Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 117

Thread: крушки H7 LED

  1. #76
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    E убо де, как е решен проблема във фабричните фарове.Не вярвам да им горят ламбите всяка година.Никъде не мога да намеря каква е конструкцията на такъв фар и какво се използва.По удобно ми е да не мисля кога да ги включвам като дневни и кога като нощни.Фаровете на колата ми не се гасят никога и на тази вече две години и половина откак я имам не съм сменял крушка.И за какво да ги димирам, като просто мога да карам на габарити, светят като дневни ако се сложи подходящ лед.Само че когато включа късите топлината от халогена усмъртява габарита.Даже заради ледовете на габарита бях сменил фасунгите щото си е тегаво да намериш лед с такъв цокъл.Ся въпросът е кога ще почне истерията по лазерните фарове, те тогава джедаите ряпа да ядът.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #77
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ти не четеш, какво се пише в темата. Не е ракетна техника. Това, че китайците бълват боклуци, не значи че технологията е "мисия невъзможна".

    Ето ти прост пример.

    Преди време, когато се появиха V-Tac, не предполагах, че може да се продават такива боклуци и оборудвах къщата на дъртите с тях (около 20 бр). 4 месеца по-късно нямаше нито една здрава. Смених всичко с Филипс и 4 - 5 години от тогава, няма нито една изгоряла.
    Last edited by ecotronic; 10-11-2019 at 20:25.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #78

    Default

    Търсейки си нов баласт попаднах на тези фабрични модули:
    https://www.lichtex.de/xenon-licht-s...it/oe-original

    Явно има как, но не са по 30-50-90 лв от алиекспрес. Предвид колко изкарват, надявам се скоро да настъпи масово осъзнаване, че са финансово нерентабилни и да се спре с тая мода, защото ми е омръзнало да гледам електрожени нощно време, само защото някой си е решил, че от неговата гледна точка са "супер топ", "пръскат" и други подобни без малко умисъл за останалите участници в движението.



  4. #79

    Default

    Заповядай отново.

    И на Марков на 156-цата обаче има едно затъмнено петно някъде по средата и леко вдясно пред колата.

    Иначе и вляво и в дясно светят много добре.

    Мислех че този "ефект" е само при 159-ките, но явно не е.

    Все пак при аудита трябва да е в пъти по зле ако са им присадени такива ЛЕД крушки - видях снимка на едно Ауди А5 или 6 модел 2012 (в отзивите за продадени крушки в Алиекспреса) някъде там - фаровете с присадени лед крушки са много по раздалечени от на 159-ката и от 156-цата и предполагам ситуацията с насочеността на светлинния поток ще е драматична, но там където ЛЕД-а осветява е доста светло -поне 2-3 пъти по-добре от халогенки.

    Предполагам и там фаровете се регулират.


    Моите крушки се въртят на 180 градуса, но ефекта е негативен -въртях едната крушка на 90градуса, но осветеността се влоши.

    На мен ми се струва, че късите светлини/фарове на 159 -ката имат лупа.


    Ще се опитам да направя късите ми да светят на 30-50 метра напред нещо подобно като на дългите, но без да заслепяват -това би ме удовлетворило на 100%.

    Или поне десният фар да не "сее" светлината встрани вдясно по тротоара и нагоре, макар познат полицай от пътна полиция да ми каза че точно това било нормалното - да се вижда по тротоара или встрани по банкета дали има пешеходци, велесипедисти, мотопедисти или тротинеткаджии и да се осветяеат знаците и табелите встрани от пътя, които да поставени и да на високо.

    От 4500 до 4800, максимум е най добрата и мека светлина за окото-окото направо му е кеф да гледа=мека и успокояваща светлина.




    Според мен модата няма да мине, с ще се развие.

    А електрожените са или халогенки или присаде ни и евтини ксенони. Дори се продават халогенки имитиращи светлината на ксенони и като зная колко народ иска да е "модерен" - една камара народ в купиш крушки по 6 лева чифта

    Досега съм пробвал 2 вида лед крушки на късите и 2 -те "режат" светлината на линия над която няма осветеност.
    Гледал съм моите и съм ги регулирал новите на кола на 7 метра от моята -линията на "отрязване" като въртя врътката се движи вертикално от бронята до под чистачките.

    Талянците са си свършили работата в това отношение.
    Last edited by alfa racer GTA; 10-11-2019 at 21:22.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #80
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми аз досега не съм забелязал кола втора употреба нов внос преди да стане собственост на някой с тунинговани фарове с лед или ксенон.Всички си идват с фабричните крушки.
    Истерията започна тогава когато на някой голфаджия му хрумнало да бодне ксенон на халогенка.Същото е с леда.Производители и търговци усещат желанието да сме модерни и почва надпреварата за парите на мераклийте.Някъде май в темата за 159 бях пуснал линк на Филипс в който се казва че смяната на оригиналната крушка със заместител е незаконно в Европа но само в Германия глобявали.Но пък ги произвеждат и нищо не можеш да им кажеш.Китайците пък само да надушат миризмата и са готови от-до.Леда ще се наложи защото е прогрес в по-добра посока.Дали ще произведат заместители на оригиналния фар или качествен заместител на старата халогенка е въпрос на време.По същото логика в къщи всичко е лед ама не гори през два три месеца - за три години съм сменил само две и неща да чуя за нажежаема жичка.Засега обаче конкуренцията при автомобилите се надпреварва във ватове и лумени, гледам вече предлагат 200-300 дори и 400вата за две крушки и лумени да стопиш бронята на предната кола.
    Не съм против ледове и ксенони стига да са монтирани къдърно и да не пречат.
    Нещо за инфо само - https://blitz.bg/obshtestvo/kat-ne-z...ews311773.html

    И малко полезна информация от руснаците с общо взето добър превод.
    https://biathlonmordovia.ru/bg/sveto...-out-halogens/
    https://biathlonmordovia.ru/bg/sveto...-of-led-lamps/


    Да допълня от филипс - "За оптиката на проектора (и рефлектори) H7 е най-добре да монтирате X-tremeUltinon поради по-високата
    ефективност, докато Ultinon работи най-добре при рефлекторна оптика."Т.е. при 156 оптиката е рефлектора, не стъклото, което го разбирам че подходящ е модела Ultinon, а за фиата примерно където проектора е стъклото, подходящ е модела X-tremeUltinon. - https://www.philips.bg/c-m-au/car-li..._предни_фарове
    Разликата е че: - "Стойност на експлоатационния срок: един LED чип може обикновено да издържи до 30 000
    часа при 25 °C (стайна температура). Това, което има значение, е как LED чипът е вграден в крушката и как генерираната топлина се управлява при използване на лампата. Тези променливи могат да променят експлоатационния срок на LED чипа (така че твърдение от 30 000 часа срок на работа може да бъде подвеждащ при един по-нисък клас продукт). В него постъпва напрежение от автомобила (12 V) и той го преобразува в напрежението, необходимо за правилната работа на LED. В зависимост от необходимата ефективност, типа на крушката ние можем да включим управлението направо вътре в крушката (Ultinon LED: ефективността е по-ниска, крушката не се
    загрява толкова много) или отвън (X-tremeUltinon)"

    На сайта има асистент за избор на крушка , еми упорито ми казва халоген или ме подканва да коригирам избора на автомобил.Ма съм тъп и упорит и няма ми казва какво ще турна.Ся въпросът е колко струват.Първо попадение - опс, 400 кинта.
    Last edited by dimitar_vd62; 10-11-2019 at 23:50.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #81
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Темате е интересна, за мен и за доста хора, ако съдим по броя на преглежданията... Форума е за това и всеки е свободен, да изкаже мнение или предположение.
    Опита ми с конкретния модел крушки мога обобщя така:
    1. Значително по-добра видимост/осветеност на пътя = по-висока степен на безопастност за мен и околните.
    2. За момента смея да твърдя, че никого не заслепявам и не преча по никакъв начин на насрещно движещите се автомобили.
    3. Цветната температура на тези я дават 6000К - по никакъв начин цвета на светлината не се отличава от заводския цвят на коя да е нова кола с лед фарове...
    4. За сега минуси във връзка с цвета не намирам, освен че привлича вниманието на всеки настроен да "хейтва"
    5. Подобни крушки се предлагат с различна цветова температура...

    За мен, единствено не е ясно колко време, ще работят... това е вярно за всяка една крушка от каъвто и да е вид.

    Личните ми впечатления от лед крушки в рефлекторен фар са от инсталираните в момента на моята колата и от крушки наскоро монтирани от мой приятел. Крушките на моя човек бяха с "COB" чипове (с доста голяма площ) във фара на форд мондео правят две огромни петна и със сигурност не са приятни за насреща идващите. Точно след ден момчето ги демонтира...

    Никого не агитирам за нищо!
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  7. #82
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    АЗ искам да попитам ,че не съм мн. в час каква е разликата м/у 35W Straight Bulb и 35W Ball Bulb ксенонови крушки H7 като вторият вид е повече от два пъти по скъпи?
    Пример Тук:

    https://www.aliexpress.com/item/3297...b-ceac27da6da6

  8. #83
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Вторите се фокусират по-добре от първите. Това се дължи на сферичната форма на балона в зоната на източника.

    Това се дължи на способността на светлината да се отразява от границата между 2 среди. Само, когато въпросната граница е перпендикулярна на посоката на светлината, няма отражение.



    Това - на теория. Защо е такава цената, идея си нямам. Със сигурност няма да светят 2 пъти по-добре.
    Last edited by ecotronic; 11-11-2019 at 15:53.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #84
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Вторите се фокусират по-добре от първите. Това се дължи на сферичната форма на балона в зоната на източника.

    Това се дължи на способността на светлината да се отразява от границата между 2 среди. Само, когато въпросната граница е перпендикулярна на посоката на светлината, няма отражение.



    Това - на теория. Защо е такава цената, идея си нямам. Със сигурност няма да светят 2 пъти по-добре.

    Благодаря за обяснението ,а има ли някаква иновация в ксенон крушките която да намалява времето на реакция за максимална яркост?

  10. #85
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Има някакво развитие в тази посока, но очевидно - недостатъчно. Иначе нямаше да се произвеждат би-ксенон системи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #86
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    В крайна сметка по какъв критерий ги избирате тези крушки.Ся тия от Филипс не ги разбрах защо едната е подходяща за рефлекторна оптика а другата за стъклена оптика.Не че ще дам 400 кинта ама поне някакъв аналог да търся до 100 лв.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #87
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    В крайна сметка по какъв критерий ги избирате тези крушки.Ся тия от Филипс не ги разбрах защо едната е подходяща за рефлекторна оптика а другата за стъклена оптика.Не че ще дам 400 кинта ама поне някакъв аналог да търся до 100 лв.
    Пращам ти обявата от китаеца на ЛС... има и избор на цветове.
    Филипс имат с 6 диода и с 8 диода, тия с 8 ги дават само за "офроуд" защото светлинния источник е по-голям от жичката и пръскат повече светлина.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  13. #88
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    АЗ полазвам тези : https://www.aliexpress.com/item/3291...75b64c4dEKo4C8

    1:1 са с филипса който струва 150$ ++ и чипа е ZES Philips даже на тях си пише Philips ,супер малки са като размер и се побират във всеки фар без да се дупчи капака.Мисля че по нищо не отстъпват на Philips Ultinon LED,който струва майка си и баща си.
    Ето ревю от България :<span class="p-heading-02 p-heading-light">

  14. #89
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Туй с ламбите ясно, четохме, писахме изясни се картинката.Да питам нещо друго.Някой може ли да обясни принципа на действие на мигача.То ясно че кат мръднеш лостчето нанякъде съответнта ламба мига, ама чудя се каква верига се затваря и какво тече по нея.Например, ключа е двупозиционен със средна точка, на нея отива +12V и като включиш ляво-дясно тези 12V отиват до ляво-дясно изпълнително устройство и съответната крушка цъка, или не е така.Щото ако е така лесно може да се направи халогените под бронята да се включват накъдето завиваш.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #90

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Туй с ламбите ясно, четохме, писахме изясни се картинката.Да питам нещо друго.Някой може ли да обясни принципа на действие на мигача.То ясно че кат мръднеш лостчето нанякъде съответнта ламба мига, ама чудя се каква верига се затваря и какво тече по нея.Например, ключа е двупозиционен със средна точка, на нея отива +12V и като включиш ляво-дясно тези 12V отиват до ляво-дясно изпълнително устройство и съответната крушка цъка, или не е така.Щото ако е така лесно може да се направи халогените под бронята да се включват накъдето завиваш.
    Аз си купих такива, светят когато дадеш мигач, но не мигат.

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •