Results 1 to 8 of 8

Thread: помощ-амортисьор на багажника

  1. #1
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default помощ-амортисьор на багажника

    Колеги, някой ако е сменял амортисьорите на багажника нека сподели точно как се свалят старите защото мястото е като за гинеколог(като всяко нещо по тази кола)
    и не мога да видя дали са захванати с винт или по друг начин.

    П.П. Зимата се зададе и започнаха проблемите.....


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  2. #2
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Десния май се сменяше по-тегаво, но като цяло не е нещо кой знае колко гадно. Принципа им е като на почти всеки амортисьор от този тип - имат едни метални пластинке в двата края, които трябва с тънка отверка да ги извадиш и дърпаш амортисьора. При монтажа на новия амортисьор не е нужно да му вадиш пластинките. Всъщност, монтажа е по-лесната част.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  3. #3

    Default

    ако проблема ти е че ти хлопа багажника не се бой,аз съм го решил така,преди години си сложих ГИ и бутилчето ми е от дясно срещу акумолатора,та понеже ми сърба масло от неколко години и доливам си имам постоянно кутия от селения голд 2 литра та нея я ползвам за подпирачка селенията слагам я на бутилката и огъвката на багажника точно я захапва,в момента как се отваря с тел от вътре остава да забия една отверка да не падат стъклата и верно ще заприлича на жигула,имай в предвид че температурите ебават багажника а другото което е и атмосферното налягане и надморската височина.

    ---------- Post added at 20:49 ---------- Previous post was at 20:47 ----------

    Quote Originally Posted by Tempras View Post
    Десния май се сменяше по-тегаво, но като цяло не е нещо кой знае колко гадно. Принципа им е като на почти всеки амортисьор от този тип - имат едни метални пластинке в двата края, които трябва с тънка отверка да ги извадиш и дърпаш амортисьора. При монтажа на новия амортисьор не е нужно да му вадиш пластинките. Всъщност, монтажа е по-лесната част.
    Темпресче олимпийска надежда форумна кво става с тебе бе бате чувам че си си борил с неква 166 ца?забравих че некой спомена на срещтата на 155 сега се сетих,как си бе човече?

  4. #4
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default

    Абе то и аз имам една стойка за микрофон, която ми е оборотна в багажника и върши прекрасна работа, обаче ми се иска да го оправя този проблем.
    Иначе огледах ,до колкото успях амортисьорите, и ако има такива пластини то те трябва да са от външната част(която сочи към калника) на пластмасовите кожуси, с дупки в които влизат колената на които се закачат....Там е басурдно да видя каквото и да било,освен ако не сваля самия калник.
    Опитах да ги извадя като напъвах с една по здрава отверка,без никакъв резултат разбира се.


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  5. #5
    Запален алфист alex37's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Силистра
    Posts
    211

    Default

    Стават от алфа155/166 , стават от Фолксваген Бора 98 , Пассат А6 гледаш само общата дължина да е между
    28-30см аз сложИх от алфа 155 Нютоните кг не са от значение
    Last edited by alex37; 02-11-2014 at 11:10.
    1. Alfa Romeo 164 v6 2.0 TB средно 10л/100км

  6. #6
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default

    Quote Originally Posted by alex37 View Post
    Стават от алфа155/166 , стават от Фолксваген Бора 98 , Пассат А6 гледаш само общата дължина да е между
    28-30см аз сложИх от алфа 155 Нютоните кг не са от значение


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  7. #7
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    А за предния капак стават ли от други коли?
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  8. #8

    Default

    дължината им при затворено състояние трябва да е една и съща, но аз имам здрави от 164 и се продават
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •