Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 142

Thread: Да се похваля с първата ми Алфа 33 1.7 16V QV

  1. #61
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212 View Post
    http://vbox7.com/play:cb035d1a96
    Този ефект е постигнат с права генерация отпред до отзад с оригиналният изпускател и тръба до края на 55мм.Много е важно крайното гърне да е качествено за да извади звук.
    В моя случай прецених, че няма нужда от резонатор, но в обороти звънтеше, но точно в определени и го преглътнах.
    След като разфасовах колата продадох генерацията на друг човек от форума за неговата 146ца и след като я монтира каза, че имало разлика в плюс на моята като вървеж.
    Пешка, тук става въпрос за 33-ка, при това за 16 клапанова. 8 клапановия мотор по-лесно вади хубав звук. Същото нещо важи и за шестаците. 12 клапановия по-лесно вади хубав звук от 24 клапановия. При 33 с права тръба до отзад и само едно крайно гърне не става.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  2. #62
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    При 145/6 боксер изходящите им колектори не са прави, а завъртяни. Те вадят по-специфичен звук.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  3. #63
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    В момента съм с оплетка от 145-6 от пред и с грозно спортно гърне отзаде което ще сменя задалжително понеже дрънчи НО става дума за звукът на 33-ковата оригинална оплетко които наподобява жигула докато с олетката от 145-6 звука на боксера е много по изразен вече след оплетката е важно каква ще ти е тръбата за препоръчване на 55 ако прекалиш с размера може да спънеш колата нали така.......
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  4. #64

    Default

    Значи, ако се иска хубав звук, да се търси генерация от 145/6 + моето задна гърне, правилно ли разбирам?

    Моята идея беше, не само звука, а повече ми е за по-бързо излизане на изгорелите газове от мотора, за това мислех или по-точно фантазирам някакъв проект с по-големи тръби, но след като прочетох толкова мнения за права тръба без средно или без задно гърне и други вариант, си мисля, че ще вляза в приключение.

    Някой да има генерация от 145/6 16V???
    Alfa Romeo 33 1.7 16V QV

  5. #65
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Аз бих омотал изпускателите с термо лента назад бих реставрирал генерацията и едно читаво крайно гърне

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  6. #66

    Default

    Quote Originally Posted by V@K@T@ View Post
    Аз бих омотал изпускателите с термо лента назад бих реставрирал генерацията и едно читаво крайно гърне
    и това е вариант да омотая моята генерация отпред и да оставя всичко назад както си е по рождение
    Alfa Romeo 33 1.7 16V QV

  7. #67
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Извинявам се че се намесвам, но не мога да се съглася че по-малкото клапани вадят по-добър звук. 1,3 i 1,6 са доста рехави по отношение на 1.7 16. : ) Ако не беше толкова изкецана концепцията боксера на италианците, до сега да си бях взел един съскащ.

    Пляскай права тръба на 55 с уговорката че няма да ходиш по почивки с нея

    http://www.youtube.com/watch?v=IKwvlS7seN4

  8. #68
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    На клипчето изпускателя е пак оплетен, а не прав като на 33.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  9. #69
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    И май май и гсм-а зависи какво чува, но това ми хареса много на шум(звук)
    http://www.youtube.com/watch?v=zaY5kX67mNU
    4-цевката на 145 ще излезе гот

    и задължителния спам: http://www.youtube.com/watch?v=zVW9K8TlnqA
    Last edited by mitaka_cs; 01-12-2014 at 17:38.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  10. #70
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    Имолата е със оплетката на 145-6 заводско затова и тя вади такъв хубав звук....

    пример:
    https://www.youtube.com/watch?v=fLllduMlUnc
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  11. #71
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by V@K@T@ View Post
    Аз бих омотал изпускателите с термо лента назад бих реставрирал генерацията и едно читаво крайно гърне
    На 33 генерацията е с тесни тръби. Това нито е ефективно за изваждане на мощност, нито е предпоставка за хубав звук.

    ---------- Post added at 17:15 ---------- Previous post was at 17:12 ----------

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    Извинявам се че се намесвам, но не мога да се съглася че по-малкото клапани вадят по-добър звук. 1,3 i 1,6 са доста рехави по отношение на 1.7 16. : ) Ако не беше толкова изкецана концепцията боксера на италианците, до сега да си бях взел един съскащ.

    Пляскай права тръба на 55 с уговорката че няма да ходиш по почивки с нея

    http://www.youtube.com/watch?v=IKwvlS7seN4
    Я, поредния философ на тема ДВГ. Я ни дветни, нас незнаещите, какво точно са объркали италианците в концепцията боксер. Ма ако може с факти да бъде подкрепено това твърдение, да можем да разберем къде бъркаме ние, тия дето караме такива мотори. И да получим урок от човек, който няма такъв мотор.

    ---------- Post added at 17:18 ---------- Previous post was at 17:15 ----------

    Quote Originally Posted by TishO View Post
    Имолата е със оплетката на 145-6 заводско затова и тя вади такъв хубав звук....

    пример:
    https://www.youtube.com/watch?v=fLllduMlUnc
    Не е само Имола так. Всички 33-ки след края на 92-ра са с такъв изпускателен колектор.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  12. #72
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Само дето цената на този звук със завъртяната оплетка е за сметка на перформънса. Едни казват, че я слагат след 93-та на всички боксери заради еко норми (което не е на добре), други че е по-подходяща за градско каране тъй като се печели някой друг нютон за сметка на сила във високите обороти от тази конструкция.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  13. #73
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33
    Я, поредния философ на тема ДВГ. Я ни дветни, нас незнаещите, какво точно са объркали италианците в концепцията боксер. Ма ако може с факти да бъде подкрепено това твърдение, да можем да разберем къде бъркаме ние, тия дето караме такива мотори. И да получим урок от човек, който няма такъв мотор.
    Ама чакай сега защо с лошо? На никой не съм казал че е незнаещ, че е сбъркал или че ще давам уроци... нямам подобни претенции. Изказвам просто мнение че 16 клапановия мотор вади по-добър звук за мен лично. Харесва ми много, но не бих имал подобен мотор по редица причини които може би историята ще оцени, а не ние. Много ми се иска боксера да беше просъществувал до 2003та година например и да има турбо боксер, но не е - защо? - незнам При Алфа Ромео 33 въпроса е по съвсем различен начин, защото това е класика и аз мога само да се възхищавам на автора за желанието и стила. Желая успех и безброй километри

  14. #74

    Default

    Боби искам да те попитам теб лично, кое е според теб е добра генерация ???
    Alfa Romeo 33 1.7 16V QV

  15. #75
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    Ама чакай сега защо с лошо? На никой не съм казал че е незнаещ, че е сбъркал или че ще давам уроци... нямам подобни претенции. Изказвам просто мнение че 16 клапановия мотор вади по-добър звук за мен лично. Харесва ми много, но не бих имал подобен мотор по редица причини които може би историята ще оцени, а не ние. Много ми се иска боксера да беше просъществувал до 2003та година например и да има турбо боксер, но не е - защо? - незнам При Алфа Ромео 33 въпроса е по съвсем различен начин, защото това е класика и аз мога само да се възхищавам на автора за желанието и стила. Желая успех и безброй километри
    Е как защо не е просъществувал? Ми защото Алфа принадлежи на Фиат. Фиат съкращават разходите. Спират боксера, спират и 4 цилиндровия надежден ТС с 8 клапана. Уж разработват някакви мотори за Алфа, които са си Фиатски Торински дървета, уж да съкратят разходите.
    По същата причина Алфа 145 е Фиат Типо - евтина масова платформа, същата схема като ФВ и техните производни. И резултата днес е налице. Не само, че няма мотори Алфа, ми няма Алфа - всичко се прави в Торино, на поточните линии на Фиат. От огромния концерн Алфа нищо не е останало. Тия цървули от Фиат и музея на Алфа искаха да разпродадат. А сега и Ферари продават.

    Боксера не е недоразвит, заради проблем в конструкцията, а заради това, че Алфа не са имали право на мнение. Парите са във Фиат, Фиат командва парада. То вече и ФИат нямат мотори, пък и никога не са имали собствен с повече от 5 цилиндъра.

    ---------- Post added at 19:49 ---------- Previous post was at 19:46 ----------

    Quote Originally Posted by Pavloff View Post
    Боби искам да те попитам теб лично, кое е според теб е добра генерация ???
    Тази, която не звънти, изпуска добре отработените газове, не изпада в резонанс в определени обороти и работи плътно във всички обороти. Това за цивилна кола.

    За бегачка се допускат компромиси в звука, са сметка на ммаксимум мощност.

    А аз си мисля, че никой от нас няма истинска бегачка, за да мисли за максимум мощност.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •