Page 4 of 22 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 323

Thread: Въпроси за компютри и електроника.

  1. #46
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Някой разбиращ/не многознайко/ да ми предложи дъно до 150 кинта че се налага ъпдейт на машината.Ползва се за интернет, офис програми, филми чат пат, гугъл земя и стелариум, с вградена видеокарта. Тази става ли - http://bestpc.bg/bg/danni-platki-mot...-s1-fm2+-99180 Процесора ще е АМД.Имам наличен АМД4000+/двуядрен/Става ли за него, ако не ще се купи друг.И има ли дъно съвременно за този процесор.
    Last edited by dimitar_vd62; 23-07-2015 at 19:57.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #47
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Някой разбиращ/не многознайко/ да ми предложи дъно до 150 кинта че се налага ъпдейт на машината.Ползва се за интернет, офис програми, филми чат пат, гугъл земя и стелариум, с вградена видеокарта. Тази става ли - http://bestpc.bg/bg/danni-platki-mot...-s1-fm2+-99180 Процесора ще е АМД.Имам наличен АМД4000+/двуядрен/Става ли за него, ако не ще се купи друг.И има ли дъно съвременно за този процесор.
    Ако имаш предвид Athlon 64 4000+ .. няма как да стане. Той е сокет 939, а това дъно е FM2 плюс. Всъщност ако ти е такъв процесора - той е на 11 години. Много е дъртанян. Моя личен съвет е - насочи се към Intel. Примерно един Pentium G3250 и дъно GIGABYTE GA-H81M-S1 .. съвсем подходящо за бюджетна конфигурация. Вероятно и памет ще ти трябва, а също и ново PSU. Общо взето няма да е ъпгрейд, а ново PC.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  3. #48
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Щом е двуядрен може и да е на сокет AM2(AM2+). Напиши точния модел на процесора и какъв тип е рам паметта (DDR2 или DDR3) . Така поне няма да тв объркаме в избора.

    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  4. #49
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Aми няма да стане със стария процесор.Значи трябва ми ново дъно, процесора ще е пак АМД, с ДДР3 ще е паметта, захранването ще е 600 вата.Другото го имам.Интересува ме какво дъно да си купя че тези дето ми ги предлагат по фирмите им нямам вяра дали не искат да ми пробутат нещо застояло нетърсено, пък аз не разбирам в подробности.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #50
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 05-03-2019 at 17:39.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #51
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Прикойто и да отида все тая няма седне да ми обеснява с подробности.Интересуваме примерно каква е разликата между тая и тая платка и коя е по-добра.
    http://www.speedcomputers.biz/danna-...fm2-micro-atx/
    http://plasico.bg/gigabyte-ga-f2a58m-ds2-19286.html
    Понеже съм лаик на тая тема за това питам тука какви параметри и характеристики да търся за да извлека максимално от възможности и цена.Пък и въпросния компютър е на доктор от два дена и 10-20 лв разлика в цената за един и същ продукт не ме интересуват че да обикалям магазините.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #52
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Митьо,аз преди няколко години като си търсех дъно и са консултирах с мои хора които държат най-голямата верига за компютърни компоненти в северна Холандия и ме посъветваха да си взема най-ефтиното дъно,ако няма да клоквам или да правя Sli-демек да закача две видеокарти на едно дъно.Без значение от класа на процесора да ли е висок или нисък.Обясниха ми че в случея дъното ще е само подложка и няма смисъл да се хвърлям на скъпи дъна.Послушах съвета им и до ден днешен не съжелявам.Взех най-ефтиното дъно за 50 евро на Асус,а не него закачих висок клас компоненти и ми служи супер.Така че и най-ефтиното дъно да вземеш ще ти свърши чудесна работа.Аз лично харесвам Msi продуктите,но това е само личен мироглед.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 24-07-2015 at 00:54.

  8. #53
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Нито ще клоквам нито ще слагам една камо две видеокарти.Просто искам да не ми забива и сече когато отварям гугъл земя или стелариума.По какво се различават видеокартите на двете дъна които съм постнал.Дъната са примерни както и производителя просто ме интересуват параметрите.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #54
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Отиди при Пламен(Пласико) и му кажи болката си. Напиши си какво ти е предложил и го изтипосай тук. Така ще има база за обсъждане.
    Защо точно - Пласико? Ами ... пробвай и други места и сравни....всичко.
    E то Пламен е в сервиза .. Деско и компания му трябват в магазина

    Иначе Митак .. Ванката е прав .
    Пали дзверо и газ по бул.Владислав , преди Двете Кули завиваш в пресечката ул.Радост и караш само направо докато няма накъде повече да мръднеш по напред и си пред магазина . И вземи и два валидола ,че мацката на касата може да ти разхлопа слабото сърце
    Last edited by Sunny; 24-07-2015 at 01:53.
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  10. #55
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Sunny View Post
    E то Пламен е в сервиза .. Деско и компания му трябват в магазина

    Иначе Митак .. Ванката е прав .
    Пали дзверо и газ по бул.Владислав , преди Двете Кули завиваш в пресечката ул.Радост и караш само направо докато няма накъде повече да мръднеш по напред и си пред магазина . И вземи и два валидола ,че мацката на касата може да ти разхлопа слабото сърце
    Е са нема начин, начи Ванката с тва трееше да почне.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #56
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Митьо,защо не кажеш към кой процесор на амд си се ориентирал.Те бюджетните на amd повечето имат вградена видеокарта,която се представя много добре.Демек видеокартата е в самия процесор.Иначе за тия дъна единствено пише че имат вградено видео,като на първото дъно което си постнал видеото подържа резолюция до 1920х200,а второто до 2560x1600.И двете стават за Full HD.Ама и двете нямат изход HDMI,който ще ти трябва ако искаш HD картина.Но проблема можеш да решиш като си вземеш адаптер DVI to HDMI,и го закачиш на D-sub изхода на дъното.Под ,,да ми сече,, ако имаш предвит че докато сърфираш компа ти забива,силно се съмнявам проблема да е в дъното.На дъното функцията му е да направи връзката между всички компоненти на системата,процесор,видеокарта,памет,твърд диск, dvd записвачка,охлаждане.Само връзката и нищо повече.По скъпите дъна предлагат повече екстри,като повече изходи за usb/3,HDMI изход,две-три гнезда за видеокарти,повече гнезда за DDR памет.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 24-07-2015 at 02:16.

  12. #57
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Под сече имам пред вид че примерно като приближавам обект от гугъл земя или целестията/астрономическа карта/приближаването на става плавно а не на етапи.Демек на какво да наблегна на процесор, дъно или памет-4ГБ стигат ли.Искам да се ориентирам в някакъв ценови клас на компонетите, не само да ходя да питам и да викам - ше си помисля, другия месец и т.н.Не е необходимо да хвърлям пари за нещо дето не мога да му използвам възможностите.Затуй питам за някаква примерна конфигурация.Като допълнителна опция евентуално да свържа компа с телевизора че ме мързи да записвам сериали на флашки по 1-2-3 серии. Толкоз инфо има в нета трябва ми просто ето примерно това дъно да има това и това, с тоз процесор и толкоз памет, да знам какво да искам от човека не да гледам като теле в железница на което му пеят на китайски с хавайски вокал.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #58
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Наблегни на процесор,аз сега свалих Гогъл земя и в момента ползвам вградената ми видеокарта в процесора.По време до като използвам Гогъл земя гълта 3гб рам.И става плавно.А процесора ми е добър,но и нисък клас трябва да се справи добре.Иначе бате вградената видеокарта в процесора съм очарован как се справя и какво качество има.Уникална картина.Тука гледам страхотен процесор води се бюджетен за 126 евро и е за цокъла на дъната които си постнал.4 ядрен е със страхотно вградено видео.Ако ти е скъп има и по ефтин 2 ядрен пак със вградено видео за 53 евро,но е за цокъл FM2,незнам да ли ще стане на тия дъна FM2+,в магазина знаят със сигурност.Има и 4 ядрен за 79 евро за FM2+ но без вградено видео.На мен тия вградени видея в дъната,не ми вдъхват особенно доверие........не съм ползвал но не съм чул и сперлативи за тях.........За вградените в процесора съм чувал суперлативи,а и сега от собствен опит се убеждавам.

  14. #59
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Фм2+ конфигурация ще стъпи по-скъпо от аналогична интел такава. Това което е препоръчал @DiStefano е перфектното бюджетно решение. За оперативна памет повече от 4gb в двуканален режим и то 1333мхз, няма да ти трябват. Дъното гледай да има необходимите видео изходи. Съобрази стандарта (ATX, M-ATX) с кутията си. Процесора си идва с вграден видео контролер, който е напълно достатъчен за твоите цели.

    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  15. #60
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ма начи рс-то го спасиха, ново захранване 600 вата че на старото вентилатора не работел и имаше подути кондензатори...всъщност май нямаше читав.Охладитела на процесора по незнайни причини пластмасовата основа която го заключва върху процесора се беше счупила от горния край и под собствената си тежест беше увиснал надолу съответно се е отлепил от процесора и охлаждане йок.Беше поправено и сега си върви добре.Остана си на ХП -то,понеже това за което говорим не отпада просто малко по-късно ще се случи, демек ще имам време спокойно да избера конфигурация, така че всякакви насоки и съвети са полезни, то ясно че шса ходи при оня с мадамата на касата, ма поне малко подготвен да ида.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 4 of 22 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •