Page 22 of 22 FirstFirst ... 12202122
Results 316 to 323 of 323

Thread: Въпроси за компютри и електроника.

  1. #316

    Default

    Като за начало е добре да прочетеш в нета какво поддържа дъното ти като РАМ и като хард диск.

    За тази цел трябва да разбереш наименованието на дъното ти --> теглиш от Маймуната програмата AIDA 64. И инсталираш.
    Тя ще ти покаже какво ти е дъното, а по наименованието на дъното търсиш какво поддържа в страницата на производителя.

    Както казаха горе --> ако не влиза лекичко, не е за там.

    Ако влиза, но компютъра започва да прави маймунджилъци --> замръзва, рестартира се, дава "сини екрани" и т.н. е налице несъвместимост и също частта не става за този компютър.

    Аз ако ще купувам афтърмаркет части за комп пета по името на частите и на модела компютър мнения на всички езици и най-вече гледам дали има отзиви за несъвместимост - крашвания и т.н.

    Тъй като аз ползвам вече само лаптопи ми е по-лесно, защото лаптоп не се сглобява от знайни и незнайни фирми 7 си има модел.
    Докато стационарен компютър всеки може да ти сглоби от наличните различни части в продажба на пазара.

    Та твоята ще трябва да я проверяваш по име на дъното.

    Успех.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #317

    Default

    Това е моето гърмящо зарядно отвътре, според мен варистор няма. Няма и никакви поражения от късите съединения. Възможно ли е да окъсява в частта, която се включва в контакта, черната пластмаса. Изглежда ми малко вероятно, но не виждам друго.
    Attached Images Attached Images

  3. #318
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Вижда се предпазител, съответно - ако от долната страна на платката няма разрядник м/у черната и бяла жица в дясно на снимката, то проблемът е в кабелът. Тоест - някъде м/у тия две жици и върховете на щепселът.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #319

    Default

    Мисля, че няма предпазител, жиците са без поражения във видимата част, топи се само върхът на клемата. Едва ли ще го ползваам някога, просто любопитство защо се получава така и то само понякога. Ако е нещо накъсо ще е всеки път. Мистерия.

  5. #320
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Това кафявото паралелепипедче до черният проводник или е предпазител, или аз не съм паднал от Марс. При толкова силикон отгоре, що въобще го предлагат като електроника а не като подплънка за.....
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #321

    Default

    Мислех че е кондензатор това. А отдолу на платката има още повече силикон.

  7. #322
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Ами то все пак може да е кондензатор, но съдейки по мястото където е боднато, по формата, размерът и цветът - би трябвало да е от "модерните" предпазители. Някъде по него трябва да си пише какво е. Щом и отдолу е щедро силиконизирано, ако м/у черният и белият проводник в дясно (по снимката) има силикон - отстранете го. Може да стане ясно кой е виновен.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #323

    Default

    Ако беше предпазител трябваше да е изгорял, а едва ли слагат предпазители в неразглобяеми неща. Отдолу там няма силикон. Ще отрежа щепсела и на негово място ще сложа по дълъг кабел с нов щепсел шуко. Когато скучая разбира се

Page 22 of 22 FirstFirst ... 12202122

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •