Results 1 to 13 of 13

Thread: 155-ца прекъсва при студен мотор , колеги помогнете

  1. #1
    Младши алфист pipy83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.Варна
    Age
    40
    Posts
    8

    Default 155-ца прекъсва при студен мотор , колеги помогнете

    та проблема ми е следния :
    алфа 155 1.8 ts 16v прекъсва при студен мотор , когато е студена колата - паля , подам ли и газ- заглъхва а ако я оставя да си работи на обороти както всичко си е нормално и изведнъж оборотите и падат до около 600 оборота аха аха да угасне така няколко секунди после се оправя след още няколко секунди оборотите пак падат и пак същото някой път направо угася . Така е само като е студена докато се позатопли мотора или първите 5 мин. след като запаля
    сменял съм лулите , свещите , дебитомер , дросела е смъкван и почистен до блясък , закачана е на елкон - нищо , излиза само като грешка ламда сондата но тази грешка си я имаше още като купих колата преди 7 години а този проблем е от около година , след като правиха двигателя понеже зимата беше прескочил ремъка тогава сменяха клапани , шлайфаха главата , смениха ролките и ремъка и това е и проблема с прекъсването се появи след като колата премина горепосочения ремонт ако мога да го нарека така
    Алфа Ромео 155 1.8TS 16V 140hp

  2. #2
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Грешката си е грешка, но ако сондата е умряла тотално и е забила в положение богата смес, то компа ти си прави грешни адаптации и затова става така.
    Колата има ли газово, това също е важно, понеже кофти настройка на ГИ води такива ефекти сутрин. Вариант е също след ремонта да е трябвало пренастройка на ГИ, ако разбирасе има газово.

    Бас държа и че имаш грешка в ламбда адаптацията освен тази че ламбдата не работи.
    П. С потърси Иво - Pininfarina, той е човека за варна
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #3
    Младши алфист pipy83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.Варна
    Age
    40
    Posts
    8

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Грешката си е грешка, но ако сондата е умряла тотално и е забила в положение богата смес, то компа ти си прави грешни адаптации и затова става така.
    Колата има ли газово, това също е важно, понеже кофти настройка на ГИ води такива ефекти сутрин. Вариант е също след ремонта да е трябвало пренастройка на ГИ, ако разбирасе има газово.

    Бас държа и че имаш грешка в ламбда адаптацията освен тази че ламбдата не работи.
    П. С потърси Иво - Pininfarina, той е човека за варна
    колата има ГИ но това прекъсване съществуваше още преди да сложа газовото , даже ако запаля принудително на газ оборотите само варират 700 - 1200 докато позагрее не е като на бензин да паднат изведнаж до 600 и да се тресе целия двг и аха аха да угасне
    къде да го тарся иво-pininfarina
    Алфа Ромео 155 1.8TS 16V 140hp

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    Ето ги координатите на pininfarina: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=72699
    Преди това пробвай да почистиш МПХ-то.
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  5. #5
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by pipy83 View Post
    колата има ГИ но това прекъсване съществуваше още преди да сложа газовото , даже ако запаля принудително на газ оборотите само варират 700 - 1200 докато позагрее не е като на бензин да паднат изведнаж до 600 и да се тресе целия двг и аха аха да угасне
    къде да го тарся иво-pininfarina
    Интересно ми е как са ти настроили ГИ-то като не ти работи ламбдата и какви са ти разхода и вървежа при това положение.
    Най-добре иди в сервиза да я видят, че накрая ще се окаже, че си се мъчил и ти и колата доста време
    Last edited by don_pepone; 30-10-2014 at 11:34.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  6. #6
    Младши алфист pipy83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.Варна
    Age
    40
    Posts
    8

    Default

    не знам как са настроили ГИ но аз от газовото съм супер доволен разхода ми е абсолютно същия както на бензин - 10/100
    аз си мисля че проблема е :- сменях ремък момчето дето я прави тогава ми каза че колата е имала малко предварение и че той я направил така както си е била - нямах проблеми.
    Когато стана така че ударих клапани , правиха главата сменяха клапани и тогавашния майстор каза че е зацепил колата както трябва да бъде със специален инструмент (пети) и т.н. - от тогава са ми проблемите.
    сега този е третия майстор дето я прави колата , преди около 2 месеца обслужихме колата с нов ремък , казал съм му за проблема ми , но имаше и доста дребни неща по колата нагорели лули , 2 калпави свещи , дросела беше доста мръсен , и си мислехме че е от това , и той зацепи двг с пети уж както трябва - проблема остана.
    след това закачихме колата на елкон - показа грешка в датчик на валовете и ламбдата дето си я знам от както съм купил колата , и 4ека на таблото свети (аз така карах доста време ).
    купихме датчик сменихме го , на ново зацепване пак с пети , чека на таблото угасна : - проблема остава все същия даже сега е малко по зле липсва ми мощност
    според мен проблема е в зацепването , тоз дето сега я прави каза че се познават с Иво pininfarina , консултирал се е с него за проблема но по телефон , в събота ще ги събера и двамата и да видим , че вече съм се побъркал.
    Но според мен тоя двигател се нуждае от предварение , не знам дали съм прав , и още по малко дали може да се оправи
    Last edited by pipy83; 30-10-2014 at 17:26.
    Алфа Ромео 155 1.8TS 16V 140hp

  7. #7
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Щом е зацепван с пети би трябвало да е направен правилно,освен като е обтягал ремъка да не му е избягал коляновия вал(има такива случаи),а майстора да не е забелязал.Но със сигурност не му трябва предварение.Щом сега няма и мощност залагам,че проблема ще се оправи след смяна на сондата.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  8. #8
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    и зависи с пети за кой мотор е зацепен

  9. #9
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Е да вярно,че аз съм имал случай тук в Габрово един уж майстор си набавил пети и сменя ремък на 1.4 и ми се обажда вика не става нещо не си се научил както трябва и не е така както ми обясни.Отивам при него първо сложил петите на обратно прорязъка за гърбиците сложил от към скоростната кутия и после поглеждам петите те за 1.8 и 2.0.Така,че го има и този вариант.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2013
    Posts
    53

    Default

    Колеги за да не отварям нова тема. Моята кола от няколко дни прекъсва и на студен и на загрял двигател единия цилиндър се появява и изчезва.Колата е 155 1.6 16v нямам газ.

  11. #11
    Младши алфист pipy83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.Варна
    Age
    40
    Posts
    8

    Default

    Quote Originally Posted by ivailo rachev View Post
    Е да вярно,че аз съм имал случай тук в Габрово един уж майстор си набавил пети и сменя ремък на 1.4 и ми се обажда вика не става нещо не си се научил както трябва и не е така както ми обясни.Отивам при него първо сложил петите на обратно прорязъка за гърбиците сложил от към скоростната кутия и после поглеждам петите те за 1.8 и 2.0.Така,че го има и този вариант.
    е то това ако е вече ще е прекалено , майстора го познавам от около 2 год. и го смятам за достатъчно интелигентен за да не я свърши тая работа , днес не можахме ама в понеделник ще ходим при Иво pininfarina да видим той какво ще каже , дано я оправи.
    Алфа Ромео 155 1.8TS 16V 140hp

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar 699 View Post
    Колеги за да не отварям нова тема. Моята кола от няколко дни прекъсва и на студен и на загрял двигател единия цилиндър се появява и изчезва.Колата е 155 1.6 16v нямам газ.
    Ами като първа мярка свали капака над бобините надвечер като се смрачи, запали и гледай за фойерверки... Ако ги няма огледай свещи, лули, бобини...

  13. #13

    Default

    Провери си маркуча между дросела и дебитомера, моят беше скъсан и ги имах същите проблеми.Успех..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •