Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47

Thread: Чип тунинг - къде, колко

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Какъв е смисъла от писането на лично съобщение. Нали утре ще влезне някой нов участник или човек търсещ съвет - вместо да прочете дискутираната тема, трябва да се комуникира на лични. Според мен целта на форума е да се споделя информацията публично, а не на лични съобщения.
    Но нека не спамваме темата вече. Щом някои хора така са преценили - ок, имат това право, независимо дали на мен ми харесва или не.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  2. #17
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Не се учудвай.
    От както форума стана силно комерсиален, щом някой не е платил за нещо, то така става.
    Без значение дали искаш да помогнеш. Няма изгода за управлението, няма изгода и за потребителите. Лесно е.
    Следващата стъпка е потребителите да плащат ако споменат нещо такова.

    Колегата, който е модерирал (предполагам) е споменал да не се споменават имена и суми.
    Хайде имана иди-дойди, ама суми? Баси до къде го докарахте.

    Ми и потребителите сме си виновни за това,защото някой ако каже за дадена услуга 450лв а друг за същата услуга каже 350лв. се почва едно мрънкане МЪ що така.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  3. #18
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Ето кой е купил плевенския автоматик
    Май не е той...беше обявен на 9500 ако не се лъжа, не вярвам да им е свалил до 7. Пък и ремонтите които описва колежката са за по-дълъг период, не вярвам да са за 20-тина дена...
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  4. #19
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Ми и потребителите сме си виновни за това,защото някой ако каже за дадена услуга 450лв а друг за същата услуга каже 350лв. се почва едно мрънкане МЪ що така.
    Ами пазарна икономика.
    Нека всеки си решава. Но да се знае порядъка.
    Защото 5-ма като напишат, че са дали 350лв за нещо си, а на мен ми искат 500лв, то очевидно проблема не е в тези, които взимат 350лв, а е при този, който иска 500лв.
    Важното е да има информация, пък нека след това кой каквото иска да си прави.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #20
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Ами пазарна икономика.
    Нека всеки си решава. Но да се знае порядъка.
    Защото 5-ма като напишат, че са дали 350лв за нещо си, а на мен ми искат 500лв, то очевидно проблема не е в тези, които взимат 350лв, а е при този, който иска 500лв.
    Важното е да има информация, пък нека след това кой каквото иска да си прави.
    Абе не е така,както го казваш,сам знаеш че има ремап и ремап.............няма смисъл да се води този разговор !!!!!!! При ДПФ-те е същата работа,даже е писано за тези неща тук,за таблици с грешки и т.н.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #21
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Абе не е така,както го казваш,сам знаеш че има ремап и ремап.............няма смисъл да се води този разговор !!!!!!! При ДПФ-те е същата работа,даже е писано за тези неща тук,за таблици с грешки и т.н.
    Добре го знам, да.
    За това всеки потребител си прави сметката дали да плати повече или не. Говоря глобално, за всичко.
    Ако речем ти ми искаш за смяна на съединител 150лв (съвсем примерно), а Гошо ми иска 130лв, то сигурно ще избера да го сменя при теб, защото да кажем имаш сервиз, в който имаш техника и инвестиция 100 пъти по-голяма от тази на Гошо.
    Но ти ако ми искаш 150лв, а Гошо ми иска 80лв, а аз съм притиснат от парите, то може да отида и при Гошо.
    Но за мен е важно да знам как вървят цените.
    Защото ти ако ми искаш 1000лв за носач, а Гошо за същата марка ми иска 500лв, ами няма да ме интересува, че ти го продаваш в лъскавия си магазин, а Гошо ми го продава по нет-а.
    А в крайна сметка аз, като обикновен потребител, то не съм ориентиран с цените в крайна сметка.
    А като не съм ориентиран, то не може човек да направи някаква сметка и да вземе някакво решение, на база информация.
    А тази информация в този форум все повече започва да се крие и най-лошото - налага от тези, които имат права.
    Всичко това е лошо за крайния потребител в крайна сметка.
    А този форум е създаден и използван главно от крайните потребители. Направен е да им помага на тях, а не е направен да помага на тези, които имат финансова изгода от това. Но за жалост точно това се наблюдава все повече...
    Комерс...
    Last edited by BO; 22-10-2014 at 14:19.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #22
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    и на мен ми е интересно къде и за колко може да се сложи този чип,но всички си траят и с право!а на лични е доста глупавонищо и на никой не пречи да си кажат цената и майсторията и на кой където му кеф там да ходимисля,че хората с добра репутация няма да загубят
    155ex 159ex 530new

  8. #23
    започва да се пристрастява devil_vas's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    56

    Default

    Мога да кажа колко струва при нас в Пловдив, но не знам дали няма да е в разрез с правилата на форума
    ex: VW Golf 3 GT, Opel Astra GSI 2.0 16V, VW Golf 4 1.8T GTI, BMW E36 318is, Subaru Legacy 2.0 Turbo, BMW E46 318i 143, Honda Civic 1.6 VTI, Audi S3 1.8T, BMW E46 330Cd

    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm AT

  9. #24
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ако е под 600лв не казвай
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #25
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Ако е под 600лв не казвай
    Само ремап или и други неща включени - егр, дпф...?

    Щото както чувам в последно време, цена за САМО ремап рядко надхвърля 300...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  11. #26
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Отговорих ти на ЛС
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  12. #27
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    В Пловдив е на промоция - половин софийска цена
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  13. #28
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Само да не получавате и наполовин софийски чип
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #29
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Ремап, дпф, егр, спиране на клапите - повече от 400-450 лв е много. За София може и 600 да е цената....

    Аз платих 400 лв за всичко пакет, като в цената имах и 5 часа настройки на дино, докато ми се хареса
    С официални цифри на резултата...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  15. #30
    започва да се пристрастява devil_vas's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    56

    Default

    чип тунинг варира между 400 и 500 (в зависимост от автомобила), изключването на ЕГР винаги е в цената, както и диностенд. чип без дино не искаме да правим.

    премахването на ДПФ софтуерно е пак на тази цена (пак зависи от автомобила)

    комплексно - ДПФ премахване + чип тунинг + егр офф + механично премахване на ДПФ + диностенд и всичките видове диагностика - между 650 и 750 лева (пак зависи от автомобила, както и от механичната работа за премахването му)

    всички цени са с ДДС
    Благодаря за вниманието
    ex: VW Golf 3 GT, Opel Astra GSI 2.0 16V, VW Golf 4 1.8T GTI, BMW E36 318is, Subaru Legacy 2.0 Turbo, BMW E46 318i 143, Honda Civic 1.6 VTI, Audi S3 1.8T, BMW E46 330Cd

    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm AT

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •