Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 117

Thread: крушки H7 LED

  1. #61
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Тъй, малко повече от 4 месеца и единия лед на единия фиат изгоря.Са да не ми натъртват че тука пък било за 156 не за фиат, фаровете конструктивно са еднакви та не от значение.Ламбите бяха с вентилатори.Колата се кара всеки ден.Има няма 2500 - 3000км, при средна скорост 50 км да кажем това са си 60 часа.Де са 30000 часа? или поне 10000 часа.Крушките струваха 90 лв.В коша и пак халогенките.Между другото, поразтърсих се да видя как изглежда аджеба заводски лед фар, еми намерих за БМВ,https://www.extuning.bg/c/tuning-far...f31-2011-13802 - ама си е пара, за голф също -https://xtuning.bg/bg/c/tuning-farove-99/komplekt-tuning-farove-osram-full-led-za-vw-golf-7-2012-2017-gti-dizain-17524- даже за жигули,Нива, Уазка, Костенурка, Мини....https://tonex1.com/авто-осветление/д...-и-мигач-6605#! - за наште алфи - тцъ.Леда е убаво нещо, явно това е бъдещето но когато е конструиран за съответните условия.За заинтересованите да продължават ще кажа че според мен, за бюджетно решение вероятно по-подходящо би било пасивно охлаждане с медни ленти, защото са гъвкави и биха могли да се изкарат през малък отвор извън фара през капачката, без да влиза прах и влага вътре и топлината ще се разсейва навън.Аз със тунинга приключих, поне докато не излезе нещо което да ми гарантира една продължителна безпроблемна работа.И четете дали адаптерите се свалят, щот на другата кола се прекарах с някакви дето не се сваля и монтажа беше мазохистично приключение.
    Last edited by dimitar_vd62; 09-11-2019 at 14:18.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #62
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Това което става ясно до момента е, че боклук има много на пазара, но се предлага на различна цена... аз смятам че е полезно да покажа за какво съм строшил 28 лв. Сега дали и колко ще кара пак тук ще напиша. Няма да е зле на който са му изгорели/стопили да пусне по една референтна снимка, за да знаем кое е доказано калпаво. Интересно е и ако някой е похарчил 200-300 лв за маркови подобни, да сподели впечатления.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  3. #63
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Конструктивната гледна точка..........

    Не съм правил сметка за h7 led крушки, но ето как стоят нещата за тези:



    Този комплект се намира средно за 20 лв.

    Белите LED - ове (10 бр. /крушка) са от неясен производител и с неясно качество. Подмяната им с качествени cree led ове струва около 3 лв./крушка, без да броя труда, който не е кой знае, какво. Така вече има реална вероятност тези крушки да си изкарат часовете, които им дават (> 20 000).

    Та мисълта ми е, че няма проблем, крушката да си бъде качествена и срещу съвсем малко по-висока цена.

    Митак, качествените led - ове имат доста по-висока допустима работна температура от некачествените, откъдето и изискването към по-сериозно охлаждане е по-малко.
    Last edited by ecotronic; 09-11-2019 at 18:10.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #64

    Default

    Аз съм с ей тези, като имам и резервни 2 бр.Досега не са изгорели нито едната:
    https://m.aliexpress.com/item/328466...w1573317161630

    С разликата, че моите са 6000к.

    Преди тях бях с тези:https://m.aliexpress.com/item/329119...w1573317425568

    Но ги махнах, защото опираха отзад и не могат да се регулират от врътката - предимството им е че да 4300к.
    Last edited by alfa racer GTA; 09-11-2019 at 18:40.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #65
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Пробвал съм тези:https://www.olx.bg/ad/novo2019-360le...ed374;promoted
    и тези:https://www.olx.bg/ad/led-krushki-h7...e2667;promoted
    Не ги купувайте!Ако и други споделят от какви са си патили,мисля че ще бъде полезно за останалите.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  6. #66
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Аз съм с ей тези, като имам и резервни 2 бр.Досега не са изгорели нито едната:
    https://m.aliexpress.com/item/328466...w1573317161630

    С разликата, че моите са 6000к.

    Преди тях бях с тези:https://m.aliexpress.com/item/329119...w1573317425568

    Но ги махнах, защото опираха отзад и не могат да се регулират от врътката - предимството им е че да 4300к.
    Тези от първия линк за къси ли ги ползваш?

    Това е друга бира... Колеги, качвайте снимка, ако може (снимка на екрана от телефона), че линковете след време не работят.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  7. #67

    Default

    Да, за къси.
    Светят и зиме и лете.Вече поне 10 месеца .
    Нямам проблеми с тях.

    Докогато издържат дотогава.

    Имам още едни в резерва и още 3 чифта халогенки.

    Халогенките не можеш да ги пипнеш след 15 минути работа.
    Тези Лед-ове са горещи и едвам се държат с пръсти, но след 30 минути работа и няма да те изгорят -ще ти припарят.

    Халогенките ще те изгорят пипнеш ли ги с голи пръсти след 15 минути работа, та дори и 8-9 минути...
    Last edited by alfa racer GTA; 09-11-2019 at 19:57.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #68
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Рацер, по повод това което написа по-напред за цветната температура......

    Да разбирам ли, че от 4300К си по-доволен, отколкото от 6000К ?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #69

    Default

    Да.

    4300к до 4800к според мен е по - доброто, просто защото е по-видима за окото и най вече в градска среда с жълти или оранжеви лампи на уличното осветление е по осезаема и видима.

    На извънградско без никакво осветление 6000к има съвсем леко преимущество.

    Светлина 4300-4800к ми се струва по-балансирана за възприемане от човешкото око.

    За мен идеалната цветова температура е 4500-4600к някъде тук е неутралния цвят между жълто и синьо.Имам такова лед осветление(4500к) у нас и то направо успокоява окото и не го напряга - при жълт цвят го прави от някои игли да има съвсем лек, почти недоловим светлозелен нюанс, нещо като много слабо жълто-зелено електриково.

    За мен това е най-мекият цвят за окото, който най малко напряга както окото и така и мозъка и най-бързо позволява да се възприема от мозъка какво се случва.

    А и 6000-6500к при дъжд, мъгла и при мокър асфалт не позволява толкова бързо да възприемам какво точно се случва и това което виждам сянка ли е или предмет/камък на пътя.Пътят става сив със съвсем лек почти недоловим сивосинкав акцент.

    Търсих 4500к лед за къси за кола, но не намерих и дори 4300 не доближаваше поне на 80% това което е у нас като цветова температура.
    Last edited by alfa racer GTA; 09-11-2019 at 22:18.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #70
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20191109_215624.jpg 
Views:	23 
Size:	6.6 KB 
ID:	170782Click image for larger version. 

Name:	IMG_20191109_215724.jpg 
Views:	29 
Size:	10.1 KB 
ID:	170783Click image for larger version. 

Name:	IMG_20191109_215803.jpg 
Views:	25 
Size:	11.9 KB 
ID:	170784Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_2019-11-09-21-31-21.jpg 
Views:	22 
Size:	10.9 KB 
ID:	170785
    Така, по моите критерий, крушките светят „пръскащо жестоко” телефона ми е с калпава камера и тези снимки са с макс намалена експозиция и каквото друго може... не показват реалната картина...
    Повече от доволен съм... радиаторите не се нагряват въобще, като затоплена върху кафе машина чаша се усещат.
    Последната снимка е от някакво приложение... съмнявам се да е адекватно замерването с него.
    Last edited by markoff; 09-11-2019 at 22:16.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  11. #71
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Такааа, само да споделя какво видях днеска и каква хрумка ми хрумна.Начи докато се мотах из паркинга и досаждах на койт ми падне успях да видя че на едно бмв с фабричен ксенон капачката зад ламбата е по-особена.На пипане се оказа мека и лъзгава, оказа се че е някакъв материал който вероятно пропуска въздух но не и вода.Предполагам че е заводско защото комшуто каза че нищо не е барал така я е купил.А и капачката не изглеждаше "направи си сам".Колегата Еко нейде беше споменал за някакъв такъв материал използван в спортните екипи.Като приключих с него се преместих при друг комшия дето малко го познавам да не кажа хич, ама се оказа общителен макар неприветливия си вид.Та същия образ е собственик на некво жълто-зелено японско хибридче тип СУВ дето е с фабрични лед фарове.За съжаление беше технически грамотен като резевна гума.Но все пак успях да надникна под капака, не че видях много от декоративните капаци, нооо, видях че фарът откъм матора на някои места е оребрен, на пипане не беше пластмаса, най вероятно алуминиеви панели/щото бяха черни като пластмасата, та затова на пипане и фърлен боб/ един вид радиатори.Вероятно спомагат за охлаждането на конструкцията като цяло защото поне от това което се виждаше не видях капачки за смяна на крушки и имах чувството че се сменя целият фар.Ма както и да е.Та позабравих за фаровете и докато се въртях из къщи и ровех тук там да си намеря занимавка, ми се заплетоха едни жици, на другия край на които се мъдреше позабравен проект за охладител на кенче бира, лимонада или шише вода, демек, елемент на Пелтие.Та докато го гледах умно и си бърках фноса, се сетих за оребрените плочки на хибрида и веднага ме осени еретичната идея да заменя кенчето бира с лед ламба.Та накратко, елемента на Пелтие е с приблизителен размер 40/40 мм, мощност 36 вата.Грубо 3 А ток./при 14 волта на работещ двигател към 2,6/Една лед крушка е с приблизителна консумация та сумарно няма да превиши консумацията на халогенна крушка, демек няма бараме заводската инсталация.Мисълта ми е да монтирам такъв елемент на капачката отзад заедно с подходящ радиатор и опционално с вентилаторче, макар че не знам колко ще издаяни на прахоляка и влагата.Макар че и без вентилатор смятам насрещния поток и завихрянията ще го охлаждат.Принципно може да се монтира такова нещо и на капачката на дългите за допълнително охлаждана на обема във фара щото и тя си е източник на топлина.Всеки елемент ще се включва заедно със съответната крушка.По принцип тези елементи бързо изстиват за около 4-5 сек., да чакаш да ти охлади кенчето си е умрела работа, но при продължителна работа мисля че ще спомогнат за охлажданео на обема във фара, като прибавиш и обдухването от въздуха и вентилаторчето на ламбата смятам че нещата ще се подобрят ако проблема е охлаждането и ако не тъсим икономия на ток.Ако може колегата Еко да каже кои лед ламби са с качествени диоди с по-висока работна температура.Бих се наел да направя експеримент имам непотребни фарове в мазата, един Пелтие 36 вата се намира за 10 кинта, от по-мощни няма смисъл понеже консумацията става голяма и така лятото един тунингован до 70 вата хладилник ми наби едни грешки щото с фаровете и климатика и други консуматори напрежението на бобините паднало.Само разход на ток, а кенчето не се охлаждаше по-бързо.То принципно този елемент е достатъчно плосък има и плоски радиатори може да се монтира и на друго място по кутията на фара ако на капачката е невъзможно или неудобно.Ясно обаче от днешните ми впечатления че производителите на фарове са помислили по въпроса с топлото.Та мислите ли че има смисъл да се опитва.
    Last edited by dimitar_vd62; 09-11-2019 at 23:54.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #72

  13. #73
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    То и без туй ма мързи....
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #74

    Default

    Моя ксенон е монтиран 2011 или 2013 година (бъркам ги с газовата кое кога е, имам ги из книжките написано) и чак тази година смених един кондензатор на баласта и една крушка.
    Ледовете мрат за година. Хубавите халогени - night breaker - мрат за година-две.
    Ксенона грее най-малко, свети най-яко и изкарва най-дълго. Само трябва да е АЦ.
    Не се занимавайте с вентилатори, радиатори и мини хладилници във фара.

  15. #75
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Митак, Пелтие елементът има ужасно нисък КПД и най-неприятното е, че той е толкова по-нисък, колкото натоварването (токът през него) е по-голямо. За целта, когато се налага постигането на по-високо КПД (до около 70%) се практикува каскадно свързване на няколко такива елемента.

    Накратко - цялата работа ще се окаже "много шум за нищо". Ето ти друга идея. В лаптопите има едни топловоди. Могат да се ползват подобни за да отведат топлината от цокъла на крушката навън от фара до по-сериозен радиатор, дори и без допълнително обдухване. Така няма да се правят големи отвори и влагата не я мислим.

    Изобщо идеи и решения има. Важно е обаче, правилно да се формулира условието на задачата. А именно - ще се ползват ли тези крушки, като DRL или не?
    Ако да, много по-елегантното решение е да им се намали мощността, когато работят като такива. Това, със сигурност, ще удължи значително живота им.


    Рацер, благодаря ти за изчерпателния отговор.

    Last edited by ecotronic; 10-11-2019 at 12:18.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •