Page 6 of 22 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 76 to 90 of 323

Thread: Въпроси за компютри и електроника.

  1. #76
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Възможно е да се дължи на инсталиран неподходящ/несъвместим или повреден драйвер.
    Най-лесното нещо, което можеш да опиташ е да рестарсираш пц-то и докато стартира да натискаш F8 докато се появи меню от което да избереш "Last Known Good Configuration".


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #77
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ся някой да ми го приведе на смъртен език.

    Stop:c000021a (fatal system error)
    The windows subsystem prosess terminated unexpectedly with a status of 0xc0000005 (0x75e91ce0 0x00c7f04c)
    Beginning dump of physical memory.
    Phisical memfry dump complete.

    Значи включвам го компа зарежда бозата , зарежда декстопа и дава това съобщение на син екран.Понякога не го дава, понякога точно като си напиша поста във форума, ама така по-дълъг пост и тогава го изкарва.Естетствено трябва да пиша на ново след 1-2 рестарата.Кат захапе даяни.Захранването е ново - 600 вата.АМД 64 4000+Dual core: Asus М2N-VMDVI :NVIDIA GeForce 7050 PV / NVIDIA nForce 630a :2GB RAM :XP SP2 :
    Когато захапе го пусни да дефрагментира и да си подреди акъла. Тези грешки ги пердаши, когато прави виртуални буфери на графичната памет по диска и на него има проблемни сектори. Ако от това не се оправи, формат, изолиране на дефектните сектори и интсалация "с начала".
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #78
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Това дето ми го писа Любо по някаква причина посмъртно не се появява, излиза ми биоса, това с дефрагментацията ще го пробвам.Из нета намерих доста информация за лекуване,обаче коментарите отдолу са че ефект никакъв, друг е въпроса че някои от лековитите рецепти са толкова сложни че преинсталацията е по изгодна откъм време и нерви.Преди време и на лаптопа даде същото ходи на доктор и му лепнаха една 7-ца есентайл или нещо такова.Бе....работи, уж всичко си има ма некак си постна ми се вижда, то верно че е пиратска някаква версия, някой знаели за какво иде реч.Горе долу мяза на платената дето е на служебния лаптоп на жената ма не съвсем.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #79
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не си ли стартирал досега в Safe mode? От същото меню от което се избира Safe mode, се избира и "last known good configuration".

    Ако не успяваш, направи следното:

    Старт меню> в празния ред напиши msconfig > run > като се отвори новия прозорец, избери boot таб-а и сложи отметка на safe boot. След това рестартирай пц-то и ще ти излезе въпросното меню, без да правиш нищо.
    Накрая след като свършиш всичко трябва да махнеш онази отметка за да не ти спира всеки път на въпросното меню.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #80
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Това дето ми го писа Любо по някаква причина посмъртно не се появява, излиза ми биоса, това с дефрагментацията ще го пробвам.Из нета намерих доста информация за лекуване,обаче коментарите отдолу са че ефект никакъв, друг е въпроса че някои от лековитите рецепти са толкова сложни че преинсталацията е по изгодна откъм време и нерви.Преди време и на лаптопа даде същото ходи на доктор и му лепнаха една 7-ца есентайл или нещо такова.Бе....работи, уж всичко си има ма некак си постна ми се вижда, то верно че е пиратска някаква версия, някой знаели за какво иде реч.Горе долу мяза на платената дето е на служебния лаптоп на жената ма не съвсем.

    При стартиране набиваш F8 и ще ти отвори бут менюто.
    Иначе и аз мога да ти дръпна една лекция за ръчкане в регистрите, ма накрая ще ми теглиш една майна
    Иначе такова чудо, като лицензин софтуер се ползва само по фирмите, всичко друго е "оригинал". Само казваш какво искаш и получаваш "суперлиценз"
    Тоя, дето ти го е инсталирал нещо те е качил.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #81
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Защо не мога да отворя тази страница www.liveinternet.ru Са дан ма емне Любо и някои други не ми се отварят неруски, ма в момента тази ми се набоде.Ни ИЕ ни хрома ги отваря.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #82
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Защо не мога да отворя тази страница www.liveinternet.ru Са дан ма емне Любо и някои други не ми се отварят неруски, ма в момента тази ми се набоде.Ни ИЕ ни хрома ги отваря.
    Повредата не е в твоя телевизор. Както са тръгнали нещата....скоро нищо с .ru няма да можеш да отвориш. И няма подлите американци да са виновни, а политиката на Господ Бог....
    Нали ще стават остров....сякаш вече не са........
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #83
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Защо не мога да отворя тази страница www.liveinternet.ru Са дан ма емне Любо и някои други не ми се отварят неруски, ма в момента тази ми се набоде.Ни ИЕ ни хрома ги отваря.
    Напиши като URL в браузера http://88.212.196.114 и виж дали така се отваря.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #84
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Напиши като URL в браузера http://88.212.196.114 и виж дали така се отваря.
    Няма да го отвори, щото достъпа е ограничен по регионален принцип и то не от руснаците.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #85
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ся някой да ми го приведе на смъртен език.

    Stop:c000021a (fatal system error)
    The windows subsystem prosess terminated unexpectedly with a status of 0xc0000005 (0x75e91ce0 0x00c7f04c)
    Beginning dump of physical memory.
    Phisical memfry dump complete.

    Значи включвам го компа зарежда бозата , зарежда декстопа и дава това съобщение на син екран.Понякога не го дава, понякога точно като си напиша поста във форума, ама така по-дълъг пост и тогава го изкарва.Естетствено трябва да пиша на ново след 1-2 рестарата.Кат захапе даяни.Захранването е ново - 600 вата.АМД 64 4000+Dual core: Asus М2N-VMDVI :NVIDIA GeForce 7050 PV / NVIDIA nForce 630a :2GB RAM :XP SP2 :
    Митак, какво последно си инсталирал преди да ти даде тази грешка? Защото 1-та грешка е заради спирането на 2 критични за Бозата процеса, а втората може да е от доста неща - от зацапани писти, та до софтуер. Най-простото, което можеш да направиш, е да извадиш РАМ-а и да почистиш пистите му със спирт. Но няма гаранция, че е от това. Ама докато си отворил компа, пробвай да "натиснеш" всички куплунзи...
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  11. #86
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Няма да го отвори, щото достъпа е ограничен по регионален принцип и то не от руснаците.
    Бах тоя регионален принцип Излиза че цяла Европа си е отрязала достъпа. Интересното е, че през Виваком успешно достъпвам сайта. Ти достъпваш ли го?

    Митак, тури си на браузера едно руско прокси (примерно 188.226.174.81 на порт 8888 ) и си в джаза.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #87
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by pa4ito View Post
    Митак, какво последно си инсталирал преди да ти даде тази грешка? Защото 1-та грешка е заради спирането на 2 критични за Бозата процеса, а втората може да е от доста неща - от зацапани писти, та до софтуер. Най-простото, което можеш да направиш, е да извадиш РАМ-а и да почистиш пистите му със спирт. Но няма гаранция, че е от това. Ама докато си отворил компа, пробвай да "натиснеш" всички куплунзи...
    Ами нищо не съм инсталирал от преинстала на бозата зимата.Имам една кожа на виста инспират и съм подменил ligonui.exe-то с модифицирано но стар трек.Ма той така си работи от много години.Всеки преинстал си ги слагам тия работи.Офис ,аvg, рар, зип, стелариум, вин дежавю четец и фрее опенер, кмплейър,фремаке видео конвертер, килайт кодеците, допедееф, с-клеънъра и аида 64 екстрем.Сичко туй си го качвам винаги.Два дена бачка след като дефрагментирах.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Бах тоя регионален принцип Излиза че цяла Европа си е отрязала достъпа. Интересното е, че през Виваком успешно достъпвам сайта. Ти достъпваш ли го?

    Митак, тури си на браузера едно руско прокси (примерно 188.226.174.81 на порт 8888 ) и си в джаза.
    И аз съм с виваком ма не ще.Утре ще тургам проксита че тряа се готвя за ресторант че днеска прая 30 години от доживотната присъда с русата/изрусената/.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #88
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    И аз съм с виваком ма не ще.Утре ще тургам проксита че тряа се готвя за ресторант че днеска прая 30 години от доживотната присъда с русата/изрусената/.
    Ай тогава да сте живи и здрави и да се разбирате поне още 30!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #89
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    246

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post

    И аз съм с виваком ма не ще.Утре ще тургам проксита че тряа се готвя за ресторант че днеска прая 30 години от доживотната присъда с русата/изрусената/.
    Малко на патерици, но честито и от мен Митак!
    Да сте живи и здрави и всичко най-хубаво от мен!
    alfa romeo sprint 1984

  15. #90
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Утре ще тургам проксита че тряа се готвя за ресторант че днеска прая 30 години от доживотната присъда с русата/изрусената/.
    Да сте живи и здрави в "пандиза" баре още толкоз!
    Довечера ще ударя едно за ваше здраве
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Page 6 of 22 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •