Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 117

Thread: крушки H7 LED

  1. #31
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    найт брейкъра на осрам беше 35 лева двете.
    JTDm 170+

  2. #32
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 13-07-2015 at 23:42.

  3. #33

    Default

    Ако пипате халогенните крушки с голи ръце е нормално да горят често.
    Скъпите крушки с повишена светлина карат около година.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #34
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    И така да е, не е нормално да горят през месец, ако са правилно подбрани по мощност и не са ментета. Другият вариант е да имаш неизправна електрическа уредба.

    ---------- Post added at 10:01 ---------- Previous post was at 09:57 ----------



    Да, като че ли това изглежда оптимално решение за колегата, стига ел. уредбата му да е изправна и да не почне да ги гори и тях.
    Предполагам, че не е от ел системата, защото нищо друго освен късите не ми гори... И най вероятно са китайски защото както казах на тях пише само Ice Blue и нищо дриго, няма марка.
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

  5. #35
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    вие сте като в няква друга българия по новините. горят крушки , наводнения , снегове , пропаданли пътища и сгради. а при мен в Асеновград сичко е точно. призовавам сички които виждат зор да направят курбан, чеверме и да запалят свещ на Бачковския. също така да нахранят беден човек.
    JTDm 170+

  6. #36
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by t0shet000 View Post
    Предполагам, че не е от ел системата, защото нищо друго освен късите не ми гори... И най вероятно са китайски защото както казах на тях пише само Ice Blue и нищо дриго, няма марка.
    Точно такива карах 4 години, изгоря едната и смених и двете.Мисля че 12 до 16 лв струваха ама не знам марка имаше ли нямаше ли, в пластмасова кутийка.Откак съм я купил не съм изключвал фаровете.Виж кабелната обувка дали влиза плътно.Мене пък ми горят габаритите, поне един два на година.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #37
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Точно такива карах 4 години, изгоря едната и смених и двете.Мисля че 12 до 16 лв струваха ама не знам марка имаше ли нямаше ли, в пластмасова кутийка.Откак съм я купил не съм изключвал фаровете.Виж кабелната обувка дали влиза плътно.Мене пък ми горят габаритите, поне един два на година.
    Ами те такива са последните които купих преди 2 дни (още не са изгорели ) преди това бях с некви меджик блу от практикер 2 за 7лв, а преди това с некви от ибей... На дългите съм със съвсем други които са за 15лв двете и не са мръднали от май месец насам, но са само за офроуд и не стават за къси. Ще видя тези колко ще ме изкарат и ако изгорят пак до месец ще хода да ми прегледат електрониката.
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

  8. #38
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Крушка гори когато през нея протече по-голям ток, а той протича когато има някъде лош контакт, става пад на напрежението но пък се увеличава тока.От друга страна жичката на крушката която свети, представлява тройна спирала - проводник от волфрамова сплав който веднъж е навит на спирала, после още веднъж и накрая трети път това което виждаш в балона.При евтините крушки вероятно спестяват именно от този проводник,неговите дължина и сечение са разчетени за определено напрежение,ако е по-малко, свети по-силно на границата да се стопи..Другото което можеш да направиш е да вземеш мултицет да разкачиш крушката и да я включиш към него за да измериш тока който протича през нея и евентуално от там да съдиш за възможен проблем.Примерно, ако е 55 вата, делиш го на напрежението при запален двигател примерно 13,7 волта и получаваш 4,01 ампера.Ако е повече трябва се търси причина защо през тази крушка протича голям ток.Веднъж ми се наложи да сложа набързо някаква крушка от 2 лв и стотинки,щото баш за прегледа изгоря едната и си отиде за няма месец.Тогава смених и двете, щото и без това светеха различно и вече има няма година светят.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #39
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Относно цвета на светлината, всеобща заблуда е че синкавите крушки светят по-силно от жълтакавите. Дневната светлина е около 3500-4000К (Келвина), всичко над 5000К свети синкаво, в мъгла и мокро време има осезаема разлика и видимоста е по-малка.

    Относно крушките с повече % светлина, същите развиват по-висока температура, след време прегаря рефлетора и се сещате какво става. Същото важи и за крушките 100W които бяха модерни по едно време. Отделно тези крушки имат много по-къс живот от нормалните. Не трябва да се пипат с пръсти (уж всички го знаят това), защото кожата съдържа мазнини които остават по балона на крушката и пречат на неговото охлаждане и след време почернява и прегаря.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #40
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Относно цвета на светлината, всеобща заблуда е че синкавите крушки светят по-силно от жълтакавите. Дневната светлина е около 3500-4000К (Келвина), всичко над 5000К свети синкаво, в мъгла и мокро време има осезаема разлика и видимоста е по-малка.

    Относно крушките с повече % светлина, същите развиват по-висока температура, след време прегаря рефлетора и се сещате какво става. Същото важи и за крушките 100W които бяха модерни по едно време. Отделно тези крушки имат много по-къс живот от нормалните. Не трябва да се пипат с пръсти (уж всички го знаят това), защото кожата съдържа мазнини които остават по балона на крушката и пречат на неговото охлаждане и след време почернява и прегаря.
    Благодаря ти за изчерпателната информация колега, не казвам че синкавите светят по силно и е вярно че при мокро време видимостта е по ниска, просто ме дразни жълтата светлина на обикновенните и лично мое мнение е че бялата светлина стои по добре
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

  11. #41

    Default

    Отделно, за да свети една халогенна крушка в синкаво е нужно допълнително покритие на стъклото, което допълнително намалява силата им.

  12. #42
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    По темата с LED , High power LED изгаря по 2 причини:
    1. Неправилно захранване
    Трябва им постоянен и стабилизиран изходен ток, в автомобил това не се постига лесно и евтино.
    2. Висока температура
    Търговците често пишат , живот 50000 часа .
    Да ама не. Като пишеш часове живот се пише при каква температура. И тези 50 000 часа примерно са при 40 градуса, при 10 градуса отгоре живота става 50 000 ->5 000. При 40 градуса отгоре сами може да си го сметнете.
    Гледам снимките и ми е съвсем ясно, че 30 ватов LED не можеш да го охладиш с толкова малък вентилатор и дуралуминиева сплав. Трябва мед/медни тръбички с по-голям радиатор и голям вентилатор. Справка : охлаждане на компютърни процесори ...

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    ...
    -нормална крушка около 800-1000
    ...
    Корекция:
    H1 (regular normal):

    1550 lumens, 650 hours
    ...
    Plus-80/90 Mega High Efficacy (Philips Xtreme Power, Osram Night Breaker):

    1780 lumens, 340 hours
    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    ...
    Относно крушките с повече % светлина, същите развиват по-висока температура, след време прегаря рефлетора и се сещате какво става.
    ...
    На няколко коли съм слагал "крушки с повече % светлина", включително на моята лична и няма драми с рефлекторите.
    Като купя нов модел крушка първо проверявам дали наистина е 55 вата и чак тогава се слага във фар.
    И на филипс и на осрам моделите с повече светлина съм ги закачал за амперметър и отклонението от 55 вата е 2-3 вата.
    ...

  13. #43
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    На няколко коли съм слагал "крушки с повече % светлина", включително на моята лична и няма драми с рефлекторите.
    Като купя нов модел крушка първо проверявам дали наистина е 55 вата и чак тогава се слага във фар.
    И на филипс и на осрам моделите с повече светлина съм ги закачал за амперметър и отклонението от 55 вата е 2-3 вата.
    Не споря, защото не съм мерил температури, ама на един пич от Гърция му продадох преди време комплект фарове с лупи, та се оплака че сложил Найтбрейкър и стопил декоративните рингове над лупите и искаше пак да му ги правя. Въпросните рибгове не се топят току тъй, все пак са предвидени за халогенна крушка, а при монтажа се налага ползването на ъглошлайф за да се изпилят ръбовете, та са си доста качествени по принцип.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #44
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Господин Гайдаров,

    в темата, към която си постнал линк имам един пост в който вероятно си се "хванал" за твърдението ми, че индикацията на таблото често лъже.

    За да напиша нещо такова, означава, че разполагам и с достатъчно мотиви да го направя. А тези мотиви се състоят

    1 - В многократно писаното от собственици на АР 156 по въпроса с неточната индикация.
    Достатъчно е да ползваш търсачката и ще откриеш примерно този пост, в който колега с доста повече опит и знания по отношение на АР от теб и мен e написал:

    "4 различни конзоли от тия дето са в купето ми дават разлики до 20-30 градуса......и това при един и същи сензор..."

    2 - В модела 166 съм се убедил собственоръчно в "лъженето" на индикацията и предполагам, че конструкторите не са сътворили нещо много по-различно от 156.


    .......Както виждаш аз, за разлика от теб обосновавам на ясен технически език всяко едно свое твърдение.

    Но ти и сега и преди възприемаш това, като заяждане а мен, като величаещ се грандоман.

    Накратко не аз се заяждам с теб.

    Ти просто изживяваш много тежко ситуацията, когато губиш в даден технически спор.

    Но тук трябва някой друг да ти помогне.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #45
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Много ви моля, разберете се на лични. Тук не е мястото.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •