Page 6 of 10 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 142

Thread: Да се похваля с първата ми Алфа 33 1.7 16V QV

  1. #76
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    Ама чакай сега защо с лошо? На никой не съм казал че е незнаещ, че е сбъркал или че ще давам уроци... нямам подобни претенции. Изказвам просто мнение че 16 клапановия мотор вади по-добър звук за мен лично. Харесва ми много, но не бих имал подобен мотор по редица причини които може би историята ще оцени, а не ние. Много ми се иска боксера да беше просъществувал до 2003та година например и да има турбо боксер, но не е - защо? - незнам При Алфа Ромео 33 въпроса е по съвсем различен начин, защото това е класика и аз мога само да се възхищавам на автора за желанието и стила. Желая успех и безброй километри
    Чуй 8 клапанов боксер с някаква измислена генерация и що-годе хубаво гърне и после чуй и 16-ка със същия сетъп и пак кажи че 16 клапановия боксер вади по-добър и плътен звук! Може да се получи много добър звук от 16 клапанов боксер, но с доста пари докато при 8 клапановите е доста по-лесно особенно на тези с оплетения колектор макар че освен звук друг плюс нямат и дори на високи обороти нещо се затапват!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  2. #77
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Боксера си го обичаме и е манияшка работа и когато маниаци го хванат вадят и резултати от него.
    НО неманиаци са способни да извадят същите резултати и от неманиашкия 1.8 16 т.спарк който реално е само с 35 куб. см повече.
    Въпрос на вкус казало кучето и си облизало ****.
    Аз харесвам боксера повече въпреки че е развиван във времето насила...като на горката делта от '79-а купето.
    Говоря за базата, основата над която е градено предимно и най-вече евтино.
    ...Ами 1.2 и 1.3 боксера с двама души и раница и жигула в час* ще ги вее!
    *раницата нека е в жигулата

    Боби съгласен ли си че алфа боксера има мъките на обикновен двигател + конкретните за него си = идея по-зле от обикновен ДВГ!?

    Съгласен ли си че при ход на буталата растящ от 59 mm(1.2) до 72 mm(1.7) е редно според теорията прилагана примерно при стария 8V т.спарк, Лампредита и т.н. и биелата да порасне на дължина, за да не атакува цилиндъра(чрез буталото) под все по-голям и по-голям ъгъл както е при бохерите от 1.3 нагоре?
    Факт е че се ползват еднакви на разстояние бутален болт - пета на биелния лагер биели в алфа боксера.
    Истината е че ако го бяха спазили това то или блока трябва да се разшири което стига и до промяна в коша на 33-ки и подобните или разстоянието център бутален болт - чело да намалее което би бил поредния компромис.

    Съгласен ли си че растейки буталата от 80 до 87 мм при боксера наблюдаваме и изтъняване на стената на цилиндъра т.е на 1.2 и 1.3 е най-дебел, а реално 1.7 е най-натоварен, че се и чудим ние как още да го цедим!

    Съгласен ли си че коляновия вал е хроммолибденова стомана и че е къс което е добър баланс тегло - здравина, но никога в развитието си не получава 5 основни шийки като при Субаро, за да разтовари разнопосочните динамични усилия от двойките срещуположни цилиндри.
    От друга страна това което е по-добре да е леко са буталата и биелите, а не коляновия вал и маховика.
    Въртящия момент който т.спарк и лампреди вадят за единица обем е по-добър отколкото при боксера, защо?
    А при турбиниране кой ще извади повече въртящ момент при сходен сетъп?

    Мога да продължа с дизайна на горивната камера на по-старите 8-клапанови алфа-боксери която е аналогична на тази при американски джуган, но без кубиците

    Откъм материали и технологии е напълно сходен на двигателите от същото време.
    Тръпката е, че си пада екзотика дизайн...... за младежите

    Боби, съгласен ли си че ако оставим свинската политика на ФИАТ настрана, 1.2 боксерчето е кофти база и че 1.7 16V сток е някакъв технически компромисен подвиг от страна на Алфа сам по себе си и че, изключвайки теб, Дригата и още двата-трима, ако се заиграе човек едвам устисква да е в движение с цялата коруба и панаир в полу-сток вариант с класически нискобюджетни модификации по 1.7 16 имайки предвид че 145 1.8 и QV-наследника с всичките изгъзици по тях след един чип и "високотехнологично" махане на части стават недостижими за 145 1.7 бокс 16?

    Маже да минем в нова тема скоро Обещавам да фантазирам само в просъница и да не прекалявам с фантата
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  3. #78
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Баси дългия пост. Нямам време и желание да се занимавам да пиша. Но не съм съгласен. По ред причини, но не ми се занимава да пиша. А и не ми се спори. Фиат ми кажи какво по-различно показаха в развитието на техните мотори, та към днешна дата да имат само един FIRE мотор в 10 разновидности. Аз на това не му казвам развитие. Субару също си бичат с едни и същи блокове от време оно. Ма си продават, нали.

    1.8 ТС не впечатлява по нито един показател. Със бившата ми 145-ца прескачам по всяко време 1.8 ТС- на баща ми в 156-цата, а в 145-цата не е сменяно нищо, а 156-цата е вече на 4-ти дебитомер, 4-та сонда, и 2 сваляния на глава. Това ще ми го похвалиш за двигател ли? Всяко мое качване на ТС-а, зад волана, после ми коства проблеми, разходи и и изгубено време в ремонти. Това е моята истина, базирана не на теории, а на практически сблъсъци с реалността.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #79
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka_cs View Post
    Боксера си го обичаме и е манияшка работа и когато маниаци го хванат вадят и резултати от него.
    НО неманиаци са способни да извадят същите резултати и от неманиашкия 1.8 16 т.спарк който реално е само с 35 куб. см повече.
    Въпрос на вкус казало кучето и си облизало ****.
    Аз харесвам боксера повече въпреки че е развиван във времето насила...като на горката делта от '79-а купето.
    Говоря за базата, основата над която е градено предимно и най-вече евтино.
    ...Ами 1.2 и 1.3 боксера с двама души и раница и жигула в час* ще ги вее!
    *раницата нека е в жигулата

    Боби съгласен ли си че алфа боксера има мъките на обикновен двигател + конкретните за него си = идея по-зле от обикновен ДВГ!?

    Съгласен ли си че при ход на буталата растящ от 59 mm(1.2) до 72 mm(1.7) е редно според теорията прилагана примерно при стария 8V т.спарк, Лампредита и т.н. и биелата да порасне на дължина, за да не атакува цилиндъра(чрез буталото) под все по-голям и по-голям ъгъл както е при бохерите от 1.3 нагоре?
    Факт е че се ползват еднакви на разстояние бутален болт - пета на биелния лагер биели в алфа боксера.
    Истината е че ако го бяха спазили това то или блока трябва да се разшири което стига и до промяна в коша на 33-ки и подобните или разстоянието център бутален болт - чело да намалее което би бил поредния компромис.

    Съгласен ли си че растейки буталата от 80 до 87 мм при боксера наблюдаваме и изтъняване на стената на цилиндъра т.е на 1.2 и 1.3 е най-дебел, а реално 1.7 е най-натоварен, че се и чудим ние как още да го цедим!

    Съгласен ли си че коляновия вал е хроммолибденова стомана и че е къс което е добър баланс тегло - здравина, но никога в развитието си не получава 5 основни шийки като при Субаро, за да разтовари разнопосочните динамични усилия от двойките срещуположни цилиндри.
    От друга страна това което е по-добре да е леко са буталата и биелите, а не коляновия вал и маховика.
    Въртящия момент който т.спарк и лампреди вадят за единица обем е по-добър отколкото при боксера, защо?
    А при турбиниране кой ще извади повече въртящ момент при сходен сетъп?

    Мога да продължа с дизайна на горивната камера на по-старите 8-клапанови алфа-боксери която е аналогична на тази при американски джуган, но без кубиците

    Откъм материали и технологии е напълно сходен на двигателите от същото време.
    Тръпката е, че си пада екзотика дизайн...... за младежите

    Боби, съгласен ли си че ако оставим свинската политика на ФИАТ настрана, 1.2 боксерчето е кофти база и че 1.7 16V сток е някакъв технически компромисен подвиг от страна на Алфа сам по себе си и че, изключвайки теб, Дригата и още двата-трима, ако се заиграе човек едвам устисква да е в движение с цялата коруба и панаир в полу-сток вариант с класически нискобюджетни модификации по 1.7 16 имайки предвид че 145 1.8 и QV-наследника с всичките изгъзици по тях след един чип и "високотехнологично" махане на части стават недостижими за 145 1.7 бокс 16?

    Маже да минем в нова тема скоро Обещавам да фантазирам само в просъница и да не прекалявам с фантата
    Колега когато с жигула изпревариш боксер 1.3 в 145-ца в добро здраве (давам нея за пример защото е достатъчно по-тежка от жигулата) ще ти я подаря! Отделно за Субарутата не си много прав защото в сток състояние не са най-здравите боксери на света и доста лесно могат да се счупят! Това за изтъняването на блока при разликите от 1.2 до 1.7 пак си в грешка, блоковете до 1.5-1.6 са едни за 1.7 са различни! За въртящия момент и конете на 16 клапановите редови мотори TS на Алфите има доста спорове дали са им верни конете или са по-близки и с малко повече от тези на подобните от Фиат! Пък и доста хора вече изкараха някой и друг кон в повече от боксерите и си се движат без да спират.... Не се заяждам колега, боксера си е специфичен мотор който си е за определена аудитория, но мисля че точно тези хора който са решили да се занимват с него знаят доста добре какво трябва да се направи за да се получат нещата!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  5. #80
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    Много писане има тука ама не в темата на колегата само искам да кажа едно нещо като пример...

    Червената ми 33-ка от 1.7 8v я направих 1.7 16v И месец по късно почнах в една фирма като търговски представител с личен автомобил която фирма ми поемаше само горивото от започването ми в тази фирма в продължение на 2 години колата се пали всяка сутрин и се кара по цял ден БЕЗ ЕДИН ПОЧИВЕН ДЕН и държа да отбележа че не е имало ден в който аз да не съм ударил поне веднъж прекъсвача понякога и по 10тина 15 пъти на ден (ИМАМ ДЕСЕТКИ СВИДЕТЕЛИ ЗА КОИТО ЩЕ ГО ПОТВЪРДЯТ!!!) В момента този двигател е на бялата ми 33-ка и продължава да яде бой при всяко запалване а да ви кажа и още нещо аз съм 4-ти собственик на този двигател поне от както го знам Преди мен е пържен по гонките във варна и незнам си къде после е пържен в Търговоще на много километри и извращения и после попада в моите ръце да ми е жив и здрав и да си го карам още много километри но за мен боксера е БОКСЕР!!!
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  6. #81
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Без теория практиката остава доказуема и повтаряема на ниво жигулата е Жигулатор
    Тишо предполагаем пробег има ли твоята 16-ка?

    Колегата Pavloff да ме извини за отклоненията. Съвета ми е да се придържаш към оригинала. Възстанови я близко до стандартна сглобка, за да имаш стабилна база и да оцениш правилно модификациите които си намислил.
    Разбира се тук всеки ще се опита да ти спести време и мъки и да помогне с каквото може, не е нужно сам да търсиш топлата вода, но сам трябва да разнищиш всичко което те кефи в 33-ката, за да не е от днес до утре занимавката.
    Карай подред иначе става дявол на магаре(жигула)
    Аз лично тоя боксер докато не го сглобя и подкарам няма да барна аспуфа
    П.П: мойта генерация ако не беше Дригата още щеше да се състои от коляно и половин метър тръба до под седалките.
    Last edited by mitaka_cs; 02-12-2014 at 00:08.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  7. #82
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by TishO View Post
    Много писане има тука ама не в темата на колегата само искам да кажа едно нещо като пример...

    Червената ми 33-ка от 1.7 8v я направих 1.7 16v И месец по късно почнах в една фирма като търговски представител с личен автомобил която фирма ми поемаше само горивото от започването ми в тази фирма в продължение на 2 години колата се пали всяка сутрин и се кара по цял ден БЕЗ ЕДИН ПОЧИВЕН ДЕН и държа да отбележа че не е имало ден в който аз да не съм ударил поне веднъж прекъсвача понякога и по 10тина 15 пъти на ден (ИМАМ ДЕСЕТКИ СВИДЕТЕЛИ ЗА КОИТО ЩЕ ГО ПОТВЪРДЯТ!!!) В момента този двигател е на бялата ми 33-ка и продължава да яде бой при всяко запалване а да ви кажа и още нещо аз съм 4-ти собственик на този двигател поне от както го знам Преди мен е пържен по гонките във варна и незнам си къде после е пържен в Търговоще на много километри и извращения и после попада в моите ръце да ми е жив и здрав и да си го карам още много километри но за мен боксера е БОКСЕР!!!
    Тоз мотор даже беше изваден от тотал кола
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  8. #83
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Е този тогава го признавам.
    Също и на Боби стария 1.5 с един ангренаж, а после и без компресия, но работещ напук на модерни дизелки примерно.
    Ей кой беше палил на 1 цилинър?

    Сега се сещам как и по другата ос може да остане без два цилиндъра и да работи:
    - махат се първо и второ бутало с биели(или комплект 3 и 4) в случай на изтропал вал/лагер.
    - стискат се с бишоп и скоби 2-те биелни шийки да не губи налягане на маслото.
    - изключват се кабелите на свещите на липсващите цилиндри
    - изключваме и дюзите от куплунзите на същите

    И имаме работещ дефорсиран(по-здрав) на всичко отгоре балансиран олекотен двуцилиндров боксер готов да влачи

    За баланса само скобите с които стискаме отворите на биелните шийки трябва да са близък грамаж +/- 5%
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  9. #84

    Default

    Митак, аз в момента мотора го събирам вече, ще се получи много добре защото всичко по него е ново ... зная, че първо трябва да заработи то, а после да се мисли за генерация,но просто искам да събера мнения, за това как да я подобря, но като гледам, май ще си я оставя в оригинал вид, защото според мен от прочетеното, хубава генерация, която да може да помогне на мощността и да вади приятен звук, ще стане доста трудно, с много игра и пари, а все пак аз няма да ходя на състезание.
    Alfa Romeo 33 1.7 16V QV

  10. #85
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka_cs View Post
    Без теория практиката остава доказуема и повтаряема на ниво жигулата е Жигулатор
    Тишо предполагаем пробег има ли твоята 16-ка?

    Колегата Pavloff да ме извини за отклоненията. Съвета ми е да се придържаш към оригинала. Възстанови я близко до стандартна сглобка, за да имаш стабилна база и да оцениш правилно модификациите които си намислил.
    Разбира се тук всеки ще се опита да ти спести време и мъки и да помогне с каквото може, не е нужно сам да търсиш топлата вода, но сам трябва да разнищиш всичко което те кефи в 33-ката, за да не е от днес до утре занимавката.
    Карай подред иначе става дявол на магаре(жигула)
    Аз лично тоя боксер докато не го сглобя и подкарам няма да барна аспуфа
    П.П: мойта генерация ако не беше Дригата още щеше да се състои от коляно и половин метър тръба до под седалките.
    амо около 500-600 000 ако не се лъжа поне така ги смятахме и като отворих двигателя няма да ти казвам в какво състояние беше вътре
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  11. #86
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Тишо ако бях на твоя двигател отдавна да съм си отворил капака и да съм избягал хахаха. Относно гърнитата когато стане време да сложа 1.7 16v задължително ще съм с оплетка на 145/6 и убаво крайно гърни. Карал съм с кви ли не боклуци и като сложих истински ремус разбрах разликата. (Да тишо грозно е но звучи точно както бих искал)

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  12. #87
    Запален алфист Gosheto30v6's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    354

    Default

    Колега pawloff, абе с теб как не се познаваме, твоята 33-ка да не би да е една вишнева, беше вьв вьэраждане
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V JTDM sportwagon ALFA ROMEO 155 Q4 300+++Ps.
    Alfa Romeo 145 3.0V6
    Alfa Romeo 33 1.7 16V 4x4 Аlfa spider 3.0 V6

  13. #88

    Default

    Quote Originally Posted by Gosheto30v6 View Post
    Колега pawloff, абе с теб как не се познаваме, твоята 33-ка да не би да е една вишнева, беше вьв вьэраждане

    Колега, не е така, моята е черна, но можем да се запознаем...
    Alfa Romeo 33 1.7 16V QV

  14. #89
    започва да се пристрастява juventinets's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ловеч
    Posts
    91

    Default

    Опаааа,бургаската група се заформя.Честито

  15. #90

    Default

    Quote Originally Posted by juventinets View Post
    Опаааа,бургаската група се заформя.Честито

    да ти кажа, ще е хубаво да се сформира бургаска група, това ще е добре за нас, защото не е тайна, че Бургас е град на БМВ!!!

    Трябва да има във всеки по-голям град групи Алфисти, това помага за обмяна на опит и за мн др неща
    Alfa Romeo 33 1.7 16V QV

Page 6 of 10 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •