Results 1 to 5 of 5

Thread: Ролки на ангренажа (боксер)

  1. #1
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default Ролки на ангренажа (боксер)

    От около месец почна нещо да вие отпред, като се засилва когато мотора загрее. На мен ми приличаше на лагер на динамото или водна помпа. Да ама шума взе да се засилва и вчера се събраха няколко умни глави и установиха (на слух) че било ролка/и на ангренажните ремъци. Трябвало да се разхлабят малко, щот много опъвали ремъка Има ли такъв вариант? Аз все си мисля че са на пружини и се саморегулират, или бъркам? И въобще някой ако има идея, да казва
    А ролките ги смених заедно с ремъците преди има-няма 2000 км...
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  2. #2
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Оптегача е с пружина,но се стега и след това не може да се саморегулира.По вероятно да са скапани ролките,а не пренатегнат ремак,но знаели човек.
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Мерси Сашо! Тайно се надявах точно ти да отговориш. То така или иначе ше се разглобява, та като свалим капаците ше си каже. А за ролките уж ми дадоха гаранция, ако са калпави ше ми ги сменят безплатно. Иначе
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default

    Интересно. Аз имам лек подобен шум - появи се след смяна на ангренажа и ролките. Казаха ми пренатегнат ремък. Но при мен не няма промяна в силата на шума от тогава до сега /2000 км/ Но дали е това или ролките - май и двата случая както казваш ще се отваря
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Одисеята продължава
    Разкостих предницата, гледаха, въртяха - извод (според майстора) ремъците са добре обтегнати, компресора за климатика е. Добре, смених го, сглобих си всичко и... - същата работа, само дето сега имам един излишен компресор
    Кипна ми и почнах да свалям де що има ремъци отпред да видя откъде ше се обади, докато останаха само ангренажните. Вие! Като запаля отначало мърка и след 2 минути почва да свири отпред. Какво аджеба може да е освен ролки На луд ли ме правят та да не ги сменят, или мое и нещо друго да е?
    Знам че така дистанционно трудно се дава акъл, ама луднах вече!
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •