Results 1 to 6 of 6

Thread: Покупка на Алфа 156

  1. #1

    Default Покупка на Алфа 156

    Ще си купувам Алфа за пръв път и съм се спрял на 156ца.
    Гледам по сайтовете алфи за по 1500,1600 лева та искам да ви попитам дали мислите,че това е нормална цена за Алфа от 1999 или са някакви кошници за толкова малко пари.

  2. #2
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Има и сполучливи екземпляри но не под 2000лв, иначе с кола втора ръка всичко е на късмет...
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  3. #3
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by LSFC1914 View Post
    Ще си купувам Алфа за пръв път и съм се спрял на 156ца.
    Гледам по сайтовете алфи за по 1500,1600 лева та искам да ви попитам дали мислите,че това е нормална цена за Алфа от 1999 или са някакви кошници за толкова малко пари.
    разбира се че е нормална цена ,колко да струва 15 годишна кола,моята кара 5 година при мен ,а я купих за 3000.Когато я купих беше малко по-зле отколкото е в момента,виеше леко лагер главина. Дал съм около 800 лв. за това време за обслужване и още поне два пъти по толкова за данъци ,застраховки ,винетки и ГТП,като съм врътнал над 35 000 км.Ако тръгна да я продавам колко мислиш ще търся.Не казвам че е перфектна,но кошница определено още не е станала, не тропа,масло не бута ,пали си.Просто си отваряй очите да не вземеш занемарена или вече умряла напълно кола.
    Last edited by 546; 05-11-2014 at 22:21.

  4. #4
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Преди година и нещо взех,156 1.9jtd
    Колата внос от италия,цената 2200лв.
    Носачите бяха за смяна,в последствие и термостата,навил съм и близо 16к километра двигател,турбо,спирачки са читави. Имай си някой лев на страни за евентуални ремонти. Естествено,че платих еко такса и регистрация.
    И преди всико е късметът,ако уцелиш някоя малко от малко гледана няма да се изважда много,но ако уцелиш някой котор жална ти майка,това важи за всякакъв вид автомобили.
    --- Имаш ли течност за чистачки?
    --- Ще има сажди...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  5. #5

    Default

    За тези пари си отваряй очите на 6 и бъди готов да и вкараш поне още толкова ако си човек който не обича нещо по колата да не е наред а много алфи нещо не им е наред.Моята мацка я взех за 2500 и вкарах още толкова по нея( но това е от моята параноя всичко да е наред) Всичко опира до късмет и добър първоначален оглед.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  6. #6

    Default

    Благодаря на всички отговорили.
    Ще видя може и да изчакам малко с покупката докато събера още някой лев.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •