Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Alfa 147 счупени щипки на пасажерски AirBag

  1. #1
    започва да се пристрастява razor1911's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    София
    Posts
    50

    Default Alfa 147 счупени щипки на пасажерски AirBag

    Здравейте колеги интересува ме някой знае ли от къде мога да си намеря щипките които захващат пасажерският Airbag в долната част защото ми се счупиха и сега капака виси много грозно благодаря предварително

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Враца
    Age
    40
    Posts
    221

    Default

    Предполагам това ти трябва?
    http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1
    Виж първо дали само шипките са счупени или и ушенцата, в които влизат щипките в таблото.
    Яесто се среща този проблем при 147.
    P.S.: Винаги има вариант "побългаряване" - "С капчица го залепи и въобще не го мисли"

  3. #3
    започва да се пристрастява razor1911's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    София
    Posts
    50

    Default

    това са да иначе само щипките са счупени колега а вариянта с побългаряването си го мислех но там има доста напрежение и едва ли ще държи а пък и авто пластмасите са малко по-плътни и каноколита няма да държи но все пак ако си побългарявал ще се радвам ако споделиш с мен с какво и как благодаря ти много
    Last edited by razor1911; 22-10-2014 at 14:41.

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Враца
    Age
    40
    Posts
    221

    Default

    Не съм, но пробвай с малко количество от това лепипо, което е като гел на Локтайт. В краен случай купи щипките, въпреки че са скъпи. Потърси в нета някъде за по-евтини. Може да пробваш търсене по изображение с гъгъл.

  5. #5

    Default

    Моята я лепнах на няколко места с капчича и все още държи, стана повече от година. Не си личи изобщо, кората е прибрана плътно. Исках с щипки, но тогава като търсих нямаше никъде, дори и в axm-а.
    Last edited by zombiran; 22-10-2014 at 17:23.

  6. #6

    Default

    И моята я залепих с моментно лепило и не е мръднала вече 2 години.

  7. #7
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    И на моята се счупиха и ги смених с ЩИПКИ оригинални. Някой от Варна ако се интересува, мога да му кажа на лично каде ги има по 3.30 BGN бройката
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

  8. #8
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    Quote Originally Posted by razor1911 View Post
    Здравейте колеги интересува ме някой знае ли от къде мога да си намеря щипките които захващат пасажерският Airbag в долната част защото ми се счупиха и сега капака виси много грозно благодаря предварително
    Моите си ги купих от Ауто Италия.
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  9. #9
    започва да се пристрастява razor1911's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    София
    Posts
    50

    Default

    Благодаря за информацията първо мисля да пробвам като колегите с "побългаряване" пък ако не стане ще търся в АХМ или Ауто Италия

  10. #10
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Аз също имам този проблем но си купих щипка от AXM-AUTO 10,35 лв. Но ще помоля някой да ми обясни как се слага.Аз се мъчих но не успях.Не ми се ходи в някой сервиз за да не го потрошат още повече.А като сложим и за труда дето ще ми искат

  11. #11

    Default

    Ето откъде ги купих аз, ако помага, но цената си е 19-20 кинта за чифта

    http://www.ebay.co.uk/itm/ALFA-ROMEO...item5d5024352f
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V 140 hp

  12. #12
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Никой ли не може да каже как се сменя тази щипка(копче)
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  13. #13
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Коя точно щипка(копче) имаш предвид?
    На 156-цата ги смених със щипки от тия за корите на вратите. Не е най-удачния вариант лепенето, тъй като при нужда няма да се отвори както трябва. Оригиналните щипки са предвидени да се счупят на определено място което гарантира навременно отваряне. Наясно съм че това чудо гърми много силно и дори може спокойно да изкърти таблото, но въпроса е да се отвори навреме без да го затрудняват разни неща от всичко за 1 лев.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #14
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default



    ---------- Post added at 21:09 ---------- Previous post was at 21:08 ----------

    Щипката на пасажерският Airbag лявата.Аз съм я купил но не мога да я сложа..Напипах на капака на Airbag-а има някакъв канал а на кората има дупка.Точно кръглата част на щипката се пъха в този канал до колкото мисля ,че е така а другия край дето е самата щипка влиза в дупката.Но доколкото виждам никой не иска да каже как става __________________
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  15. #15
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post


    ---------- Post added at 21:09 ---------- Previous post was at 21:08 ----------

    Щипката на пасажерският Airbag лявата.Аз съм я купил но не мога да я сложа..Напипах на капака на Airbag-а има някакъв канал а на кората има дупка.Точно кръглата част на щипката се пъха в този канал до колкото мисля ,че е така а другия край дето е самата щипка влиза в дупката.Но доколкото виждам никой не иска да каже как става __________________
    Точно така става, както си го написал...

    Не виждам какъв е проблема да не можеш да я сложиш. Отваряш капака (при което се чупят и 2те щипки) слагаш новите щипки в каналчетата на капака и затваряш капака като внимаваш щипките да влязат в дупките и го удряш леко тук там и пасва перфектно... Ако си от Варна свиркай да ти помогна
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •