Page 17 of 22 FirstFirst ... 71516171819 ... LastLast
Results 241 to 255 of 323

Thread: Въпроси за компютри и електроника.

  1. #241
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Относно дистанционните! Вземи си едно LG g4. Гарантирано включва и изключва де що се сетищ.
    Баш от туй най ма е страх....освен това от няколко дена дистанционното на телевизора си управлява и приставката....нищо не съм барал, само се научи.Изглежда си има свой живот и му писна от мене, та взе нещата в свои ръце.А и тамън свикнах с Хауея, та ми липсва още една главоблъсканица.Не барам нищо освен сърми и червено.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #242
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Имам едно питане относно друго дистанционно - това на климатика.Новият е Фуджицу.Като натисна копчето за градусите дисплеят на дист. показва настроеният градус, климатика присветва и изписква.Няма дисплей на вътрешното тяло.Та приемам че това което пиши на дистанционното са настроените градуси.Обаче, понякога климатика не "отговаря".Примерно на дист. пише 23 гр.Натискам веднъж - 24гр., климатика "отговаря".Натискам още веднъж - 25гр. но климатика НЕ отговаря.Натискам още веднъж - 26гр., климатика "отговаря".Питанката е на колко градуса всъщност е настроен климатика - на 25 или на 26, при положение че на дист. пише 26, а климатика веднъж не е "отговорил".Всъщност, на всеки градус отговаря определен код и той ще си е настроен на това което пише на дист. при последното "отговаряне", или ще е настроен на 25 вместо на 26 гр. тъй като е пропуснал едно "отговаряне".И ако последното натискане е 26 гр. и климатика не е отговорил,означава ли че е останал на 25 въпреки че на дист. пише 26.Всъщност климатика брои натисканията или на всяка стойност отговаря определен код, нещо като морзова азбука да речем.Освен това магията не става с мигновенно а трябва да задържиш бутончето натиснато за поне 1 сек.На стария Самсунг нещата ставаха мигновенно и не знам защо климатик за 1400 лв. няма дисплей на вътрешното тяло. - https://www.termo-klima.com/bg/klima...nalen-montaj-/
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #243
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не би трябвало да е стъпка нагоре/надолу а да възприема реалната стойност. Това можеш да го провериш лесно, като зададеш някаква стойност - примерно 25 гр, след това затулиш дистанционното и го нацъкаш примерно на 18 и накрая го насочиш към тялото и цъкнеш стъпка надолу. После по поведението на климатика лесно ще разбереш дали отработва 24 или 17.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #244

    Default

    На фуджицу за да сработи и да даде команда дистанционното се натиска 2 пъти бързо последователно копчето за градусите.С едно натискане най-много да видиш какво е в момента .



    Командата е приета когато изписка.

    Не изписка ли командата не е изпълнена и си изпълнява последната команда която е потвърдил с изпискване.

    Имам ги два - дженрал фуджицу и фуджи илектрик.

    И на двата е едно и също.

    Сменяй си батерийте на дистанционното когато започне да губи екран дистанцоинното.Защото тогава като няма екран и натиснеш да видиш какво е зададено на климатика дистанционното се включва на автоматичен режим и задава и на климатика такъв.

    В началото ми беше досадно, но сега съм свикнал.


    Да не си пресноеб@@ц с това фуджицу?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #245
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    На фуджицу за да сработи и да даде команда дистанционното се натиска 2 пъти бързо последователно копчето за градусите.С едно натискане най-много да видиш какво е в момента .



    Командата е приета когато изписка.

    Не изписка ли командата не е изпълнена и си изпълнява последната команда която е потвърдил с изпискване.

    Имам ги два - дженрал фуджицу и фуджи илектрик.

    И на двата е едно и също.

    Сменяй си батерийте на дистанционното когато започне да губи екран дистанцоинното.Защото тогава като няма екран и натиснеш да видиш какво е зададено на климатика дистанционното се включва на автоматичен режим и задава и на климатика такъв.

    В началото ми беше досадно, но сега съм свикнал.


    Да не си пресноеб@@ц с това фуджицу?
    Ми да, по стечение на обстоятелствата Дед Мороз по-рано раздаде подаръците.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #246
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ми да, по стечение на обстоятелствата Дед Мороз по-рано раздаде подаръците.
    Дядо Мраз, Дядо Коледа.......... избери си нещо бе, българино.

    ам-б*х та у кривия русофил
    Last edited by ecotronic; 18-12-2019 at 22:29.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #247
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Всъщност, в българския народен календар 25 декември- Коледа се нарича още Голяма Коледа.Народната традиция е свързана с обичая коледуване. Основната цел на ритуала е да се оповести раждане на ново състояние на Вселената, на новият Бог-Слънце.Народното име на Слънцето в българския фолклор е Райко.В славянската митология Коляда (Коледа) е митологично същество, въплъщаващо новогодишния цикъл и олицетворяващо младото зимно слънце, родено сутринта след зимното слънцестоене.Древноримският празник Сатурналии в чест на Възраждането на Непобедимото слънце, се провеждал между 17 и 24 декември.На 25-ти декември римляните празнували "Раждане на непобедимото Слънце".Денят 25-ти декември за Рождество Христово е избран от Римската църква през 4-и век от папа Юлий I.В същност действителната дата на раждането на Исус Христос не е ясна и не е упомената никъде.В началото на 3-ти век християнския писател и апологет Климент Александрийски изчислява това би трябвало да се е случило около месец май.
    Тъй че, Дядо Райко донесе подаръци, ако държим да сме българи.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #248
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #249
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Това видео каква връзка има с Дядо Мраз и Дядо Коледа, да не говорим пък с темата.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #250
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Връзката е в това, че имаме достатъчно основания да бъдем горд народ и като така да не бъдем чуждопоклонници.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #251
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Имам доста стари книги в библиотеката. Събираше ги майка ми. Та там още в 19-ти век се говори за дядо Мраз. Може би като мода от Русия, в противовес на св. Василий на гърците. Дойде демокрацията и веселият старец го смениха набързо със Санта Клаус на САЩ. Проблемът стана веднага очевиден, освен за отявлените чалгари в културата. Защото не може и х.я в гъ.а и душата в рая. Не може Дядо Коледа да има Снежанка. Тя си живее весело с Дядо ви Мраз, а Дядо Коледа живее е ония джендър Рудолф. За тези, които не знаят Рудолф по природа е женски елен. Ето защо, от чисто хуманна и етична гледна точка аз предпочитам хетеросексуалният Дядо Мраз, а не Дядо Коледа с дявол го знае, с каква сексуална насоченост е !
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #252
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    От моите родители, баби и дядовци съм чувал, че Коледа е бил традиционен празник у нас преди 9 9 1944. Идвайки на власт атеистите, се стремят да потулят религиозния празник, акцентирайки върху понятието "Дядо мраз".


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #253
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    https://bg.rbth.com/culture/329222-r...z-dyado-koleda


    Мамата си джаскало!
    Великият мъжага, пак педалите го плашат!
    Щото.......Путин така каза.
    Педали е имало и пак ще има, независимо дали ти харесва или не. Има ги и сред други животни. Обаче когато "тръгнеш да ги гониш", само щото са такива, рискуваш да си против равенството, за което МНОООГО държиш.
    Типично поведение на отявлен путинофил!
    Никакъв признак на логическо мислене!
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #254

    Default

    Морди е готин пич и точен мъж.

    Поне от това което познавам от форума.

    Обаче като стане въпрос за американците и САЩ и го обхваща лудостта и започва да пише/плещи небивалици.

    Големият Тъш@к е, че Дядо Коледа е много по български и с много по близък да нашите земи произход, отколкото Дед Мароз.Да не говорим че произхожда отпреди 1600-1700 години, много преди да се появят като държави и САЩ и Русия и ние.Но ние сме най -близко и като земя и като време в което се е появил, отколкото Русия или СССР.

    Да не говорим и че произходът му е ортодоксален, а не американски)от САЩ,
    съветски, руски или атеистичен:

    http://www.nationalgeographic.bg/?cid=120&article=5190


    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Santa_Claus

    Ма нали сега е модерно да се заявим като паТрЕоти, мъжаги и антиджендъри...

    "Модерни времена" ... по български...
    Last edited by alfa racer GTA; 19-12-2019 at 21:25.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #255
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Морди е готин пич и точен мъж.

    .
    На дали щях да му отговарям, ако не бях съгласен.
    Абе......щях, ама не е това случаят.
    Имам приятел, който е с това мислене. Реално - най добрият ми приятел.
    Като се стигне до подобен спор, почти винаги се съгласява накрая, но ефектът е краткотраен.
    Аз понеже не вярвам в Христос, Тангра, Райко, Юда, Аллах и т.н.т. а вярвам в причинно-следствената връзка, се чувствам длъжен да го отбелязвам всеки път, когато някой е в спор с нея. Това естествено води до споровее. Коренът е - естествено.
    Иво вече разбира на къде отиват нещата. Тооооочно така, с природата не мож' са ......ава. Най много да си докараш главоболие накрая.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 17 of 22 FirstFirst ... 71516171819 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •