Results 1 to 14 of 14

Thread: Смяна на двигател на 146

  1. #1

    Default Смяна на двигател на 146

    Колеги питането ми е дали може да сложа двигател от 156 2.0 . Стария беше 1.4 T-spark , но даде фера и евентуално искам да го сменя

  2. #2
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default

    За моженето - може. Проблема е, че трябва да смениш еку, дебитомер, тн. Ще има и интервенции по инсталацията. Скоростите също. Прецени си дали си заслужава, защото няма да излезе хич евтино.
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

  3. #3

    Default

    А някой добър майстор в Пловдив да знаете с който да се посъветвам и да ми свърши качествено работата

  4. #4
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Махни 146-цата и си купи 156 2.0. Ще ти излезе по-евтино и ще караш кола от по-висок клас.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  5. #5
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Единият вариянт е да си вземеш направо някое КуВе в движение...гледам, че вървят на безценица. Другият вариянт е да си намериш донор от който да си вземеш чарковете. Само гледай да не се наденеш на некой гробник дето хем да се набуташ с пари, хем да не може да го подкараш. Третият вариянт е, 2ка турбо...Така и така ще влизаш в джаза
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  6. #6
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Като човек, който е сменял по-слаб с по-мощен мотор и то на 2 различни коли, ще ти кажа, че в твоя случай тази манипулация не си струва. Просто финансово би било неизгодно. Читав 2.0 T.S. + електрониката ще намериш трудно за по-малко от 1000 лева, а ще ти трябват и скоростна кутия, полуоски, маховик, съединител и т.н., които са ти още 400-500 лева минимум. Като сложим и 400-500 лева труд за да се събере всичко това в коша ти и се получават около 2000 лева грубо. След което ще трябва да обслужиш мотора основно и да се справиш с дребните дефекти, които съпътстват всяка подобна намеса по един автомобил.
    Първата кола, която си купих беше 145, а втората 156 и от личен опит мога да кажа, че разликата между двете е огромна, затова сам прецени струва ли си да дадеш минимум 2000 лева за твоята 146 при положение, че хубава 156-ца 2.0 T.S. може да се намери за около 3000 лева.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  7. #7
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default

    1,4 тс го смених с 2,0 тс. За 1000 лв точно в донора останаха само амортисьорите предните да висят свободно,голите рогове с 2 калника и казанчето за хидравликата с камбаната. Взех окабеляването цялото, някои неща от интериора които ми трябваха заедно с предния капак и броня. Двигателя се монтира и обслужи напълно, като тотала дойде на 1800 лв (само вариатора не е сменен ) !!! За 1000 лв само двигател ще се вземе 2,0 турбо или 2,5-3,0. Лично за мен си заслухаваже цялата гимнастига. Да уточня, че това стана преди 3 години, сега вече тези двигатели са още по обезценени.

    Както и че вече има 145/6 2,0 тс за по 1200-1500 лв
    Last edited by spellmaste; 29-10-2014 at 00:03.

  8. #8
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default

    Точно цялата разправия да насаждаш мотор, който си го има серийно в това купе не ми се нрави. Щом иска 2.0, значи иска колата да върви повече. Тъй, като не говорим за тунинг проект, аз бих сложил 2/16 турбо от купе, един ремап и толкоз. Ще излезе по-скъпо от 2тс при всички положения, но и ще върви доста повече. В противен случай да разкара колата и да си намери една ти-ка. Ако разкара неговата на части ще доплати по-малко за ти-ката спрямо насаждането.
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

  9. #9
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    И 2.0 16вТ и 2.0 20вТ са си кажи речи дефицитни и не е като да се препъваме в тях, иначе не е лоша идея, стига да е заделил поне едни 2-3 бона за проектчето
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #10
    Запален алфист injekciona's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    162

    Default

    Честно казано 2-3 бона са за никъде, особено ако не си я прави сам. И после като го насади турбалана и му умалее за 1-2 седмици, почва още по-големия филм
    Jet Black E46 M3
    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT

  11. #11
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default

    Е аз за това казвам само един ремап и да не го пипа повече. Иначе филма става съвсем страшен. 2.0тс ще излезе по-евтино, но пак ще се насаждат един куп неща около мотора. Струва ми се безмислено вместо да вземе готова.
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

  12. #12
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default

    Мисля че става въпрос за кола която да се кара всеки ден, пък разликата в разхода от 1,4 до 2,0 е 1л. Турбо двигателите за които му говорите вадят колата от ежедневния ритъм, непрактично е откум разходи (всякакви). 2,0 тс с газчица и да си се вози, дреме му на шапката за турбини, маховици, съединители ,налягания както и разход гориво. Обясняваме тези работи, защото е писал за смяна на двигател, а не каква е цената на TI или QV, за които в момента за 2к взимаш приличен екземпляр и е точно колкото да си метнеш друг двигател. Всъщност остава само въпроса доколко иска човек да запази своята кола, пък ние алфистите сме склонни на извращения

  13. #13
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Съгласен съм за всичко! Освен че за 2к взимаш Ку Ве или Ти Ай за в добро състояние.... тва е като ГТВ за 1800лв ... Ако има дайте оферти на Л.С.
    Ку Ве се търси

  14. #14
    Запален алфист injekciona's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    162

    Default

    Аз пък за разхода(на бензин) изобщо не съм съгласен. Ако може да си позволиш да караш 2.0TS като ежедневка, ще можеш и 2.0 16VT. Купето като беше с 1.8-цата харчеше повече от турбото, както градско, така и извънградско... Да не говориме колко по-евтино е и обслужването на 16VT, спрямо TS-ка. Но да намериш читав турбо донор тук ми се вижда невъзможно. И като сложиш цената за донора, частите за обслужване на мотора, смяна на окачване, спирачки и т.н., пари за труд и сметката става доста дебела. За това най-добре я хвърли тая кола за части и си купи нещо, което те удовлетворява като разход/вървеж. Хем по-малко нерви, хем по-евтино
    Jet Black E46 M3
    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •