Results 1 to 6 of 6

Thread: Проблем с тоците Алфа 147 много странно

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    30

    Default Проблем с тоците Алфа 147 много странно

    Здравейте колеги, от доста време съм във форума все четях теми но ето че и на мен ми се наложи да питам за доста страннен проблем. Случва се от време на време но е доста изнервящо. Пробвам да запаля и колата няма ток никаде, нито фарове , абе нищо не работи освен 4 лампички на километража ( за колан , двете въздушни възглавници , и check engine ). Както и само бутоните на климатроника ( само кръгчетата ). Оправя се само като премахна плуса и изчакам малко след което се оправя). Случайно някой да има идея от какво може да е ? Благодаря предварително

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Акумулатора ти е за смяна.........

  3. #3
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Другия път не сваляй клемата а махни черното капаче на бушоните(над плюсовата клема) и почни един по един да ги натискаш надолу.Аз като правих ремонта на мотора и вероятно сме ги разместили без да разберем.И два дене след като запалихме колата жената звани че не може да запали,имаше само плафони и километраж.И аз така откачих закачих и готово.Но след втория номер се усетих че нещо не е нареди ги натиснах всичките надолу.От тогава не е правила повече така.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    30

    Default

    Колега излезна ужасно прав. Започнах да си играя с тоците на бушоните над акумолатора и наистина черният бушон играе доста. Поиграх си и сега всичко е 6 , сега чакам да видя дали проблема ще се върне но не ми се вярва. Благодаря за съвета.

  5. #5
    започва да се пристрастява razor1911's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    София
    Posts
    50

    Default

    Така и така сте на тема тоци ако мога да задам един въпрос отностно проблем пак на 147 пак с токове. От вчера ми светна лампата за изгорял заден десен габарит проблема обаче е че той не е изгорял ами когато изгася колата махна ключа той остава да свети постоянно наложи се да му резна кабела защото не намирам от къде идва този проблем. Някой някога сблъсквал ли се е с такъв проблем или направо да я карам на жичкаджия да я гледа ...

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by razor1911 View Post
    Така и така сте на тема тоци ако мога да задам един въпрос отностно проблем пак на 147 пак с токове. От вчера ми светна лампата за изгорял заден десен габарит проблема обаче е че той не е изгорял ами когато изгася колата махна ключа той остава да свети постоянно наложи се да му резна кабела защото не намирам от къде идва този проблем. Някой някога сблъсквал ли се е с такъв проблем или направо да я карам на жичкаджия да я гледа ...
    Най-вероятно виновник за проблема е боди компютъра.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •