Page 16 of 22 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast
Results 226 to 240 of 323

Thread: Въпроси за компютри и електроника.

  1. #226
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ми то по принцип е "умно" дистанционно, това на телевизора де, можело да се обучава и да командва другите устройства.Обаче като се обучи според менюъла почва да сменя каналите по два, .т.е ако съм на 1 и искам да гледам 2 като цъкна веднъж отива на 3 през 2, примерно.Отделно звука не може да се командва.Като изтрия премника от паметта му си командва и двете устройства по отделно с изключение на изключването на приставката.Като я изключа с нейното дист. пък се включва тв-то.Иначе за включването нямам грижи тв-то явно по HDMI включва приставката.Ма намерих му цаката, не изключвам приставката тя сама се изключва след време ако няма действие.Само да не вземе да "прихване" и климатика.
    Що не пробваш да "обучиш" дистанционното на телевизира дето е "умно" да включва и изключва климатика?
    Отваряш си една бира и гледаш как жена ти се ошашква
    Last edited by 546; 06-12-2019 at 04:01.

  2. #227
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ми то по принцип е "умно" дистанционно,
    Ами не! То по принцип е тъпо дистанционно. Ако беше умно, нямаше да се налага да се обучава, а само щеше да знае какво искаш от него.
    Моето тъпо дистанционно е Филипс. И имах сходни проблеми. явно твоето е секретно, та не го оповестяваш току/така. За да не се включва телевизорът, когато гасиш приставката(тия също са секретни явно), от менюто на телевизорът изключи опцията за командване през HDMI.
    Климатикът е малко вероятно да "прихване". По вечето от аудио/видео устройствата(изключение првят някой 'маркови' марки понякога) ползват филипсов протокол за дист. управление, като се различават адреси и кодове само. Не съм сигурен, но май климатиците ползват собствен,но и да ползват тоя протокол, ше да са на различни кодове.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #228
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Телевизора е Самсунг, приемника е Fusion на Булсатком.Няма нищо секретно.Умно или просто дистанционно, така стоят нещата, със или без HDMI пълно щастие няма, кое от двете ще ми е в ръката ми е все тая.Приемам ситуацията като комична а не драматична.Това за климатика го казах на шега, иначе си нямам идея от протоколи.Ако на някой му трябва за нещо платката от стария телевизор/монитор LG Flatron M2080 D да дойде и да я вземе, ако е от Варна, /с подсветката, но без говорителите и захранващия адаптер/ или да ми прати данни на ЛС да му я пратя с Еконт, за негова сметка разбира се, но пък я подарявам.Всичко си и работи.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #229
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Приемам ситуацията като комична а не драматична.Това за климатика го казах на шега.
    Да не би да реши че не се разбра?
    За това и аз писах в тоя дух. Това че ситуацията не е трагична, не пречи да се опита да се разреши.
    Ако и без връзка м/у тв и приставката, приставката гасне а тв се включва, нещата стават грозни.
    Стига да съм разбрал правилно, че командата за гасене на приставката стартира тв. Ако е така, то и с дистанционното на приставката трябва да се случва същото. Ако не, то тъпото дистанционно не е възпитано правилно. Колкото и да е не логично, при мен като го възпитавах да управлява приставките, успях чак когато за монитор ползвах Самсунгът а Филипсът беше изключен. При мен са два тв един над друг, две приставки и домашен театър и ми е важно дистанционното да е умно, ама не е. И след като го възпитах, когато връзката м/у приставката на булсат(при мен не е ай-пи) и филипсът е цифрова, командите за контрол на звукът на приставката, управляват звукът на телевизорът а не нивото на входният сигнал, като я включа към Самсунгът - всичко е както искам. Със сеттопбоксът няма подобни проблеми. Когато от менюто на филипса изключа управлението по HDMI всичко е точно, ама не съвсем - не се гаси заедно с булсата.
    Да и аз намерих компромис - размених ролите на двата тв, ама не съм щастлив, въпреки че се различават само по качеството на звукът.
    Те и за това взех проблемът ти "присърце"
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #230
    започва да се пристрастява harpiata's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    32

    Default

    Хм, при нас е обратното, или поне до скоро беше.Същия приемник Фюжън и плазма Панасоник.Пускам приемника и се включваше и тв-то,а се спираха поотделно.Не съм и търсил разрешаване,но изкара така повече от 2 години.От скоро и от само себе си всичко си бачка със съответното дистанционно.

  6. #231
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Сабалян имах комп, на обяд - не!Оказа се цъфнал кондензатор на монитора.Този път не успях да пукна екрана.Обаче, се замислих, след като приключих надявам се с черната техника, дали да не взема профилактично да сменя бялата техника и всички крушки.Ммм? Жената няма да я сменям щот може да прай мусака.Днес е петък, 13-и и сметам само да седа и да не пипам нищо.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #232
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    след като приключих надявам се с черната техника
    Оптимист!
    Ако си мислиш че кондензаторът с който си сменил забременелият, ще устиска много, то много се лъжеш. Тъкмо днеска отново "преслушах" наличностите с всичкомерът. 4.7 мкф/35в чисто нов(в смисъл - неизползван, на не по вече от 2г) с капацитет.....15 пикофарада. Цяла плеада с ненормално висок ESR. Тоя си го видял че е цъфнал, а останалите - мерил ли си ги, щото не винаги скапаните се надуват?
    Демек - нещо що работи - НЕ БАРАЙ. Не се знае на какво ще попаднеш после. Нищо че според рекламите, може и жената да смениш с телефон или ......квото се сетиш(в смисъл - твърди се че освен мусака, владее още милион рецепти, ама за основната му функция не се споменава).
    Няколко пъти вече съм писал - четете фантастите, всичко що са писали се случва, рано или късно. В случаят - Бредбъри "Възпявам електрическото тяло" мисля.
    Сега се канят да ни забранят да си ремонтираме колите, утре като си отвориш прахосмукачката, на вратата ще позвъни полиция.
    А дали това е правилно - всеки сам си решава, аз ще отбележа само че продължителноста на животът се увеличава(средностатистически).
    Пенсионната възраст ..... скоро ще чукне 250г.

    Quote Originally Posted by harpiata View Post
    Хм, при нас е обратното, или поне до скоро беше.Същия приемник Фюжън и плазма Панасоник.Пускам приемника и се включваше и тв-то,а се спираха поотделно.Не съм и търсил разрешаване,но изкара така повече от 2 години.От скоро и от само себе си всичко си бачка със съответното дистанционно.
    Проверете си настройките на телевизорът. Ако и той е "хитър" изключете му ъпдейтите, за да не пускате по някое време тема за него.
    Ако верно е плазма(за някои е събирателно) - час по скоро. не познавам приставките за ай-пи телевизия на булсат, може и от нея да е, но предупреждението за тв е в сила.
    Last edited by ivan dimitrov; 13-12-2019 at 21:06.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #233
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Нищо не барам, замръзнал съм във времето и пространството.Тия трите уреда климатик, телевизор компютър почти постоянно са включени, преди около месец една вечер ни скъсаа гъзъ от токови удари - доди-спре, доди-спре, накрая тръшнаха вратите на трафа и заминаа .Предполагам от там е тръгнало.В интерес на истината първите две бяха нарочени за смяна отдавна, просто съм малко труден с почването, ма почна ли неам спиране - дай му лев да почне, два да спре, е казал народа.А с тоя телевизор малко са изфърлих, в магазина не ми изглеждаше толкова голям.Много свети дееба и инчовете му...пречи ми да заспа.А и не ще да са излючва сам, щото приставката се изключва сама след зададеното време и той сам си я включва по НDMI и го отчита като действие и му се нулира интервала.Инак ако свари сам де се изключи нема проблем.Аз му махна управлението по HDMI то по некое време пак се включва.И тва нещо уж има некви еко екстри, да речем ако няма движение,примерно съм задремал или недай си боже умрел,намалява силата на фоновото осветление,демек да върти по-малко електромера оттам централата по-малко ток ще прай, демек по-малко СО, ама котката като се разходи и ебава мамата на всичката екология.
    Last edited by dimitar_vd62; 14-12-2019 at 13:32.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #234
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Разгледай менюто на тв то. Трябва да може да намалиш подсветката, щом ти е ярко. Леле, добре че не си взел Филипс с (Л)амбилайт, тва свети като слънце. Еко сензорът също може да се изключи. А може и да заковеш котката, или да я завинтиш(все тая). Аз скоро май ще завинтя кучето, тоя е по смахнат и от мен. Да де, Сашко.....какво да очакваш....
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #235
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Навсякъде където пише Auto съм го дал на OFFFFFF, пък да видим.Включил съм управлението по HDMI/с него или без него, с обучение на дистанционното или без, то си изземва функцията да управлява и приставката/настроих приставката да се изключва след 3 часа бездействие от страна на гледащия,няма опция"изключено" че се претоварвал сървъра на Булсаткома, има 1,2 или 3 часа/настроих и тв-то на 3 часа и очаквания ефект е патова ситуация като се офнат едновремено ако не барам дистанционното.Досадно е че някои настройки и опции не са независими и трябва доста игра да разбереш кое с кое работи, т.е. опитват се да облекчат потребителя но всъщност ти налагат нещо вероятно съобразно някакви проучвания сред потребителите.Та общо взето опитвам се да го приведа в "ръчен" режим.Не е лошо яркостта да се намалява когато угасиш ламбите но пък незнайно защо е свързано с детектора, или каквото е там за движение.Или поне още не съм открил съответния режим, не че не е преведено на български но някои неща ма вкарват в размисъл относно значението на опцията.LG-то освен игра, филм, спорт и стандарт имаше user 1 и user 2 настройки на картината, та като го гледам на тъмно си давам на някой user.Пък и беше доста по-малък и не дразнеше толкова.И по-прост.А бе или той ще свикне с мене или аз с него.Объркването идва и от това че опциите имат хлътващо анимирано бутонче, което работи обратно на това което аз разбирам като включено и изключено.Като го "натиснеш" , "хлътва" и за мен това е "вкл",обаче в действителност е "изкл".Все едно като бутон на звънец - като го натиснеш звъни, а не обратното.А бе общо взето ако не ползвам еко настройките нещата са ОК.Докато пиша, установих че въпроса с едновременното изключване е решен.Като си легне жената та да не я дразня, ще си поиграя с яркостта на екрана при тъмно/светло и тая шашма с движението щото поотделно двете имат опции авто, избор/на нещо си/ и изкл., а и намаляването на яркостта при угасено осветление работи когато фоновото осветление не е на макс, но пък яркостта/като настройка на картината/ не му влияе, та ще си поиграя с фон, яркост и контраст.Така или иначе ще стигнем до консенсус, ама нещо друго да питам - тука в менюъла пише че за правилната работа трябвало да се ъпдейтва софтуера.Понеже е вързан към интернет с wi-fi принципно е лесно, ама съм му забранил за сега да се ъпдейтва, та питането ми е да му разреша или не.Щото из форумите четох че се накичвали с някакви досадни приложения/не специално тази марка и модел а принципно тия с опер.с-ма/.Тоя е Самсунг с Тизен.

    п.п.Тая пущина имала и още нещо дето съм го пропуснал, режим на работа - демо, в къщи, в магазин, кино/това последното не знам какво значи,няма подсказка и май е неактивно.В менюъла пише че някои опции може да не работят в зависимост от модела или региона/.Дадох го в къщи , беше в магазин.
    Last edited by dimitar_vd62; 15-12-2019 at 01:11.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #236
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Управлението на някой функции е достъпно само през сервизен режим(има и такъв). Обаче е свързано и с хардуерната конфигурация, та не е добра идея да се рови там.
    Правилно си избрал режим "в къщи", той е за нормални потребители.
    Автоматичните ъпдейти ги спираш и не ги пускаш никога. Ъпдейт само ако се налага, само ръчно и само ако си сигурен че е точният и условията за нормалното му протичане са изпълнени.
    Преди години съм оправял плазма на LG. Собствникът си го убил докато опитва да му активира медиа плеерът. Версията на софтуерът с която се продава чудото е 3.15 и верно позволява активиране на медия плеер. Във версия 3.19 мисля, вече беше забранен достъпът до технологичният порт, а реално някакви подобрения в работата на тв аз не открих. В по късните версии, вече модването е невъзможно а версия 3.55, последната налична на сайтът за поддръжка не може да се ползва за оправяне на машина със софтуерен проблем сама по себе си. Нещо което 3.15 позволяваше. Преди няколко месеца това чудо го домъкнаха отново. Ако не бях открил в един стар диск, версия 3.15 - нямаше да тръгне. В интернет са затрили всичко до което са се докопали. Не е само тоя случай, който имам предвид, обаче това ме изуми.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #237

    Default

    Направи си от дистанционното на телевизора има функция да се изключва в точно определен час от денощирто.

    Моят съм го направил в 1'00 часа през нощта да си дръпне сам шалтера, ако аз не съм му го дръпнал преди това.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #238
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Е, той номерът с таймерът вече го е направил, въпросът е дали го устройва напълно. Мен - не би.
    Има нещо което може да се направи още, при наличие на време и желание. Предполагам че тв е свързан с домашна мрежа и се разполага с телефон или таблет с Андроид. Има приложения - дистанционно управление за Самсунг. С него тв се командва през мрежовият интерфейс и ше стане ясно дали тъпото дистанционно е виновно. Освен това и приставката трябва да има опции за настройка на управлението пез връзката с тв.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #239
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Засега е добре, справих се с главоблъсканицата.Не ме устройва изключването в определен час защото стоя до късно, по ми е удобно да се самоизключва след определено време-примерно 3 часа, едно действие и почва нов интервал, ако няма такова значи съм съм заспал и се изкл., ако не съм му дръпнал шалтера аз.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #240
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Относно дистанционните! Вземи си едно LG g4. Гарантирано включва и изключва де що се сетищ.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 16 of 22 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •