Results 1 to 5 of 5

Thread: Перка на воден радиатор 1ва степен?

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    26
    Blog Entries
    1

    Default Перка на воден радиатор 1ва степен?

    Здравейте на всички.Колата за която става въпрос е Алфичка 156 2002 1.8тс вътрешен фейс лиф с газова уредба.Забелязах нещо много притеснително още на първия ден.Като постоя на място със запален двигател и колата минава 90 градуса и съдейки по стрелката отива към 100-105градуса ,някъде тогава се пуска перката на вентилатора ,при което веднага се нормализира температурата.Да ама след 2 минути колата отново е на около 100 градуса и перката ,чак тогава се пуска.Когато съм в движение колата държи малко под 90 градуса и всичко си е нормално,но се притеснявам малко ,понеже до колкото знам на 93-4 градуса би трябвало да се пусне 1ва степен на перката и евентуално ако стигне 95-6 2ра,а от това което виждам аз ,перката се пуска на около 100-105градуса.Някой ,колега,има ли идея какво става с тази перка?

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Сигурен ли си в това, че това е първа е не втора степен?
    Първа трябва да се пуска при 95 или след пускане на климатика (без значение температурата на мотора) втора трябва да се пусне при 102.

    Най-добре е степените да се тестват при диагностика а и така да се види температурата, която отчита ECU - то.
    Индикацията на таблото често лъже.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 11-07-2015 at 23:27.

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    26
    Blog Entries
    1

    Default

    Благодаря много за навременните отговори,колеги.В такъв случай това трябва да е 1ва степен и всичко си е наред

  5. #5
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 11-07-2015 at 23:27.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •