Results 1 to 14 of 14

Thread: Проблем със скоростите

  1. #1
    Младши алфист G_bs's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Burgas
    Posts
    14

    Default Проблем със скоростите

    Здравейте колеги от известно време имам Alfa Romeo 33
    Модела е 1.5IE 91г.
    наскоро и сменях двигателя и съединителя в сервиз
    обаче няма и 2 седмици карам си по улицата и от втора тръгвам да включвам 3-та влиза без проблем давам газ и тръгвам да включвам на 4 и лоста за скоростите ми се откачи почнах да пробвам всички скорости но лоста напълно свободно се движеше ...така колата остана на 3-та придвижиш я до нас и на следващия ден я вдигнах на крикове видях че щеката от скоростния лост към скоростите се е откачил...наместих го но докато го придържам няма проблеми обаче като го пусна и той веднага излиза сам явно е имало някакъв щифт или зегерка която да го придържа но е паднала ...
    някой колега ако може да ми помогне като ми каже какво точно ми трябва за да си оправя скоростния лост

    ходих във 4 магазина днес 2 от които напълно само за италиански коли нито ме разбраха какво ми се е счупило нито искаха да ми помогнат след като им казах че колата е Алфа 33

  2. #2
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    колега чесно да ти кажа зегерката пак доста се е задържала да там има зегерка която ако си намериш такава след време пак пада аз съм измислил рационално решение едното е правиш дупка във щангата там където се показва от долната част слагаш една шаиба и със един щифт се свършва варянт 2 и моето любимо решение вкарваш щангата на мястото налузваш една голяма шаиба след нея една по малка и я прикапваш със ЦО-то или с някои по фин електрожен просто 2 силни капки и забравяш за този проблем аз съм го правил на всичките си 33-ки така и вярваи ми зегери съм загубил поне 10 и съм оставал на километри от сервиз или селце градче или каквото и да е на свободна добре че е ТЕЛТА това велико изобретение

    п.с. Ако се сетиш за въпроса ама ако се наложи да свалям кутия (недай си боже) със флекса пилваш заварките и после пак точкуваш


    Успех!!!
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  3. #3
    Младши алфист G_bs's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Burgas
    Posts
    14

    Default

    Мерси за бързия отговор а това точно зегерка ли се казва където е изпаднало ? трябва ми точно наименование на частта която ми трябва защото тука освен да пушат трева и да си гледат фейсбука други незнаят в тия магазини за италиански части
    Last edited by G_bs; 20-10-2014 at 20:05.

  4. #4
    Алфист Оптимист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by G_bs View Post
    Мерси за бързия отговор а това точно зегерка ли се казва където е изпаднало ? трябва ми точно наименование на частта която ми трябва защото тука освен да пушат трева и да си гледат фейсбука други незнаят в тия магазини за италиански части
    зерег .. има външни и вътрешни .. този е външен .. само трябва да видиш колко милиметъра е канала за да знаеш какъв размер да вземеш аз сложих оригиналния, но вместо гумен тампон си направих алуминиева втулка по щангата и така намаля луфта и тая опасност да скочи зегера

  5. #5
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 13-07-2015 at 22:51.

  6. #6
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Точното наименование на частта е външен зегеров пръстен.


    А когато влезеш в магазин и потърсиш въпросния детайл с това обясниние/описание, магазинерите ще те гледат, като току що кацнал от Мелмак


    А когато влезеш в магазин и потърсиш въпросния детайл с това обясниние/описание, магазинерите ще те гледат, като току що кацнал от Мелмак
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #7
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 13-07-2015 at 22:51.

  8. #8
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    И все пак препоръчвам моите варянти като най сигурни и най ефективни!!!! нека да не се хвърля боб кога и къде пак ще реши да падне зегера а вярваите ми без канал и на пътя със един смотан крик доста трудно се излиза от ситуацията недаи си боже реши да падне в някои проход,завои,трафик или някое друго приятно местенце....

    Искренно ти препоръчвам да не разчиташ на зегера а да се подсигориш тез над мене не ги слушай те могат да направят основен ремонт на колите си докато чакат на светофара
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  9. #9
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 13-07-2015 at 22:52.

  10. #10
    Младши алфист G_bs's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Burgas
    Posts
    14

    Default

    Добре щом шанса да се преебе отново е голям
    сигурно ще прибегна до някои от методите на tisho



    а имам и още едно питане
    когато карам и задържам на точно 2000 оборота на всичките скорости
    от 2-ра до 4-та само при тия обороти ми се появява едно като затлачване в двигателя все едно съм на газ и ми свършва газта и това е само при 2000 оборота ако карам с

    1800-1900-2100-2200 тоя проблем го няма и при 5-та също го няма

    някой имал ли е сходен проблем
    на скоро го монтирaха този двигател който е от Alfa Romeo 145

  11. #11
    започва да се пристрастява juventinets's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ловеч
    Posts
    91

    Default

    Този проблем го имах преди години и се случи на пътя извън града.Единственото,което имах под ръка беше едно мини пиронче,което точно пасваше в отвора.Сложих шайбата,а пирончето го закривих и стана като щифт....Викам си това е положението на пътя.И по стар български обичай уж временното стана завинаги....още карам с него

  12. #12
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    Пробваи като за начало да изчистиш дросела виж дистрибуторната капачка как е дали има нагар вътре....
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  13. #13
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by juventinets View Post
    Този проблем го имах преди години и се случи на пътя извън града.Единственото,което имах под ръка беше едно мини пиронче,което точно пасваше в отвора.Сложих шайбата,а пирончето го закривих и стана като щифт....Викам си това е положението на пътя.И по стар български обичай уж временното стана завинаги....още карам с него
    Провери внимателно маркуча между дросела и дебитомера. Ако някъде има дори и малка цепнатина, може да ти прави фокуси. Доббре е също капачката за наливане на маслото да е добре затворена/херметизирана. Също така картерната вентилация също трябва да е здрава. Ако някъде в изброените места има пробив, това означава, че влиза въздух в мотора, който не е измерен от дебитомера. А това е проблем.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  14. #14
    Младши алфист G_bs's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Burgas
    Posts
    14

    Default

    гледаха е 5 майстори в моя град
    направо се отказах повече да я карам по сервизи почнах да гледам скици и графики на колата и мисля от тук на сетне сам да си я оправям имаше едни прехвалени майстори в поморие от основен ремонт взимам колата прибирам се в града правя малко градско на 30 тия км след ремонта ми падат скоростите 3 дни след това е препалвам колата да я закарам на сервиз да я видят и от двигателя и почна да пуши яко дим и мирис на протрита гума оказа се че и ремъците не били затегнати а майстора ми взе 2 пъти повече от колкото се бяхме разбрали ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •