Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39

Thread: Съединител 1.9 JTD

  1. #1

    Default Съединител 1.9 JTD

    Ами май му дойде времето... Днес си карах по околовръстното и на 5-та подадох леко и усетих как приплъзна. Странното е, че имам навъртяни около 3-4 к км на колата, а предния собственик ми каза, че е сменил съединителя и маховика преди 3-4 к км. Което прави макс около 8 хиляди километра. Принципно съм склонен да му вярвам, защото 1-во проверих някои от нещата, които ми каза, че ги е сменил и наистина ги беше сменил. 2-ро не отделя горе и няма някакви симптопми за маховик (дано и да няма ) и 3-то не на последно място колата е грубо казано към 180 к.с. и ако е сложил от обикновения, в комбинация с чат-пат моите тояги си е готов.

    Както и да е, въпросите ми са:
    1. Кой е най-усиления вариант който мога да търся. Четох за 821325. Той ли е майката на майката както се вика? Какво се слага на по-модерните и по-бързи 2.4 жтд-та?
    2. Горе-долу колко би изкарал тоя още без тояги? То това си е много относителен въпрос де, но...
    Last edited by ducaticorse; 04-11-2014 at 23:13.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  2. #2
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    По-скоро или нищо не е сменял или ти е протекъл семеринга на КВ.
    Оригиналния си държи прилично на напън.

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Семерингът трябва бая да се се сгробил за да буксува съединителят от това. Моят семеринг е за смяна, защото се образува по капка долу, но съединителят не буксува. Ще го сменя, живот и здраве, покрай смяната на съединител.

    По-вероятно е като да не е баш, както е казал продавачът.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4

    Default

    Забравих да споменя, че оня ден ми се скъса маркучето за обратната нафта и целия двигателен отсег + колата отдолу бяха в нафта. Смених маркуча де, това няма значение. Мисълта ми е, че колкото и малко вероятно да звучи се чудих дали няма някаква малка възможност да е влязла отнякъде нафта...
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  5. #5
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Колега на какви обороти и подеде газ,казваш си 180к и сигорно си около 400нм и нагоре.
    С 5та за да и даваш маган трябва да си поне около 2000 и отгоре оборота.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  6. #6

    Default

    2000-2200 някъде..

    Ако последния съединител с маховик, които са сложени на колата не са усилени сега ще мога ли да сложа само усилен съединител (например 325-цата). Ще стане ли на маховика?
    Last edited by ducaticorse; 05-11-2014 at 15:47.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    То май само притискателя е различен!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  8. #8
    алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София , България
    Posts
    86

    Default

    Quote Originally Posted by ducaticorse View Post
    2000-2200 някъде..

    Ако последния съединител с маховик, които са сложени на колата не са усилени сега ще мога ли да сложа само усилен съединител (например 325-цата). Ще стане ли на маховика?

    За да не отварям нова тема , ще ползвам на колегата. Имам същият проблем 2.4JTD 136 HP 2000 година, при мен го прави и на 4 та към 3000 като я сръчкам и ги качва до 5 все 1 на празен ход и после стабилизира , това го прави и на 5 та ?! Аз също имам омасление на кората точно пред скоростите което ако не се лъжа е семеринга, но нямам време да отида на сервиз а и искам да съм подготвен със сума когато отида , дали е възможно да е от маслото от семеринга или и моя съединител е бил СМЕНЕН както на всички коли които се продават ?! Благодаря предварително
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDM no DPF , no EGR , REMAP 200 +++
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 136 +++
    Аlfa Romeo 156 2.0 TC -EX
    Alfa Romeo 156 2.0 TC - EX

  9. #9
    156 1.9 jtd cuiceka's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Стара Загора
    Posts
    157

    Default

    може да сложиш само усиленият съединител, аз съм с маховик от 166 2.4 а съединителя ми е за 1.9 105 кс
    alfa romeo 156 1.9 jtd

  10. #10

    Default

    И при мен имаше бускуване на съединителя и предприех смяна, но се оказа, че е протекъл и семеринг на колянов вал.

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  11. #11
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Quote Originally Posted by ducaticorse View Post
    2000-2200 някъде..

    Ако последния съединител с маховик, които са сложени на колата не са усилени сега ще мога ли да сложа само усилен съединител (например 325-цата). Ще стане ли на маховика?
    Можеш да сложиш усилен, на него само претискателя е различен. Води се за 166, претискателя са му различни пружините и стиска по-силно към феродовия диск. Преди около месец сложих такъв комплект, излиза около 380лв. с намалението. Внимавай като го слагате да не завъртите феродовия, моя стария беше обърнат и от там беше почнал да буксува.

    Утре ще сменяме на един приятел с 1.9 Ще слага подсилено Valeo, мога да го снимам да го видиш.
    Last edited by Marchoni; 05-11-2014 at 18:58.
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  12. #12

    Default

    То надеждата умира последна, и аз се надявам на някакъв теч, да обезмаслят и газ, но така и така ще се разглобява съм се подготвил за най-лошото. Записал съм си час за вторник, и дотогава няма да я карам, че май и за маховика не е много готино така да се кара.

    @Марчони, благодаря за съветите, добре е да го знам, макар че няма аз да се упражнявам на колата хаха. Последно говориме за 325-цата съединител, нали?
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  13. #13
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Ето снимки на така нареченото подсилено ,Valeo, Днес го сложихме на колегата на 1.9жтд, всичко заспа.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_0068.jpg   DSC_0070.jpg   DSC_0072.jpg   DSC_0071.jpg  
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  14. #14

    Default

    Каква е цената на съединител за този двигател ?
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  15. #15

    Default

    Такаа, свършихме работа. Помолих в сервиза да огледат за омасляване, но нищо не ми казаха, а направо смениха съединителя, така че явно нямаше. Сложихме 325-ца, като всичко си пасна идеално, но обърнаха внимание на това, че феродовия диск на 325-цата бил по-тънък от стоковия. Интересно е така ли е и с колко. Както и да е. Съединителя е 560 лв като го взех с дебела отстъпка и ми се върза малко по-малко от цената на Марчони. Нищо значително около 10-ина лв по-малко.

    За труд не мога да кажа какво точно струваше за съединителя, понеже сменях и носач и биалетка, подгревна свещ + смазване на другите тампони по окачването и някакви други дреболии и общо всичко беше 250 лв (като от тази цена също имам сериозен дискаунт). Всичко в Overdrive това.

    Сега колата е топка.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •