Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 55

Thread: Затъмняване на стъкла

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Аз пък се чудя кога ще се научим да спазваме законите.Иначе пред мацките сме голяма работа ама един фиш разбираш ли е проблем.Обаче ако някой ти влети във вратите щот не спрял на стоп пак тия куки ще търсите дето не им плащате фишовете.
    Е тва е мъжка приказка! Днес сутринта бях свидетел един такъв затъмнен льольо как се натресе и отне предимство в кръговото под моста посока ЖП Гара - щото видиш ли не го видял!!! Еми как да стане с тоя изолирбанд по джамовете?

    Като ви пречи слънцето - продават качествени слънчеви очила (на цена по-малка от изолирбанда дето ще го налепите по джамовете) , които можете да махнете от лицето си по всяко време!
    Last edited by Seicento Sporting Abarth; 10-11-2014 at 09:15.

  2. #32
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Seicento Sporting Abarth View Post
    Е тва е мъжка приказка! Днес сутринта бях свидетел един такъв затъмнен льольо как се натресе и отне предимство в кръговото под моста посока ЖП Гара - щото видиш ли не го видял!!! Еми как да стане с тоя изолирбанд по джамовете?

    Като ви пречи слънцето - продават качествени слънчеви очила (на цена по-малка от изолирбанда дето ще го налепите по джамовете) , които можете да махнете от лицето си по всяко време!
    Много точни думи колега , както и на другия колега дето си го цитирал !!!
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  3. #33
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by Seicento Sporting Abarth View Post
    Като ви пречи слънцето - продават качествени слънчеви очила (на цена по-малка от изолирбанда дето ще го налепите по джамовете) , които можете да махнете от лицето си по всяко време!
    Когато се качиш в кола с направено качествено фолио и UV защита ще разбереш каква е разликата .
    но в никакъв случай не оневинявам онези които си поставят китайски боклуци по 6лв ролката.
    Last edited by tonov; 10-11-2014 at 20:58.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  4. #34
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by AttilaSL View Post
    Когато се качиш в кола с направено качествено фолио и UV защита ще разбереш каква е разликата .
    но в никакъв случай не оневинявам онези които си поставят китайски боклуци по 6лв ролката.
    Както казах - има и безцветно висококачествено UV фолио ...
    Иначе за разликата си прав .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  5. #35

    Default

    А сега дефинирай "UV фолио" защото по доста данни през стъкло и още повече кварцово стъкло като автомобилното не преминават ултра виолетови лъчи.....

    Това за което говориш ти по мое мнение - не ангажирам никой с него естествено е , че издържа на такива лъчи и не се скапва с времето, а не както твърдят продаваите че ги спирало и видиш ли вътре в колата не влизат такива....
    Last edited by tonov; 10-11-2014 at 20:59.

  6. #36
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    http://multimedia.3m.com/mws/media/6...%2098-0150-010

    Да не спорим .. може да попрочетем малко
    Last edited by tonov; 10-11-2014 at 21:00.
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  7. #37
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    И аз исках да си сложа Кристалин,но му е 184лв квадрата ,при фолиото с UV защита се смята топло пропускливостта вътре в колата.
    Не знам какви данни гледаш,но ако имаш шанса да сравниш кола без фолио и друга с облепена с Кристалин ще се смаеш от разликата.
    Last edited by AttilaSL; 10-11-2014 at 20:50.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  8. #38
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by AttilaSL View Post
    И аз исках да си сложа Кристалин,но му е 184лв квадрата ,при фолиото с UV защита се смята топло пропускливостта вътре в колата.
    Не знам какви данни гледаш,но ако имаш шанса да сравниш кола без фолио и друга с облепена с Кристалин ще се смаеш от разликата.
    SUV-a ми е облепен с Кристалин полупрозрачен на 90% (така го взех) и разликата е огромна . Лятото и климатика е по-ефективен и не те лови така наречения шофьорски тен
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by Sunny View Post
    SUV-a ми е облепен с Кристалин полупрозрачен на 90% (така го взех) и разликата е огромна . Лятото и климатика е по-ефективен и не те лови така наречения шофьорски тен
    През стъкло тен не се хваща, не сте наясно с тези неща.
    Природните закони са ненарушими
    Last edited by lordliness; 10-11-2014 at 21:28.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Аз пък се чудя кога ще се научим да спазваме законите.Иначе пред мацките сме голяма работа ама един фиш разбираш ли е проблем.Обаче ако някой ти влети във вратите щот не спрял на стоп пак тия куки ще търсите дето не им плащате фишовете.
    Колега, хората дето карат коли със фабрично затъмнени стъкла, защо за тях не важи закона, макар, че и те имат видимост на стъклата колкото тея коли с фолио и създават същият риск колкото фолиото, но не....тях никой не ги закача, защото тези коли не струват, 2,3 хилки.....Това, че някой не е спрял на стоп или тем-подобна ситуация, това не е от фолиото, а на зад-кормилното у-во!!! 4 Години съм карал кола със затъмнени стъкла (без челното) и никога не съм застрашавал пътната обстановка или да съм създавал ПТП!!! Другото което е, не го правя за гъзария или друго, както вие твърдите! Правя го да предпазя вътре "кожения салон" и "таблото" от слънцето да не изгорят и климатроника да изстудява по-добре и също защита от катастрофа и обири(Не дай си боже), но най-вече заради слънцето! И все пак това си е мое решение и аз съм решил така.

    Quote Originally Posted by Sveteza View Post
    Колкото до това, колега, че ти лично не плащаш глоби, явно още не ти се е налагало да ползваш някаква услуга от КАТ, като например подмяна на шофьорска книжка, когато ти се наложи ще имаш леко неприятна изненада, познай каква?!?
    Колега, радвам се, че сте толкова загрижен за мен и се радвам, че сте наясно със закона, защото малко хора имат понятие от него, но да не навлизам в подробности.
    Другото което е, за мен не мислете, пределно ми е ясно за какво иде реч, но си има тънкости за който съм сигурен, че вие не сте на ясно и съм сигурен на 100%, но все пак трябва и познат в Кат да имате. Както и да е.

    Quote Originally Posted by Seicento Sporting Abarth View Post
    Като ви пречи слънцето - продават качествени слънчеви очила (на цена по-малка от изолирбанда дето ще го налепите по джамовете) , които можете да махнете от лицето си по всяко време!
    Здравейте колега, проблема е там, че не търпя очила и говоря съвсем сериозно. Сложа ли очила, започват да ме дразнят и се разконцетрирам супер много. В живота ми, съм слагал сигурно 10 пъти очила, просто не ме кефи и в тоя сучеи, предпочитам малко да си затъмня стъклата, казвам малко, от колкото да нося очила! И все пак, такава кола съм карал 4 години (както споменах на по-горния колега) и проблеми е нямало. Сега карам ТИР вече 2 години и мисля, че съм достатъчно компетентен и улегнал, че да вземам такива решения. Колко "лольота" има по пътя, дето и без стъкла да са, постоянно взимат предимство и т.н. Това не е фактор колега, повярвай ми! Но всеки си е прав за себе си и не желая да споря.

    И накрая, да кажа, че китайско фолио, никога няма да сложа! Решил съм 3M да слагам и ходих при един мой приятел и ми каза, затъмняване на всички прозорци (без челното) като за приятели 250 лв. Самият той ми каза, че само фолиото струва над 150 лв. Така, че живи и здрави като я изкарам от бокса и я почвам. Благодаря ви колеги, мисля, че бях достатъчно изчерпателен. Живи и здрави и без лоши чувства!
    Last edited by grenlould; 10-11-2014 at 21:59.



  11. #41
    mad lover Sveteza's Avatar
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    13

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Колега, радвам се, че сте толкова загрижен за мен и се радвам, че сте наясно със закона, защото малко хора имат понятие от него, но да не навлизам в подробности. Другото което е, за мен не мислете, пределно ми е ясно за какво иде реч, но си има тънкости за който съм сигурен, че вие не сте на ясно и съм сигурен на 100%, но все пак трябва и познат в Кат да имате. Както и да е.
    Колега, колега, написаното от мен във връзка със закона имаше съвсем друго значение и нюанс, който явно не разбрахте, колкото до това дали съм наясно с тънкостите и сте сигурен на 100%, че ни ги знам, еми какво да кажа, това са си Ваши свободни съчинения Лично аз мога да си затъмня на 1000% всички стъкла на колата /т.е. да наруша грубо закона и няма да имам проблем с нито един полицай/, но никога не бих го направил, тъй като от мен се очаква не само ежедневно да прилагам закона в цялата му санкционна тежест, но и морал. Явно си имате "топли" връзки в КАТ, които Ви осигуряват така наречения "чадър" - бъдете жив и здрав, продължавайте си така, както съвестта Ви съветва.

    П.С. Само да Ви споделя нещичко, знаете ли, можете ли поне да си представите какво е да седиш пред външната врата на апартамента на едни родители в 03.00ч. сутринта и се чудиш как да звъннеш, да ги събудиш, за да им кажеш, че единствения им син повече няма да се прибере никога, защото е карал тунингованата си алфа с несъобразена скорост, недовидял е препятствие изкочило му внезапно на пътя, най-вероятно поради силно затъмнените му стъкла и се е забил със скорост 180км. в единственото дърво на пътя?!? Силно се съмнявам да имате и най-бегла представа И дано никога не Ви се случат такива неща. И за да не звуча така назидателно, ще Ви дам линк, на който има решение относно затъмнението на стъклата ---> http://www.ebay.co.uk/itm/Privacy-UV...item1c42894752
    Last edited by Sveteza; 11-11-2014 at 08:55.
    Алфа Ромео 156 SW, 1.8, 16V, TS + ГИ

  12. #42
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Sveteza View Post

    П.С. Само да Ви споделя нещичко, знаете ли, можете ли поне да си представите какво е да седиш пред външната врата на апартамента на едни родители в 03.00ч. сутринта и се чудиш как да звъннеш, да ги събудиш, за да им кажеш, че единствения им син повече няма да се прибере никога, защото е карал тунингованата си алфа с несъобразена скорост, недовидял е препятствие изкочило му внезапно на пътя, най-вероятно поради силно затъмнените му стъкла и се е забил със скорост 180км. в единственото дърво на пътя?!? Силно се съмнявам да имате и най-бегла представа И дано никога не Ви се случат такива неща.
    Колега, при движение с такива скорости (180км/ч), със сигурност и без фолио на стъклата, пак ще се прибиеш

    Ако в твоя пример момчето е карало с 50-60, дори и с тъмни стъкла, едва ли ще се стигне до звънене по вратите и неприятни вести на по-късен етап Така, че фолиото е един от по-маловажните фактори, които биха довели до евентуално ПТП.

    Противник съм на затъмнените челни стъкла, и съм съгласен, че на тъмно се намалява видимостта, но не мисля, че е проблем да се кара с фолио на другите стъкла (затъмнени на 30-50%). Каквото и да си говорим през лятото e голям +, няма да обяснявам защо, предполагам всеки знае какво е да влезеш в "пещ" и всичко в колата да излъчва яко топлина, макар и климатика да е на МАХ или да седнеш, да пуснеш климатика и след 2-3 минути да се возиш комфортно без да си се опотил като...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #43
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    През стъкло тен не се хваща, не сте наясно с тези неща.
    Природните закони са ненарушими
    Мен пък ме хваща -. от Русе към София ми изгаря редовно / през лятото/ лявата ръка, както е с настръхнали косми от климатика.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    Мен пък ме хваща -. от Русе към София ми изгаря редовно / през лятото/ лявата ръка, както е с настръхнали косми от климатика.
    Хваща те от отворения прозорец докато си показваш часовника и правиш икономии от климатика.
    Фактите са - през стъкло не се придобива тен
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #45
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    аз и в града не си отварям прозореца и последно бих "избивал" от климатика

    http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMicm1104059
    ето как изглежда един шофьор с много стаж , който е пестил от климатика
    Last edited by ivo_63; 11-11-2014 at 14:51.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •