posts
    21

    Default

    Благодаря за подробния отговор.
    Бих желала, ако е възможно, да чуя мнението на хора които са минали през този процес, и могат да споделят опит, както и мнение.

    Целта на темата е да не се започва всичко от начало с челен опит, а да се поучим от хора утъпкали пътя
    Last edited by thecleaner; 21-10-2014 at 23:53.
    159 1.9 JTDm, 150bhp, 2009та

  4. #4

    Default

    всеки различен отговор би се приел като реклама, пипппппп, пиппппп дето споменах са от един от най-добрите възможни сервизи. аз в момента трупам левчета в една касичка и след месец два и аз ще правя ремап, и съм решил къде.

    не е като вариантите ти да са ..... много
    Last edited by thecleaner; 21-10-2014 at 23:55.
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    За повече инфо пиши на ЛС.
    Last edited by digitalundgrd; 21-10-2014 at 15:27.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Пиииииппппппппп, пиппппппппппппппппп, пипппппппп

    Свържи се с хората и си закарай колата където си избереш, за правене на цялостния ремонт, не само чипа.
    Last edited by thecleaner; 21-10-2014 at 23:52.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Виктория View Post
    Колеги, къде в София може да се направи кадърен чип тунинг на 1.9 jtdm 150hp

    Целта ми е максимално ранно включване на турбото (сега май е на 2000 частично и на 2500 пълно, искам 1200оборота частично и 1600 пълно защото е автоматик). Надуването по подразбиране мисля е на 1.4 или 1.5 бара, искам макс 1.6-1.7 (не гоним мощност, а икономия). Колета е с рециклирано турбо и с нови бутала, така че мисля няма да прави скоро ядове (освен да счупи автоматика )


    Дотук колата е с махнат DPF и сега ще запушим EGR-a
    Незнам какъв бълвоч е в компютъра защото всеки пипа без да разбира, затова ме интересува проверен човек който отбира от софтуера на тези двигатели
    Я си оправете първо мотора като хората,а не на час по лъжичка,за да няма после олеле.Иначе разбирачи много,важен е на само ефекта но и последствията !!!!!!!
    Last edited by Mury; 21-10-2014 at 11:07.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Виктория View Post
    Колеги, къде в София може да се направи кадърен чип тунинг на 1.9 jtdm 150hp

    Целта ми е максимално ранно включване на турбото (сега май е на 2000 частично и на 2500 пълно, искам 1200оборота частично и 1600 пълно защото е автоматик). Надуването по подразбиране мисля е на 1.4 или 1.5 бара, искам макс 1.6-1.7 (не гоним мощност, а икономия). Колета е с рециклирано турбо и с нови бутала, така че мисля няма да прави скоро ядове (освен да счупи автоматика )


    Дотук колата е с махнат DPF и сега ще запушим EGR-a
    Незнам какъв бълвоч е в компютъра защото всеки пипа без да разбира, затова ме интересува проверен човек който отбира от софтуера на тези двигатели
    Добре е да поясня, че по принцип турбокомпресорът не се включва или изключва, нито има режим на частично или пълно включване. Той се върти от изгорели газове, не се включва по софтуерен път. Който и както да ремапва мотора, няма да може да накара мотора да надуе на 1200 оборота, и да усетиш тяга в този диапазон. След промени в ЕКУ-то може да започне да върви повече колата, дори и мъничко по-рано, да кажем в най-добрият случай с 200 оборота по-рано, но ако някой ти е казал, че това е възможно да се случи при 1200 оборота, значи жестоко те лъже.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Виктория View Post
    Колеги, къде в София може да се направи кадърен чип тунинг на 1.9 jtdm 150hp

    Целта ми е максимално ранно включване на турбото (сега май е на 2000 частично и на 2500 пълно, искам 1200оборота частично и 1600 пълно защото е автоматик). Надуването по подразбиране мисля е на 1.4 или 1.5 бара, искам макс 1.6-1.7 (не гоним мощност, а икономия). Колета е с рециклирано турбо и с нови бутала, така че мисля няма да прави скоро ядове (освен да счупи автоматика )


    Дотук колата е с махнат DPF и сега ще запушим EGR-a
    Незнам какъв бълвоч е в компютъра защото всеки пипа без да разбира, затова ме интересува проверен човек който отбира от софтуера на тези двигатели
    Във всеки един сервиз в общ технически раздел, ще ти направят манипулацията, имена и суми ще замоля да не се споменават от колеги.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #10

    Default

    Ето кой е купил плевенския автоматик
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  11. #11

    Default

    Имаш предвид кой го е купил без да внимава и да гледа като хората, и кой го е купил без да пита тука първо, за мнение?
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  12. #12
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    To па едни мнения даватe тука

    Добре, че сте само една малка групичка дето си вярвате.

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Не разбирам, защо ми е модерирано мнението, след като съм изброил трите най- известни сервиза, цитирани в раздел Общи консултации. Нито съм рекламирал някои от тях нито цени съм посочил. Пък и да съм посочил такива, не виждам нищо лошо в това - все пак форума не е ли за това - да се споделят мнения и опит - опита от посещение на даден сервиз и цената която си платил за услугата в даденият сервиз е доста важна информация - не мислите ли?
    Но щом се смята изброяването на 3 или 4 сервиза (при това най-известните клубни сервизи), като някакъв вид реклама, ок.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  14. #14
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    Не разбирам, защо ми е модерирано мнението, след като съм изброил трите най- известни сервиза, цитирани в раздел Общи консултации. Нито съм рекламирал някои от тях нито цени съм посочил. Пък и да съм посочил такива, не виждам нищо лошо в това - все пак форума не е ли за това - да се споделят мнения и опит - опита от посещение на даден сервиз и цената която си платил за услугата в даденият сервиз е доста важна информация - не мислите ли?
    Но щом се смята изброяването на 3 или 4 сервиза (при това най-известните клубни сервизи), като някакъв вид реклама, ок.
    Не се учудвай.
    От както форума стана силно комерсиален, щом някой не е платил за нещо, то така става.
    Без значение дали искаш да помогнеш. Няма изгода за управлението, няма изгода и за потребителите. Лесно е.
    Следващата стъпка е потребителите да плащат ако споменат нещо такова.

    Колегата, който е модерирал (предполагам) е споменал да не се споменават имена и суми.
    Хайде имана иди-дойди, ама суми? Баси до къде го докарахте.
    Last edited by BO; 22-10-2014 at 09:43.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    Еми напишете на лично..толкова ли е сложно...
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •