Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 323

Thread: Въпроси за компютри и електроника.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default Въпроси за компютри и електроника.

    Та питането ми е към компетентните, на дъното на единия ми компютър в близист до процесора има 5 електролитни кондензатора по 3000 мф.Три от тях са подути.

    - Не се чете пробивното напрежение, като ги сваля може би ще успея да го прочета, но ако не и са на 6,3v а аз сложа примерно на 10v има ли опасност нещо друго да гръмне.
    - Като извадя дъното,има ли опасност да се затрие операционната система.Смятам за удобство да махна и процесора.Не че ми е проблем да я кача, но има офис, солид ейдж, аутокад и др и настройките според нуждите на жена ми са си играчка.
    - Има ли някакви предохранителни мерки при разпояването и запоявянето, пред вид да не гръмнат други елементи от статично електричество.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    От това, че един електролитен кондензатор е на по-високо пробивно напрежение има само ползи и никакви вреди. Тези по дъната обикновено се надуват, защото производителят гони икономия на пари и пространство и поради това ги подбира с пробивно напрежение много близко до работното и без никакъв запас.

    Нищо няма да се затрие от ОС при тази манипулация.
    Ползвай не прекалено мощен поялник и в никакъв случай индукционен.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Митак, нищо няма да загубиш от ОС-а докато не смениш диска или не го разбъзикаш от друг комп. Не знам как се свалят кондензаторите, но все ми се върти в главата нещо свързано с духалка...
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  4. #4
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Има вакуумни помпички за отстраняване на калая от мястото на спойката.Не ползвам индукционни поялници имам с нагревател от 30 до 100 вата.Ще използвам 30 ватовия че да не отлепя пистите.Питам да се презастраховам че ако затрия нещо от нейния компютър, спасението е само в друга галактика.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Тя и моята така твърди, че няма по-важно от нещата на нейното пц......докато не гръмне някой диск и отива да пусне водата да се поизточи

    Сигурно е излишно, но понеже е важно, да го кажа все пак.......... Гледай като сменяш електролитните кондензатори да не объркаш поляритета им.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Няма страшно, чак толкова познания имам, виж за какво служат тез кондензатори не знам, сменям ги понеже забелязах че са подути, иначе всичко си работи...или поне аз не ползвам това дето не работи.На монитора ми беше се подул един кондензатор и умря.Като го смених си тръгна.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Щом е двуядрен може и да е на сокет AM2(AM2+). Напиши точния модел на процесора и какъв тип е рам паметта (DDR2 или DDR3) . Така поне няма да тв объркаме в избора.

    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  8. #8
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Aми няма да стане със стария процесор.Значи трябва ми ново дъно, процесора ще е пак АМД, с ДДР3 ще е паметта, захранването ще е 600 вата.Другото го имам.Интересува ме какво дъно да си купя че тези дето ми ги предлагат по фирмите им нямам вяра дали не искат да ми пробутат нещо застояло нетърсено, пък аз не разбирам в подробности.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #9
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 05-03-2019 at 16:39.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #10
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Прикойто и да отида все тая няма седне да ми обеснява с подробности.Интересуваме примерно каква е разликата между тая и тая платка и коя е по-добра.
    http://www.speedcomputers.biz/danna-...fm2-micro-atx/
    http://plasico.bg/gigabyte-ga-f2a58m-ds2-19286.html
    Понеже съм лаик на тая тема за това питам тука какви параметри и характеристики да търся за да извлека максимално от възможности и цена.Пък и въпросния компютър е на доктор от два дена и 10-20 лв разлика в цената за един и същ продукт не ме интересуват че да обикалям магазините.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #11
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Митьо,аз преди няколко години като си търсех дъно и са консултирах с мои хора които държат най-голямата верига за компютърни компоненти в северна Холандия и ме посъветваха да си взема най-ефтиното дъно,ако няма да клоквам или да правя Sli-демек да закача две видеокарти на едно дъно.Без значение от класа на процесора да ли е висок или нисък.Обясниха ми че в случея дъното ще е само подложка и няма смисъл да се хвърлям на скъпи дъна.Послушах съвета им и до ден днешен не съжелявам.Взех най-ефтиното дъно за 50 евро на Асус,а не него закачих висок клас компоненти и ми служи супер.Така че и най-ефтиното дъно да вземеш ще ти свърши чудесна работа.Аз лично харесвам Msi продуктите,но това е само личен мироглед.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 23-07-2015 at 23:54.

  12. #12
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Отиди при Пламен(Пласико) и му кажи болката си. Напиши си какво ти е предложил и го изтипосай тук. Така ще има база за обсъждане.
    Защо точно - Пласико? Ами ... пробвай и други места и сравни....всичко.
    E то Пламен е в сервиза .. Деско и компания му трябват в магазина

    Иначе Митак .. Ванката е прав .
    Пали дзверо и газ по бул.Владислав , преди Двете Кули завиваш в пресечката ул.Радост и караш само направо докато няма накъде повече да мръднеш по напред и си пред магазина . И вземи и два валидола ,че мацката на касата може да ти разхлопа слабото сърце
    Last edited by Sunny; 24-07-2015 at 00:53.
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  13. #13
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Sunny View Post
    E то Пламен е в сервиза .. Деско и компания му трябват в магазина

    Иначе Митак .. Ванката е прав .
    Пали дзверо и газ по бул.Владислав , преди Двете Кули завиваш в пресечката ул.Радост и караш само направо докато няма накъде повече да мръднеш по напред и си пред магазина . И вземи и два валидола ,че мацката на касата може да ти разхлопа слабото сърце
    Е са нема начин, начи Ванката с тва трееше да почне.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #14
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Фм2+ конфигурация ще стъпи по-скъпо от аналогична интел такава. Това което е препоръчал @DiStefano е перфектното бюджетно решение. За оперативна памет повече от 4gb в двуканален режим и то 1333мхз, няма да ти трябват. Дъното гледай да има необходимите видео изходи. Съобрази стандарта (ATX, M-ATX) с кутията си. Процесора си идва с вграден видео контролер, който е напълно достатъчен за твоите цели.

    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  15. #15
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ма начи рс-то го спасиха, ново захранване 600 вата че на старото вентилатора не работел и имаше подути кондензатори...всъщност май нямаше читав.Охладитела на процесора по незнайни причини пластмасовата основа която го заключва върху процесора се беше счупила от горния край и под собствената си тежест беше увиснал надолу съответно се е отлепил от процесора и охлаждане йок.Беше поправено и сега си върви добре.Остана си на ХП -то,понеже това за което говорим не отпада просто малко по-късно ще се случи, демек ще имам време спокойно да избера конфигурация, така че всякакви насоки и съвети са полезни, то ясно че шса ходи при оня с мадамата на касата, ма поне малко подготвен да ида.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •