Page 5 of 22 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 323

Thread: Въпроси за компютри и електроника.

  1. #61
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Бате в близко бъдеще ново дънце с нов процесор,и си сложи виндоус 7 на новата конфигурация,ще ти върши по добра работа.Да ли интел или амд парите са едни и същи и ще се справят еднакво добре за това което ще вършиш.Амд бюджетните подържат по бърза DDR памет 1866 mhz,а Intel 1333 mhz.

  2. #62
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми затова не му сложих 7-ца щото ще се прави нов.Неговата памет ще отиде на другия комп дето е на жена ми, той е по нов с гигабит дъно и пак амд двуядрен и ще му сложа 7 -ца и на него.На дъщерята е идентичен стоя на жена ми ма пък тя не го ползва щото си купи некъф накичен лаптоп за близо два бона и го ползва като склад за снимки и филми.Лаптопа му турих памет и 7-ца и съм доволен въпреки че и той е старичък къде 5-6 годишен ма си върви доволно.Ма той не ми е кахър щото стои при майка ми ако нещо спешно ми дотрябва там да бръкна в нета или ако се сгъбяса моя както и стана да го ползвам доде си оправя машината.Иначе незнайно защо съм фен на АМД.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #63
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Да и аз бях някога фен на АМД,те имаха много фенове преди години........защото успяваха да се конкурират успешно с интел във високия сигмент,предлагаха същото че понякога и по добро качество за по малко пари.За съжеление вече сериозно издишат във високия сигмент,и хора с потребности като моите ни се налага да плащаме безумните цени на Интел.Иначе за бюджетна конфигурация и аз бих предпочел амд,защото предлагат с една идея по добра производителност.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 25-07-2015 at 02:40.

  4. #64
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Да така е, AMD във високият сегмент въобще не могат да се кокурират с Intel.
    Процесорите от семейството на Trinity и Kavery (A8-A10) имат много добра графична производимост. Но затова и искат по добра и скъпа памет, дънните им платки също са скъпи(FM2 , FM2+), задължително е с тях и ново охлаждане, защото бокса е като самолет.
    Процесорите от сокет АМ3(+) вече са на години. В момента единственото предложение актуално предложение от страна на AMD са APU-тата, които въобще не са лоши, но....... Един А8 7650К с клок на графиката е много задоволителен за бюджетна конфигурация. Подкарва всички нови игри на ниски-средни детайли. Но за да има осезаем прираст от клока задължително трябва да се вземат скъпи памети и то в двуканален режим, както и по-добър охладител, защото TDP-то специално на този А8 е 95Вт. За сравнение core i3 4330 e с TDP 54W, който е с по-добра процесорна производителност.

    Та ако ще ползваш компютъра за изброените неща по-горе core i3 ще е по-добра инвестиция.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  5. #65
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Бате в близко бъдеще ново дънце с нов процесор,и си сложи виндоус 7 на новата конфигурация,ще ти върши по добра работа.Да ли интел или амд парите са едни и същи и ще се справят еднакво добре за това което ще вършиш.Амд бюджетните подържат по бърза DDR памет 1866 mhz,а Intel 1333 mhz.
    Пише се Уиндоус 7.....не виндоус както си написал, без да се засягаш просто да знаеш за да не се излагаш за напред !
    И пак ти казвам нищо лично ! За да няма сега пак аз съм виновен.....Просто другия път ще знаеш как се изписва на български операционната система Windows
    Last edited by eproHD; 25-07-2015 at 11:53.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #66
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 05-03-2019 at 16:37.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #67
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Ако ще се гледат Blu ray в оригиналния им вид от 32 или 50гб препоръчително е 4 ядрен бюджетен.Аз лично обичам да гледам такива Blu ray,защото не е орязано качеството,примерно да е компресиран файла на 1гб.



    П.П. eproHD Крайно време е да спреш да кензаш след всеки мой пост..........има нужници за тая работа.Ако не ти харесват мненията ми подминаваш и толкова.Иначе безинтересен си,дразниш,спамиш а и видя че с провокации не става.......

  8. #68
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Ако ще се гледат Blu ray в оригиналния им вид от 32 или 50гб препоръчително е 4 ядрен бюджетен.Аз лично обичам да гледам такива Blu ray,защото не е орязано качеството,примерно да е компресиран файла на 1гб.



    П.П. eproHD Крайно време е да спреш да кензаш след всеки мой пост..........има нужници за тая работа.Ако не ти харесват мненията ми подминаваш и толкова.Иначе безинтересен си,дразниш,спамиш а и видя че с провокации не става.......
    Това,че точно ти не знаеш как се пише е случайност...и друг да го беше написал и на него щеше да кажа.Не се правя на интересен просто те поправих за нещо дето не знаеш как се пише !Понеже виждам,че си много вещ по компютърни теми .А щом смяташ,че съм ти на....рал поста продължавай да си го пишеш виндоус ! Така ,че занапред си го пиши както си знаеш.Човек да не направи на някой забележка !
    Last edited by eproHD; 25-07-2015 at 16:27.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #69
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Абе не се впрягай знае той как се пише ми има една тенденция малко да простеем, един вид малко колорит се внася.Така сега като ме е широко около врата ми хрумна някак си да направя една нестандартна сглобка, демек да няма стандартна кутия ми всичко да се вижда и отгоре плексиглас даже си мисля да извадя монитора от декоративната му рамка и да го бодна в средата на кутията а около него да са наредени карантиите в някакъв стил Доктор Кой.Абе не мога го обесня ще потърся примерна картинка.Итва ще стои вертикално само не знам хардовете ще работят ли в това положение или трябва да са хоризонтирани.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #70
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    За хард дисковете не е проблем стига да са неподвижни.

    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  11. #71
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    В ICT сверата също важи правилото ,,Ако нещо работи,не го пипай,, Кутията главната и цел е да предпазва компонентите от събиране на прах,и в същото време да осигурява добър въздушен поток.Задължително трябва да има въздушен поток,за това има изцяло отворени конфигурации,но няма изцяло затворени.Виждал съм прозрачни кутии,но мен лично не ме кефят........все едно на човек да му прозират дрехите и кожата и да му се виждат карантиите и нещата в тях Ако имаш прекалено свободно време,ела на село да ми помагаш да варим буркани И да та поядат комарите

  12. #72
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Абе то дойде времето за варене на ракията ти на буркани го викаш
    На прозрачните кутии лошото е че всички кабели трябва да са подредени, иначе с подходящо осветление е лудница...
    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  13. #73
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Абе нещо такова ама смесица от двете.
    Attached Images Attached Images
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #74
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Аз пък идните дни,ще трябва да натиря една 32см карта в мойта щайга.....да видим да ли ще влезе........кат не, ша играе флекса

  15. #75
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ся някой да ми го приведе на смъртен език.

    Stop:c000021a (fatal system error)
    The windows subsystem prosess terminated unexpectedly with a status of 0xc0000005 (0x75e91ce0 0x00c7f04c)
    Beginning dump of physical memory.
    Phisical memfry dump complete.

    Значи включвам го компа зарежда бозата , зарежда декстопа и дава това съобщение на син екран.Понякога не го дава, понякога точно като си напиша поста във форума, ама така по-дълъг пост и тогава го изкарва.Естетствено трябва да пиша на ново след 1-2 рестарата.Кат захапе даяни.Захранването е ново - 600 вата.АМД 64 4000+Dual core: Asus М2N-VMDVI :NVIDIA GeForce 7050 PV / NVIDIA nForce 630a :2GB RAM :XP SP2 :
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 5 of 22 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •