Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 142

Thread: Да се похваля с първата ми Алфа 33 1.7 16V QV

  1. #1

    Default Да се похваля с първата ми Алфа 33 1.7 16V QV

    Здравейте на всички, от няколко дни съм собственик на 33ка 1.7 16V QV, за тези които я познават, купих я от Тишо от Търговище, БЛАГОДАРЯ му за всичко и се надявам за напред да си помагаме.
    Днес ми остана малко време, огледахме колата в сервиза и сега съм решил да я пусна първо на бензин, да и ИЗТРЪГНА газовото, решил съм да сменя свещи, кабели, дистрибутор, рейка. ТРЯБВА ми адска много капачка за маслото. Ако се сетите, какво да и ревизирам още в най, най най началото, кажете.... скоро ще има снимки ... решил съм, че после ще я боядисам червена

  2. #2
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Добър избор на автомобил. Ще следя темата с интерес
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  3. #3

    Default

    Някой да ми помогне със съвет, какъв въздушен филтър да сложа - K&N или друг?

  4. #4
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    Слагай си обикновен филтър ако слагаш спортен то да е панелен и да имаш и двата спрея този за почистване и този за омазняване и да знаеш че спортния филтър иска потдръжка поне веднъж в месеца чистене и омазняване
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by TishO View Post
    Слагай си обикновен филтър ако слагаш спортен то да е панелен и да имаш и двата спрея този за почистване и този за омазняване и да знаеш че спортния филтър иска потдръжка поне веднъж в месеца чистене и омазняване
    Тишка прав си брат, за сега ще сложа един нов нормален, да видя как ще е, а после ще мисля за спортен. Днеска трябва да сложа новите свещи, дистрибутор и бенз. помпа да видя как ще върви на бензин.

  6. #6
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    Свещите са чистак бърсак и са Убави

    ---------- Post added at 18:42 ---------- Previous post was at 18:41 ----------

    давай малко свежо инфо
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  7. #7

    Default

    Колеги помагайте със съвет за следните неща:

    1.Трябва да сменя амортисьори - какви да сложа?
    2.Смяна на съединител - какъв?
    3.Смяна на пружини?
    4.Подмяна на гърнетата долу, че са доста зле ...

  8. #8
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Pavloff View Post
    Колеги помагайте със съвет за следните неща:

    1.Трябва да сменя амортисьори - какви да сложа?
    2.Смяна на съединител - какъв?
    3.Смяна на пружини?
    4.Подмяна на гърнетата долу, че са доста зле ...
    Амортисьори ако е за отпред - трудна работа, защото изборът е твърде ограничен. За отзад има избор. Но гледай да не са ефтинджоси, защото няма да са читави. Евтините са рециклаж.

    Съединител само Валео, става и АП. Нищо друго не слагай, каквото и да те убеждават.

    Пружини трябва да решиш какви искаш. Стандартни или спортни/ниски.

    Гърнета само при читав майстор. Най-добре да ти направят генерацията наново на 50 мм и да и сгънат тръби. От нещата които се предлагат като готови за 33 нищо не става.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Амортисьори ако е за отпред - трудна работа, защото изборът е твърде ограничен. За отзад има избор. Но гледай да не са ефтинджоси, защото няма да са читави. Евтините са рециклаж.

    Съединител само Валео, става и АП. Нищо друго не слагай, каквото и да те убеждават.

    Пружини трябва да решиш какви искаш. Стандартни или спортни/ниски.

    Гърнета само при читав майстор. Най-добре да ти направят генерацията наново на 50 мм и да и сгънат тръби. От нещата които се предлагат като готови за 33 нищо не става.
    Боби, решил съм да сменя и 4 те амартисьора, а пружините искам стандартни ... за съединителя и Тишката ми каза за Валео ...

    Някой тук продава ли готова, читава генерация???

  10. #10
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    Крайното ти гърне е чисто ново по напред не съм гледал съединителя валео ама гледай да е оригинален инак това тракане на свободна си остава амортесиорите мисля че са читави пружините може да са омекнали но както каза боби трудна работа са мисля че имам някъде още едни мога да ги потърся и да ти ги пратя
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  11. #11
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Честито и от мен. Можеше да се прибереш до Бургас и без Ивеко Шегата на страна но тогава беше споменал нещо за джанти. Когато стигнеш до тях драсни едно съобщение може да измислим нещо ако те устрои.

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  12. #12

    Default

    честито и от мен ........гледам,че имаш желание ама май тръгваш в грешната посока тия всички неща са второстепенни,аз като чух тоя мотор последния път хич не ми звучеше надеждно защо не почнеш от някъде там като компресия примерно,че бе нея всички тия неща са само хвърляне на пари на вятъра!
    Успех и от мен с начинанието - поне никога няма да скучаеш
    Alfa 145 1.4 t.s

  13. #13

    Default

    Колеги отговарям на всички:

    Що се отнася до джанти, вече купих много хубави 15ки звезда, от Пешката от СФ.

    Що се отнася до компресията, колега имаш право, но нещата стават бавно предвид, че трябва свободно време и финанси. Тези дни я пуснахме на бензин, работи мн добре и до компресията ще стигнем.

    Тишка, приятелю, не знам дали са нови амортисьорите, но има едно голям заклащане, когато си с по-висока скорост и примерно на пътя има неравности, колата започва да се люлее, може да е от пружините, не знам. Що се отнася до генерацията, отпред е ОК, но назад има мн кръпки. Ти ми беше споменал за твоята генерация на другата Алфа, пиши ми как да я направя.

  14. #14
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    Това заклащане си мисля че е от рейката мисля че ти казах амортесиорите не са нови но съм ги взел от човек дето му имам доверие генерацията е лесна ще направя и видео и ще обясня ако трябва нещо казвай
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Pavloff View Post
    Колеги отговарям на всички:

    Що се отнася до джанти, вече купих много хубави 15ки звезда, от Пешката от СФ.

    Що се отнася до компресията, колега имаш право, но нещата стават бавно предвид, че трябва свободно време и финанси. Тези дни я пуснахме на бензин, работи мн добре и до компресията ще стигнем.

    Тишка, приятелю, не знам дали са нови амортисьорите, но има едно голям заклащане, когато си с по-висока скорост и примерно на пътя има неравности, колата започва да се люлее, може да е от пружините, не знам. Що се отнася до генерацията, отпред е ОК, но назад има мн кръпки. Ти ми беше споменал за твоята генерация на другата Алфа, пиши ми как да я направя.


    да това мн добре го знам за времето и най-вече финансите,но за мен (още първия път когато чух тази кола)колата има проблем с мотора а като се отвори там не се знае какво ще излезе,понеже говориш за амортисьори генераций и т.н. ама без сърце работещо както трябва да те радва - другото си е - едно голямо нищо - искам да кажа да почнеш от най-важното щото там си гълта доста пара а без него както казах всичко друго губи смисъл!
    успех отново каквото можем ще помагаме!
    Alfa 145 1.4 t.s

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •