Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 117

Thread: крушки H7 LED

  1. #91
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Туй с ламбите ясно, четохме, писахме изясни се картинката.Да питам нещо друго.Някой може ли да обясни принципа на действие на мигача.То ясно че кат мръднеш лостчето нанякъде съответнта ламба мига, ама чудя се каква верига се затваря и какво тече по нея.Например, ключа е двупозиционен със средна точка, на нея отива +12V и като включиш ляво-дясно тези 12V отиват до ляво-дясно изпълнително устройство и съответната крушка цъка, или не е така.Щото ако е така лесно може да се направи халогените под бронята да се включват накъдето завиваш.
    На средния извод на ръчката ходят импулсите от релето. То се задейства от товара. Демек - това което искаш, не става току така.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #92
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    На средния извод на ръчката ходят импулсите от релето. То се задейства от товара. Демек - това което искаш, не става току така.
    E, то беше ясно че е така, ма все пак рекох да попитам.

    Един евентуално полезен линк - http://www.reeth-ledlens.com/index.asp?product/p1.html - няма да е зле някъде да се направи тема с полезни линкове че като ти дотрябва нещо да не го търсим из целия форум.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #93
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Аз си купих такива, светят когато дадеш мигач, но не мигат.
    Е, дай някакъв линк де, само ти ли ще се фукаш.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #94

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Е, дай някакъв линк де, само ти ли ще се фукаш.
    Няма да ти върши работа линка. Струват 250 Евро и са за джипът ми. Иначе е яко. Монтираха ми ги в сервиз. Като свети само единия при мигач някои си мислят, че другия е изгорял. За алфи не знам дали има, не съм търсил.

  5. #95
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Митак, моята оферта е 25 евро


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #96
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    без ДДС

  7. #97
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Смейте се вий ама го намерих по 30 лв, - https://www.olx.bg/ad/modul-kontrole...tml#2ee3df47f4.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #98
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Абе задръж ги тия 30 лв,кат почивам ще ги изпием докато ги направим халогенките да светят с мигачите.Схемата и елементите от мен подарък,но си запояваш и монтираш сам.

  9. #99
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ще пиете, ама още има няма две години,после ще духате.Защо?Защото, от 2022 г всички нови коли, а впоследствие и старите, вероятно, ще треба да имат изкуствен ентелект.Веднага пояснявам.Качваш се сабале в колата , тръгваш да тръгваш и не тръгваш.Защо?Защото не ти е направен тест за алкоол.А тест в полеви условия се прави като дуаш.На духалка ли на волан ли или на скорости лост ли, не знам.Подозирам че това е направено, за да ни направят гейове и да си прикарат Инстанбулската конвенция - еми не съм съгласен, четох я ,пробвах я, еми не ми аресва.Ако излезе че не си алкохолен тръгваш, но изкуствения ентелект та гледа в очото, дали мигаш регулярно.Ако не мигаш, начи спиш и те стопира или ти е влезла оса в очото и те спира да не стане ПТП.Ако обаче, некоя засукана кака,за по кратко - пешеходец, пресича на непозволено място, се облещваш и не мигаш,за да не изтървеш ситуацията от контрол, но виждаш, обаче пак те стопира, за да не ти влезе оса в очото.Също така, когато ентелекта засече пешеходец спира колата и ти отнема удоволствието да нацелиш двама трима за деня.Също така се предвижда жипиес, който ти смета скороста като циганин с елка без батерии на пазара.С което аз не съм съгласен ,защото има опаснотс да те нецели ТИР.Значи,караш си и пред тебе се движи гоуф с осемдесе и осем км в час при разрешени 90.Даваш лев мигач настъпваш резко на трета и леко превишаваш скороста до 180 -200, защото гоуфа е тунингован и се не дава.Жипиеса автоматично ви скопява конете под капака и на двамата, отсреща се задава тир, и нема как, става ПТП.Ето затова е искуствения ентелект, мене обаче не ме засяга защото, си имам такъв от има няма триесе и пет години, демек , блондинка.Бързо се програмира, веднага схваща че задната камера е за да нацелиш задната кола при паркиране.Сега само ъпгрейдвам с ламби, парктроници и други приложения от ОЛХ.

    Между другото, си монтирах втора запалка на тунела до задните духалки, не че някой пуши там, но е удобно да си включиш туй онуй особено и жената ако е забравила да си зареди телефона че не обичам да ми се мотат кабели около скоростния лост че ми пречат на пепелника.Също така използвах едно автомобилно зарядно, монтирах едно ключе на подходящо място и прекарах кабела под корите на колонката и тавана до огледалото, да мога да използвам заряд на нещо си дори когато не е на контакт или да включа видеорегистратор.Сега обмислям да слагам осветление на огледалата като на предната кола но и светодиодни мигачи в тях.Тегава работа като се стигне прехода врата-купе.Все още се избистря технологията на мигачите че с тия аеродинамични огледала няма много място в кутията.
    Last edited by dimitar_vd62; 13-11-2019 at 13:22.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #100
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Трябва да смениш дилъра.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #101

    Default

    Та в крайна сметка тоя контролер за фаровете за мъгла става ли за наще коли ? Само свързване с мигачите ли става ? Аз съм с дневни двойни светлини на мястото на мигача..
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  12. #102

    Default

    Да се пускат халогените от ръчката за мигачите не е лошо, но 100 пъти по-ефектно ще е ако се ползва сензора за ъгъл на волана.

  13. #103
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Та в крайна сметка тоя контролер за фаровете за мъгла става ли за наще коли ? Само свързване с мигачите ли става ? Аз съм с дневни двойни светлини на мястото на мигача..
    В описанието на въпросния модул има един неясен момент. Как ще светне само един фар за мъгла при положение, че двата са в един токов кръг? Общо взето - няма как, ако на фабричната инсталация не се поставят диоди преди крушките. Правил съм подобен модул и това съм го предвидил.



    Last edited by ecotronic; 13-11-2019 at 14:51.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #104
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Да се пускат халогените от ръчката за мигачите не е лошо, но 100 пъти по-ефектно ще е ако се ползва сензора за ъгъл на волана.
    Ми 156 има ли такъв сензор.Тия с електро привода -да.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #105

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ми 156 има ли такъв сензор.Тия с електро привода -да.
    Едва ли.
    Тоя сензор е нужен за ЕСП системата, а нашите ретро варели не са чували за такава.

    Разните гт-та и последните фейсови 156ци и кросвагони може и да имат, нямам идея.

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •