Page 18 of 22 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast
Results 256 to 270 of 323

Thread: Въпроси за компютри и електроника.

  1. #256
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Учудвам се как някои хора използват всеки случай да всяват интрига.Шеговито отбелязах че Дед Мороз е раздал подаръците по-рано по принуда без никаква политическа, религиозна или каквато и да е насоченост, просто така ми падна на устата и един човек веднага заформи интригата.Ако беше се случило лятото нямаше да използвам такава аналогия.Може би щях да кажа че съм хванал Златната рибка и ми е изпълнила три желания....третото няма да го кажа.Не е материално.

    п.п. Между другото, от "Союзмултфилм" съобщиха че излизат нови серии на "Ну погоди" и вълкът вече няма да пуши.И ми дреме на дъртия какво ще каже въпросният дразнител.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #257
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Учудвам се как някои хора използват всеки случай да всяват интрига.Шеговито отбелязах че Дед Мороз е раздал подаръците по-рано по принуда без никаква политическа, религиозна или каквато и да е насоченост, просто така ми падна на устата и един човек веднага заформи интригата.Ако беше се случило лятото нямаше да използвам такава аналогия.Може би щях да кажа че съм хванал Златната рибка и ми е изпълнила три желания....третото няма да го кажа.Не е материално.

    п.п. Между другото, от "Союзмултфилм" съобщиха че излизат нови серии на "Ну погоди" и вълкът вече няма да пуши.И ми дреме на дъртия какво ще каже въпросният дразнител.
    Теб те очудват, едни неща, други се чудят на други.
    Как пък не ти "падна на езикът'" дядо коледа!?
    Не закачай златната рибка!
    Тая я изпържих.
    Дано не питаш - зашо!
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #258
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Еми на, така ми дойде, да дразня русофобите преди празниците.Интересно защо след като държите че всеки има право да избира да е транс, гей и ли каквото да е там, защо аз да не мога да избирам между Дядо Мраз и Дядо Коледа.На тия години не вярвам нито в единия нито в другия, ама така получавам два пъти подаръци.Може да прочетете тука за двамата старци - https://www.webcafe.bg/webcafe/obsht...ili_Dyado_Mraz - и ще разберете колко са абсурдни драките ви за идеологизиране на дядовците.Макар да съм убеден че няма да ви устройва, но пък това си е ваш проблем.Все пак Дядо Мраз е по-български.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #259
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Еми на, така ми дойде, да дразня русофобите преди празниците.Интересно защо след като държите че всеки има право да избира да е транс, гей и ли каквото да е там, защо аз да не мога да избирам между Дядо Мраз и Дядо Коледа.На тия години не вярвам нито в единия нито в другия, ама така получавам два пъти подаръци.Може да прочетете тука за двамата старци - https://www.webcafe.bg/webcafe/obsht...ili_Dyado_Mraz - и ще разберете колко са абсурдни драките ви за идеологизиране на дядовците.Макар да съм убеден че няма да ви устройва, но пък това си е ваш проблем.Все пак Дядо Мраз е по-български.
    Може и да намериш русофоб нейде из България, ама ще ти трябва свещ вероятно. Аз се определям като путинофилофоб.
    А-а-ако обърнеш малко внимание, ще установиш че никой не иска да ти отнема права. Напротив, предложени ти бяха вариянти за избор. И въпреки че явно не "отся", предложението беше аргументирано.
    От това което успях да прочета (покрай желанието на сайтът от линкът да ми подари реклама), от линкът който си постнал, не се научава нищо различно. Вече два пъти беше посочено кой дядо от къде е и защо е. Защо да не ме устройва и как аджеба стигна до изводът че дядо Мраз е по български!?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #260
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    "Дядо Мраз
    Погрешно е схващането, че Дядо Мраз е руски образ, наложен от комунистите, най-вече от Сталин. Дядо Мраз съществува много преди Великата октомврийска революция. Неговият прототип не е руски, а много стар славянски образ.

    Всичко започва с коледарите, които съществуват още преди славяните да приемат християнството. Те представляват духовете на предците, които идват да се осведомят как са живите. Сред коледарите винаги има един, който е най-страшният от всички. На него му е забранено да говори. Той е образ на най-старият и грозен дух, другите го наричат „дядо". А стопаните му дават „подаръци".

    Български произход на дядо Мраз?

    Подобен култ към прадедите е имало и при прабългарите. Той е бил свързан с идването на Новата година, която в началото е била празнувана на 1 април, а после на 1 януари. Но българския прототип на Дядо Мраз може да е заемка както от прабългарската, така и от славянската митология , защото и при двете народности го има."

    п.п.Включи си адблокер и никакви реклами няма да ти продават.Операта поне ги отсява.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #261
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    "Дядо Мраз
    Погрешно е схващането, че Дядо Мраз е руски образ, наложен от комунистите, най-вече от Сталин. Дядо Мраз съществува много преди Великата октомврийска революция. Неговият прототип не е руски, а много стар славянски образ.

    Всичко започва с коледарите, които съществуват още преди славяните да приемат християнството. Те представляват духовете на предците, които идват да се осведомят как са живите. Сред коледарите винаги има един, който е най-страшният от всички. На него му е забранено да говори. Той е образ на най-старият и грозен дух, другите го наричат „дядо". А стопаните му дават „подаръци".

    Български произход на дядо Мраз?

    Подобен култ към прадедите е имало и при прабългарите. Той е бил свързан с идването на Новата година, която в началото е била празнувана на 1 април, а после на 1 януари. Но българския прототип на Дядо Мраз може да е заемка както от прабългарската, така и от славянската митология , защото и при двете народности го има."

    п.п.Включи си адблокер и никакви реклами няма да ти продават.Операта поне ги отсява.
    Абе, дали пък първообразът на старецът да не е бил оня горил(мъжка горила), дето се е правил на Кинг Конг пердашейки всички наоколу, и ония за да не ядат бой му давали подаръци. Тва ще да е много по български корен.
    Аз не съм живял толкова отдавна, и дядо ми не е. Само за моят живот историята беше пренаписана 2 пъти. Съжалявам, ама .........
    С Опера с адблокер съм(верно - линукс версия). Сайтчето иска да го изключа. Познай дали ще.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #262

    Default



    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #263
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Ей много задълбахте ,
    начи аз между Дядо Коледа и Дядо Мраз избирам Снежанка
    https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...kXdGiRqSDro0&s

  9. #264
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми някой ако каже че някой старец,Добрата фея или кой да е там му е донесъл подарък, последното нещо което ще ми дойде на акъла е да почна да идеологизирам нещата що тоя а не оня измислен герой му го е донесъл, в кавички ли без.Но за част от българите денят е немислим без интрига или бъркане по-дупките.Възгещисайте се, бре хора , би казал Захари Стоянов.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #265
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Възгещисайте се, бре хора , би казал Захари Стоянов.
    Дали това би казал, в конкретният случай!?
    Нека ти обърна внимание на следното - твърдиш че Дядо Мраз е с по близки корени до нас. Казваш че всичко е започнало с коледарите и има връзка с новата година, която първо се празнувала на 1-ви април.
    Изведнъж, аз трябва да повярвам че в това теърдение има логика!
    Няма как да стане!
    Просто щото такава липсва.
    Говориш за интриги, ама тоя опит за интригантство е доста "плитък".
    Всеки намира това което търси, ако търси усилено. Дали ще му хареса е друга бира.


    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Ей много задълбахте ,
    начи аз между Дядо Коледа и Дядо Мраз избирам Снежанка
    Ба! То и други снежанки има! Обаче нямат връзка с никакви старци, освен ако не са настоящи милиардери(бъдеши милионери).
    А аз съм само старец, та ......избирай мъдро.
    Въх! Йода ли цитирах!?
    Last edited by ivan dimitrov; 20-12-2019 at 23:27.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #266
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Да ти кажа последното нещо което ще правя е да търся скрит смисъл в нечии думи и да се ровя в казаното.От тук нататък по въпроса ако искаш си направи още един профил и спори с него.Приятни празници.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #267
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Скрит смисъл!?
    Не мога да го разбера това. Напъвах се. мислих....не ми е възможно.
    Нямам необходимият капацитет явно.
    Ако имаш предвид шегата на Еко, то даже не мога да си представя, какво щеше да стовари отгоре му един псевдо патриот(като тебе), ако му беше "паднало' мимоходом да спомене че Санта Клаус му е донесъл подарък.
    От там нататък - място за спор няма. В момента в който написа че всичко е започнало с коледарите, всякакъв спор - кой дедо е по наш, става безпредметен.
    Понеже в една друга тема ме пита - каква е връзката, и ти отговорих, сега ти давам пример(за да не се връщаме назад). Те ти го! Никаква логика!
    Предлагаш ми да си направя нов профил, в момент в който искам да се отърва и от сегашният(не ме подкрепи между другото). Колко да е логично това!?
    Понеже съм карък, смяната на фейсът на форума ме затрудни по вече от очакваното, в начинанието да се самозатрия. Но това ще стане. Колкото и да е тъпо.
    Впрочем/между другото, ако Иво не беше подхванал "старият рефрен", не бих взел отношение по въпросът. Вече отбелязах че "задявката" е много плитка и прозира отвсякъде.
    Докато съм тук, ще имам отношение към всяко олигофренско писание(на което попадна), внушаващо че членството ни в ЕС е нещо лошо.
    Религията ме задължава. Изводът е, че ще ти се наложи да ме търпиш още неопределено време.Ако си в състояние да си извеждаш изводи - прави го.
    Ако не....
    Весели празници!
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  13. #268

    Default

    Здравейте, зарядното на лаптопа ми- Леново, при включване в мрежата много често дава на късо, изключва бушоните и топи клемите на контакта. всичко се опушва и гърми здраво. На самото зарядно не му става нищо, продължава да работи след това. До сега го е правило 7-8 пъти и е много неприятно. Не намирам зависимост кога и защо гърми, може би когато не съм го включвал дълго в мрежата. Някой има ли идеи защо се получава това и как да го избегна? Ефекта е все съм мушнал тел в контакта.

  14. #269
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Има някой елемент във входната част от схемата - най-вероятно кондензатор, диод или варистор, който е тръгнал да фирясва.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #270

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Има някой елемент във входната част от схемата - най-вероятно кондензатор, диод или варистор, който е тръгнал да фирясва.
    Благодаря, той е още в гаранция, сигурно важи и за зарядното. Ще им звънна.

Page 18 of 22 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •