Page 19 of 22 FirstFirst ... 91718192021 ... LastLast
Results 271 to 285 of 323

Thread: Въпроси за компютри и електроника.

  1. #271
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Да не говорим, че вътре в адаптера трябва да има защита от късо съединение (предпазител), която трябва да сработи много преди да сработи апартаментият предпазител. Т.е. - нещото не отговаря на нормите за безопасност.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #272

    Default

    Гаранциите по принцип не покриват аксесоари.



  3. #273
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    А на някой да му идва на ум, че проблемът може да е между щепсела и зарядното?!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #274

    Default

    Тъкмо сега им писах на Viewpoint, дано утре отговорят. Като даде на късо се изключва бушона който е в мазето, изглежда тези на таблото в апартамента са доста бавни. Сега си смених и контакта защото се стопи здраво вчера, а на тъпото зарядно му няма нищо. То е такова https://pcmall.bg/%D0%B7%D0%B0%D1%80...20k11844_74194
    не е от контакт, беше нов да вчера и там се включват доста неща за зареждане. Вързан е според всички правила.
    Last edited by El Caballero; 25-08-2020 at 18:17.

  5. #275
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Как е възможно за такова едно устройство да няма ясна техническа спецификация? Липсват, каквито и да било данни за параметрите на изходното напрежение. Дори и на сайта на Lenovo.

    https://www.lenovo.com/gb/en/accesso...E/p/GX20K11844


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #276

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Как е възможно за такова едно устройство да няма ясна техническа спецификация? Липсват, каквито и да било данни за параметрите на изходното напрежение. Дори и на сайта на Lenovo.

    https://www.lenovo.com/gb/en/accesso...E/p/GX20K11844
    В една от книжките пише само, че е 45 W и 20V DC.
    Изглежда няма да ме огрее с гаранцията, май ще е една година, това зарядно от моя линк ми се струва подходящо, освен да го поръчам, ако няма гаранция. Дали ще работи добре?
    Премерих тока в мрежата 240 волта е. Може ли да гърми, ако е по голям?
    Last edited by El Caballero; 25-08-2020 at 18:39.

  7. #277
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Премерих тока в мрежата 240 волта е. Може ли да гърми, ако е по голям?
    Искаш да кажеш напрежението.... нормално е! Под бушон, какво имаш предвид .....старите винтови предпазители ли? Ако ти гори бушона в мазето, не е нормално и има нещо сбъркано с ел. инсталацията.

    По темата за зарядното, то е импулсно и искрите и пукотевицата са най-вероятно от някой по мощен електролитен кондензатор в него, но чак да топи бушон не е ОК. Незнам колко искри хвърчат, но не би трябвало да е нещо сериозно. Затова и като стои включен в контакта всичко е ОК, но когато е стоял изключен и го включиш излизат искри.
    Пробвай първо да включваш в контакта зарядното и после в лаптопа, така се елиминира част от това явление. Имам едно Lenovo в момента, което е със същите симптоми и проблема го реших така.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  8. #278

    Default

    Ами имам табло с автоматични бушони и един порцеланов 63 А. В мазето е автоматичен на електромера. Пробвах разни варианти на включване не помага. Когато реши гърми, топи и всичко става в сажди. Когато не гърми при включване искри нормално, като за зарядно на лаптоп. Не знам как не се поврежда при тези къси съединения.
    Last edited by El Caballero; 25-08-2020 at 20:09.

  9. #279
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Фърляй го в кофата за да не си бастишаш лаптопа с тая своенравна уйня


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #280

    Default

    Отговориха, че гаранцията покрива зарядното, но искат да им дам и машината за тестове. Което ще ми причини неудобства защото трябва да я върна към фабрични настройки. И е много вероятно, ако не гръмне при тях да кажат, че всичко е Ок. Май е по добре да си купя едно и да реша проблема.

  11. #281
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз съм 99% сигурен, че въпросното захранване ще проявява дискутирания дефект и когато е изключено от лаптопа.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #282

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз съм 99% сигурен, че въпросното захранване ще проявява дискутирания дефект и когато е изключено от лаптопа.
    Да, то си гърми и без лаптоп. Освен това той има малка пукнатина на долния капак, до едното болтче, спука се от някакво напрежение, както си го държах. А това е една много основателна причина да отпаднат всички гаранции

  13. #283
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Защо някаква възникнала пукнатина да е причина за отпадане на гаранцията? Ако си купиш нов автомобил и чукнеш някой калник, отпада ли гаранцията му?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #284

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Защо някаква възникнала пукнатина да е причина за отпадане на гаранцията? Ако си купиш нов автомобил и чукнеш някой калник, отпада ли гаранцията му?
    Ще кажат изпуснал си го и забрави за гаранция.

  15. #285
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Най-вероятно искат да проверят дали проблема не е евентуално в буксата на лаптопа.
    Ти им кажи, че плющи и без да е включено в лаптопа и няма да рискуваш да го захраниш с това зарядно.
    С риск да подпалят нещо, те да си го тестват на тяхна техника, ако нямат необходимите уреди.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

Page 19 of 22 FirstFirst ... 91718192021 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •