Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: Къси светлини

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Така, здравейте колеги. За сега да приключа с епопеята. Та след като купих хидравлична помпа от колега от форума, директно при майсторите. Казаха че е добра и на другия ден сутринта влезнах в бокса за смяна. От 8.30 излезнах в 15,30. През това време сменихме хидравличната помпа прегледахме отново всички детайли и затягания и сложихме новия ремък. Естествено купих половинка хидравлично масло и долях в системата до максимум. Ръчно превъртяхме два три оборота и о чудо пак качи първата писта на ремъка. Младежа (майстора) почна да се чеше по главата, че то не остана какво да се сменя вече (освен генератора и пружинния обтегач). Ходи да обядва и като се върна взе че свали и пружинния обтегач (тоя с амортисьорчето). Ха ново двайсет, ушите на амортисьора бяха станали на елипси, а втулката с болта дето се завива седеше на една страна. Аз онемях и викам, че повече няма да плащам щото смених всичко по пистовия ремък. Младежа ми вика споко няма да плащаш ние тука събираме сменени части и имам почти нов такъв обтегач. И след малко го донесе (с условието че колегите и шефа няма да знаят, да не му викат). После почнаха едни разменки - на мойта основа другия обтегач; неговата втулка на моя обтегач и тн. Абе накрая сглоби един хибрид (в скоби хибрид, щото обтегачите бяха еднакви), който след N на брой слагания и сваляния със две-три превъртания на ремъка вече не качваха първа писта на ремъка върху някоя шайба. Накрая запалих двигателя и 3-4 минути гледахме ремъка и шайбите при нормално въртене. Ремъка си вървеше спокойно по пистите без изгледи за прехвърляне или изхвърляне. Майстора сглоби всичко и сега мога да кажа че вече четвърти ден всичко е наред. Дано продължи така, че вече не знам дали ще ми издържат нервите. Е успешен ден на всички и дано не попадате на такива майстори. Но има и нещо позитивно, сега поне няколко години няма да с притеснявам за частите на пистовия ремък :*
    Важно е че сагата завърши с хепи енд.

    п.п. Предишните майстори от този сервиз явно са напуснали, защото тези ги виждах за първи път. Не очаквах да са толкова боси с диагностиката на повредите.
    Собственика го познавам лично и е много точен човек - като отидох да плащам доста занижи крайния резултат на сумата, пък и той знае че също съм точен и коректен и сигурно се е почувствал кофти от ситуацията.
    Last edited by danchev63; 08-12-2014 at 14:48.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  2. #17

    Default

    А ти прочете ли това което ти написах преди да купиш помпата?
    Last edited by Linkestis; 08-12-2014 at 17:07.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Linkestis видях го снощи а помпата бях купил още в деня на "майсторката" диагностика.
    Благодаря за насоката все пак в бъдеще ще я имам в предвид ако ми дотрябва.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •