Results 1 to 13 of 13

Thread: лека щета на предна броня - лечение?

  1. #1

    Default лека щета на предна броня - лечение?

    Е тва е "щетата". Не се вижда нормално, трябва да клекнеш. Но като я знам ми рови в здравето. Това е от "редовен" спящ полицай от сутринта.

    Не ми се иска да се разширява и да се олющи още. Освен автобояджия някакви други предложения?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_0756.jpg   IMG_0755.jpg  
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  2. #2
    започва да се пристрастява pi4_s_bravo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    софия
    Posts
    63

    Default

    Ми то друго освен бояджия не се сещам. Ако е спукана пластмасата се лепи с едни ленти от същия материал като бронята, китва се леко ,после филер и боя/лак.

  3. #3

    Default

    проблема е че реда ми за бояджията е около февруари, поради многото щети от градушката, а не ми се иска до тогава да става по голяма пукнатината.

    евентуално някакъв безцветен силикон?
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  4. #4
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Вземи една бургия 3-4 мм и пробий в края на пукнатините.Така няма да продължат да се пукат, един вид ограничаваш пълзенето на пукнатината.При лепенето или китосването ще се скрият.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #5
    започва да се пристрастява pi4_s_bravo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    софия
    Posts
    63

    Default

    От снимката много не личи, но ми изглежда че бронята е правена и предишен път а това което се е спукало не е пластмасата а кит/филер/боя . Отдолу самата пластмаса има ли цепнатина? Ако няма по пластмасата нищо не се занимавай да дупчиш,ще си я оправи бояджията като отидеш.

  6. #6

    Default

    само боята и кита са цепнати, пластмасата от долу и няма нищо, един пред мен реши да паркира в последен момент, дадох назад през добрия спящ поицай и предницата я бухнах при слизането на предните гуми. огледах навсякъде, но само това е.

    не съм и помислил да дупча. щях ако беше сцепена и пластмасата за това мисля да мазна малко безцветен силикон колкото да не влиза вода и мръсотия
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by voododoll View Post
    само боята и кита са цепнати, пластмасата от долу и няма нищо, един пред мен реши да паркира в последен момент, дадох назад през добрия спящ поицай и предницата я бухнах при слизането на предните гуми. огледах навсякъде, но само това е.

    не съм и помислил да дупча. щях ако беше сцепена и пластмасата за това мисля да мазна малко безцветен силикон колкото да не влиза вода и мръсотия
    А ако влезне вода и мръсотия,какво ще стане според теб ????? Стига с тва вталясване бе хора,пускате некви супер безмислени теми.Естествено,че колата ти може да я оправи само бояджия,другото е загуба на време и средства....................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    А ако влезне вода и мръсотия,какво ще стане според теб ????? Стига с тва вталясване бе хора,пускате некви супер безмислени теми.Естествено,че колата ти може да я оправи само бояджия,другото е загуба на време и средства....................
    това е само докато се вредя до бояджия. не ми е само това по колата, щетите от градушката са бая. може да са дреболии но дразнят. а като караш хубава кола, гледаш да седи хубава, а не все едно е минала по гръб през калдъръм. ако на тебе ти е все тая как изглежда колата ти външно, не всеки е така. не скачай и не обиждай на база на твоя принцип. хора много, идеали всякакви. да са да си обясняваме чисто по нашенски кой колко е тъп, рзбрши. тва го има само по нашите форуми. питаш и ти обясняват колко си прост вместо да помогнат. като нямаш намерение да дадеш съвет не прахосвай трафик. айде сполай
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by voododoll View Post
    това е само докато се вредя до бояджия. не ми е само това по колата, щетите от градушката са бая. може да са дреболии но дразнят. а като караш хубава кола, гледаш да седи хубава, а не все едно е минала по гръб през калдъръм. ако на тебе ти е все тая как изглежда колата ти външно, не всеки е така. не скачай и не обиждай на база на твоя принцип. хора много, идеали всякакви. да са да си обясняваме чисто по нашенски кой колко е тъп, рзбрши. тва го има само по нашите форуми. питаш и ти обясняват колко си прост вместо да помогнат. като нямаш намерение да дадеш съвет не прахосвай трафик. айде сполай
    Моята в момента изглежда по-добре от твоята,ама е след цялостно пребоядисване след градушката,но никога няма да седна да се кахъря че съм си одрал бронята,а и ако е чак такъв проблем че ще ти правят колата Януари,ами намери друг бояджия.Не съм те нападал,но е меко казано смешно да се пускат такива теми,и както аз прахосвам трафик,ти прахосваш място във форума !!!!!!!

    П.С.Успех със силикона,но повярвай ми,след него колата ти ще изглежда още по-зле.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ако си поне малко сръчен, малко кит един спрей боя и един лак и си готов.Ще е по-добре от силикон дори и да не си сръчен.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #11
    започва да се пристрастява pi4_s_bravo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    софия
    Posts
    63

    Default

    Е то тая работа не е мажи па пръскай- първо напуканата боя се сваля до пластмаса, след това се пръска пластификатор, кит ако трябва , филер ,търка се филера, матира се около третирания участък където е здрава боята , после се прелива...

  12. #12
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Еми нали ще ходи на бояджия, колкото да не го дразни.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #13
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Ако не паркираш близо до опели, няма да ръждяса дори и да не си намазал силикон. Ако пък паркираш, бронята съвсем скоро ще изгние!
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •