Page 8 of 22 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast
Results 106 to 120 of 323

Thread: Въпроси за компютри и електроника.

  1. #106
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Стелариум Ванка е 3д астрономическа карта, в реално време.Понеже съм и звездоброец я ползвам на лаптопа до телескопа, че ми е трудно да дотътря настолния до терасата еле пък ако ида някъде извън града трее и гнератор да нося с мене.Инсталира се без проблем, но кагато се стартира изписва че няма драйвери за ОPEN GL. -http://www.stellarium.org/bg/ има си и за линукс има си и системни изисквания.Доколкото разбрах подръжката на тези карти е спряна отдавна та може и да няма за нея драйвери.

    Да де Майто, ама лапнитопа е с Интел не с АМД.Засега се спасявам с едно приложение на телефона....бива, не е като без хич.
    Стелариум-а го има качен в дистибуцията, за която ти пратих линк, уе Митак
    "Опечи" си едно двд и кажи на компа да ръгне от двд-то, а не от твърдия диск и зяпай
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  2. #107
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Горе си писал ATI Radeon 1100, което е AMD. Ко ми кайш ква е картата на лаптопя, ша удара едно рамо.
    Абе не съм чак толкоз вътре в лаптопа знам че процесора е интел хххх не помня и отдолу атирадеон 1100 де да го знам туй ати какво има вътре..бахти събери чарка, мислех че само обтяжнта ролка на ангрежа е събрана от трима производители...

    Пачо, на лаптопа няма слагам туй линукс така и така е захапал не ми се разбутва.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #108
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by pa4ito View Post
    Стелариум-а го има качен в дистибуцията, за която ти пратих линк, уе Митак
    "Опечи" си едно двд и кажи на компа да ръгне от двд-то, а не от твърдия диск и зяпай
    Пачи дали няма да го вкараш във филм с това ATI на Linux-a
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  4. #109
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Абе не съм чак толкоз вътре в лаптопа знам че процесора е интел хххх не помня и отдолу атирадеон 1100 де да го знам туй ати какво има вътре..бахти събери чарка, мислех че само обтяжнта ролка на ангрежа е събрана от трима производители...

    Пачо, на лаптопа няма слагам туй линукс така и така е захапал не ми се разбутва.
    Начи баш това ти трябва. Ето ти го и тук https://driverscollection.com/?H=Rad...%201100&By=ATI
    Мигар сефте виждаш бъркоч Intel&AMD. Има го във всякакви варианти. Дърпай Catalyst - а и го кордисвай и си ти.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #110
    Alfa Romeo 156 vesk0's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Yambol
    Age
    41
    Posts
    115

    Default

    Intel процесор + Ati видео е най-добрата комбинация за лаптоп от гледна точка издръжливост и проблеми с прегряване.Така че имаш късмет откъм хардуер
    Alfa Romeo 155 1.6TS 16V, 1997 | LPG - ex
    Alfa Romeo 155 1.8TS 8V, 1995 MY95 Sport - ex
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 8V, 2005 Sport - ex

  6. #111
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by vesk0 View Post
    Intel процесор + Ati видео е най-добрата комбинация за лаптоп от гледна точка издръжливост и проблеми с прегряване.Така че имаш късмет откъм хардуер
    Бе много относително е всичко....
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #112
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Етва ми трябваше.Начи оня спицялист в сервиза ще му изпраям рогата.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #113
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Етва ми трябваше.Начи оня спицялист в сервиза ще му изпраям рогата.
    Кво да ти кажа. Сичката ни работа е такава, за тва до тук сме я докарали, а то с изправянето на рогата е пак от един виц за акъл и възможности, ма тва е друга бира...
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #114
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by Sunny View Post
    Пачи дали няма да го вкараш във филм с това ATI на Linux-a
    Свободният драйвер уж го дават с пълна поддръжка. Не би следвало да има проблем. Така или инак - вариянта отпада, както става ясно.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #115
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Пак няма.Начи ще си върна хр -то и ще мирясам.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #116
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Преди да се предадеш, пробвай да го подкараш в режим на съвместимост с ХР. Имаше такава функция в 7 май. След като други 3д приложения вървят, ще се окаже че "гурото" в сервиза може и да е прав. Виж дали няма версия на програмата за 7. Вижда ми се възможно да търси библиотеки, там, където ги няма.
    Упорити хора ей! Отдели час/два, пусни си една линукс дистрибуция "на живо", виж дали пък няма да ти хареса.....
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #117
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Опитах да пусна под ХР пак същото, сложих и директХ пак същото.Съобщението което изкарва гласи - няма OPENgl супорт, ъпдейтвате хардуера или МЕSA.Къв хардуер да ъпдейтвам като преди на ХР-то си вървяха същите програми със същия хардуер.Тва е някаква шибана дистрибуция на 7-а.Довечера ще пробвам на лаптопа на жена ми дали ще тръгне щото той е със лицензен вин.Освен това филм качен на лаптопа върви, обаче снет от лаптопа на флашка не тръгва на тв-то,формата си е аvi.Същия филм качен от настолния на флашка си тръгва без проблем.Копието е едно и също.С никакви дистрибуции няма си играя особено такива с вградени пакети.ХР с К-LITE MEGA Kodec и DirectX10 ми върви всичко и клипове и програми и субтитри, нямам идея отде се взема там опън джиела ма вървят сичките.Баси 10 години си вкарвам аз софтуера и не съм имал кахъри ся едно тръгне друго спре трето нам кво си аман от шарении.Кой знае къв цирк ще е ако трябва да качвам аутокад или солид.Начи казах още като го оставих лаптопа в сервиза че искам да ми върви офис, интернет всички формати клипове и филми, гугъл земя, стелариум и аутокад.Убеди ме че няма смисъл за този лаптоп да вземам лицензен вин щяло да стане с пиратски - да бе няма проблеми, малко бавно ще зареди ама после всичко върви/щото е с 2гб ддр2 пък тя да са сменя щяла да е скъпа пък ддр3 направо4гб било по изгодно ма не ставало/...е да ама не, ся хардура бил стар нам ко си.Кур ли имаше в устата да каже още тогава, писна ми отида на доктор после дочитам в интернет или звъня на приятел, отида на сервиз някъв пак после занимавай приятели и си дозавий нещо забравено.За настолния от няколко дена след дефрагментацията ли какво ли върви не дава оная грешка и хич няма го барам.Ако пак посинее им оставям сандъка да го пълнят,земам един лицензен вин, казвам му какво искам и като ми подкара всичко пред очите тогава ще видят пари.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #118
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Опитах да пусна под ХР пак същото, сложих и директХ пак същото.Съобщението което изкарва гласи - няма OPENgl супорт, ъпдейтвате хардуера или МЕSA.Къв хардуер да ъпдейтвам като преди на ХР-то си вървяха същите програми със същия хардуер.Тва е някаква шибана дистрибуция на 7-а.Довечера ще пробвам на лаптопа на жена ми дали ще тръгне щото той е със лицензен вин.Освен това филм качен на лаптопа върви, обаче снет от лаптопа на флашка не тръгва на тв-то,формата си е аvi.Същия филм качен от настолния на флашка си тръгва без проблем.Копието е едно и също.С никакви дистрибуции няма си играя особено такива с вградени пакети.ХР с К-LITE MEGA Kodec и DirectX10 ми върви всичко и клипове и програми и субтитри, нямам идея отде се взема там опън джиела ма вървят сичките.Баси 10 години си вкарвам аз софтуера и не съм имал кахъри ся едно тръгне друго спре трето нам кво си аман от шарении.Кой знае къв цирк ще е ако трябва да качвам аутокад или солид.Начи казах още като го оставих лаптопа в сервиза че искам да ми върви офис, интернет всички формати клипове и филми, гугъл земя, стелариум и аутокад.Убеди ме че няма смисъл за този лаптоп да вземам лицензен вин щяло да стане с пиратски - да бе няма проблеми, малко бавно ще зареди ама после всичко върви/щото е с 2гб ддр2 пък тя да са сменя щяла да е скъпа пък ддр3 направо4гб било по изгодно ма не ставало/...е да ама не, ся хардура бил стар нам ко си.Кур ли имаше в устата да каже още тогава, писна ми отида на доктор после дочитам в интернет или звъня на приятел, отида на сервиз някъв пак после занимавай приятели и си дозавий нещо забравено.За настолния от няколко дена след дефрагментацията ли какво ли върви не дава оная грешка и хич няма го барам.Ако пак посинее им оставям сандъка да го пълнят,земам един лицензен вин, казвам му какво искам и като ми подкара всичко пред очите тогава ще видят пари.
    Проблемът не е нито в стар хардуер, нито в пиратския софтуер, просто някои от картите на лаптопите си искат "специален" драйвер, иначе не вървят един куп неща. Така е и в твоя случай и докато не инсталираш правилния, няма да тръгне. Ако ми беше под ръка щях да го сглася за норматив.
    Иди на сайта на производителя и намери последната версия на драйвера на дисплея и на видеокартата. Другия вариант е да дръпнеш от сайта на производителя на лаптопа едно ексе, което ти скенира хардуера и ти казва какво да дръпнеш.
    Бе нищо сложно ма да ми е под ръка. Пък някой трябва и да четат...

    Бе що не ми напишеш какъв е лаптопа та да ти събера нещата.
    Last edited by myato; 19-09-2015 at 17:45.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #119
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Опитах да пусна под ХР пак същото, сложих и директХ пак същото.Съобщението което изкарва гласи - няма OPENgl супорт, ъпдейтвате хардуера или МЕSA.Къв хардуер да ъпдейтвам като преди на ХР-то си вървяха същите програми със същия хардуер.Тва е някаква шибана дистрибуция на 7-а.Довечера ще пробвам на лаптопа на жена ми дали ще тръгне щото той е със лицензен вин.Освен това филм качен на лаптопа върви, обаче снет от лаптопа на флашка не тръгва на тв-то,формата си е аvi.Същия филм качен от настолния на флашка си тръгва без проблем.Копието е едно и също.С никакви дистрибуции няма си играя особено такива с вградени пакети.ХР с К-LITE MEGA Kodec и DirectX10 ми върви всичко и клипове и програми и субтитри, нямам идея отде се взема там опън джиела ма вървят сичките.Баси 10 години си вкарвам аз софтуера и не съм имал кахъри ся едно тръгне друго спре трето нам кво си аман от шарении.Кой знае къв цирк ще е ако трябва да качвам аутокад или солид.Начи казах още като го оставих лаптопа в сервиза че искам да ми върви офис, интернет всички формати клипове и филми, гугъл земя, стелариум и аутокад.Убеди ме че няма смисъл за този лаптоп да вземам лицензен вин щяло да стане с пиратски - да бе няма проблеми, малко бавно ще зареди ама после всичко върви/щото е с 2гб ддр2 пък тя да са сменя щяла да е скъпа пък ддр3 направо4гб било по изгодно ма не ставало/...е да ама не, ся хардура бил стар нам ко си.Кур ли имаше в устата да каже още тогава, писна ми отида на доктор после дочитам в интернет или звъня на приятел, отида на сервиз някъв пак после занимавай приятели и си дозавий нещо забравено.За настолния от няколко дена след дефрагментацията ли какво ли върви не дава оная грешка и хич няма го барам.Ако пак посинее им оставям сандъка да го пълнят,земам един лицензен вин, казвам му какво искам и като ми подкара всичко пред очите тогава ще видят пари.

    Ако си мислиш, че е от пиратския софтуер, не е.

    Не можеш да си представиш от какви тъпи проблеми, бъгове и велики простотии ми побелява косата.

    При това говоря за скъпо платен лицензиран софтуер.

    Последната простотия на която се натъкнах:

    Правя ъпгрейд на версията на едно приложение. Само ъпгрейдът струва към 60 000 лв.
    Естествено започвам с подготовка на ОС и ресурсите на машините.
    Чета внимателно изискванията към ресурсите, едно от които е дисково пространство - 180 GB.
    Аз осигурявам 200.
    Пускам ъпгрейда и всичко върви близо 2 часа. Накрая се появява съобщение, че ъпгрейдът е минал успешно, но един голям червен надпис гласи, че няма да имам подръжка от фирмата производител, защото съм осигурил 200 вместо 180 GB дисково пространство.

    Всичко мога да разбера, но защо не бях предупреден за това непосредствено преди онези 2 часа?

    Сега ако трябва всичко да е точно, трябва да правя всичко наново.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #120
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Прав си, ама съм казал какво искам и съм си платил и очаквам да ми тръгне.От тая фирма съм си накупил почти всичкия хардуер в къщи,бяха изключително коректни, обаче са сменили персонала, старите бяха много точни и коректни.Не мога да разбирам от всичко
    задълбочено.Ще ти напиша ама утре, щото е при майка ми.

    Мен ме учудва това че няма да имаш подръжка понеже си осигурил повече от препоръчаното пространтство.
    Last edited by dimitar_vd62; 19-09-2015 at 18:08.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 8 of 22 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •