Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 55 of 55

Thread: Затъмняване на стъкла

  1. #46
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не е вярно това, че UV лъчите изобщо не преминават през стъкло. Тези с честота близка до видимия спектър почти не биват блокирани от стъклото.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #47

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    аз и в града не си отварям прозореца и последно бих "избивал" от климатика

    http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMicm1104059
    ето как изглежда един шофьор с много стаж , който е пестил от климатика
    Има и такива информации
    http://health.actualno.com/Izgarjame...ws_388967.html
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #48

    Default

    Quote Originally Posted by Sveteza View Post
    Колега, колега, написаното от мен във връзка със закона имаше съвсем друго значение и нюанс, който явно не разбрахте, колкото до това дали съм наясно с тънкостите и сте сигурен на 100%, че ни ги знам, еми какво да кажа, това са си Ваши свободни съчинения Лично аз мога да си затъмня на 1000% всички стъкла на колата /т.е. да наруша грубо закона и няма да имам проблем с нито един полицай/, но никога не бих го направил, тъй като от мен се очаква не само ежедневно да прилагам закона в цялата му санкционна тежест, но и морал. Явно си имате "топли" връзки в КАТ, които Ви осигуряват така наречения "чадър" - бъдете жив и здрав, продължавайте си така, както съвестта Ви съветва.

    П.С. Само да Ви споделя нещичко, знаете ли, можете ли поне да си представите какво е да седиш пред външната врата на апартамента на едни родители в 03.00ч. сутринта и се чудиш как да звъннеш, да ги събудиш, за да им кажеш, че единствения им син повече няма да се прибере никога, защото е карал тунингованата си алфа с несъобразена скорост, недовидял е препятствие изкочило му внезапно на пътя, най-вероятно поради силно затъмнените му стъкла и се е забил със скорост 180км. в единственото дърво на пътя?!? Силно се съмнявам да имате и най-бегла представа И дано никога не Ви се случат такива неща. И за да не звуча така назидателно, ще Ви дам линк, на който има решение относно затъмнението на стъклата ---> http://www.ebay.co.uk/itm/Privacy-UV...item1c42894752
    Разбирам колега и е много неприятна тази случка, но както казаха колеги по-нагоре, това едва ли е от Фолиото, то и без фолио да карам с 180km/h през нощта, едва пак съм си с единия крак в гроба, така, че ако сте полицай, просто не се хващайте толкова за това фолио. Има много по-важни други неща с които да се занимавате. Самият аз долу/горе мога да преценя, като примерно видя някоя лъскава 156-ца наконтена, нагласена, светлинки, затъмнени стъкла и като надникна и вътре да видя глезотийки и общо взето перфектна и ми става ясно, че едва ли тоя пич ще си жертва колата да я кара с такава скорост и то през нощта дори, при положение, че се е мъчил да направи тая стара баба да изглежда прилично и то в тоя тежък финансов живот! Видя ли някоя мърлива кола, не зависимо каква и тогава други изводи си правя. Може тезата ми да е грешна, но много пъти е вярна. Лично аз, и с затъмнени и не затъмнени, не бих си жертвал колата да я карам с такива скорости, при положение, че съм се мъчил да я правя, да я лъскам да изглежда готина за годините си. Кой какви чадъри и какво има, това е без значение, кога то няма човечност от полицаите! Почти всичките ПТП инциденти, ти гарантирам, че не стават от затъмнени прозорци, ти като орган на реда, знаеш това най-добре и че това тук дето си го пишем е формалност и лошият късмет който ги връхлита такива хорица с затъмнени стъкла, определено не им е от Фолиото, а от SKILL-а им на шофиране
    P.S. Относно това, не го разбрах за какво служи:
    http://www.ebay.co.uk/itm/Privacy-UV...item1c42894752
    ако може някакви снимки да приложиш или да ми обясниш за какво служи



  4. #49
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    и добре се изгаря от инфрачервените лъчи IR, който пък автомобилното стъкло си ги пропуска май , щото иначе как се опичат колите вътре през лятото ?
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  5. #50
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Качи се лятото в Дачия или някое бюджетно Шеви (които не са със заводско тонирани стъкла) и ела пак ми кажи ,че не се изгаря през стъклото
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  6. #51

    Default

    Quote Originally Posted by Sunny View Post
    Качи се лятото в Дачия или някое бюджетно Шеви (които не са със заводско тонирани стъкла) и ела пак ми кажи ,че не се изгаря през стъклото
    Колега, от фолио до фолио разлика няма!!! Китайските ги остави, само ще си прецакваш прозорците. Служи 3М или LLumаr и ще видиш дали ще изгаряш, спира UV лъчите на 99% и никакво изгаряне нито на кожата, нито на интериора на колата. Тия 2 марки са доказани в световния пазар.
    Eто: http://www.foliadesign.eu/kinds.html



  7. #52
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Колега, от фолио до фолио разлика няма!!! Китайските ги остави, само ще си прецакваш прозорците. Служи 3М или LLumаr и ще видиш дали ще изгаряш, спира UV лъчите на 99% и никакво изгаряне нито на кожата, нито на интериора на колата. Тия 2 марки са доказани в световния пазар.
    Eто: http://www.foliadesign.eu/kinds.html
    Quote Originally Posted by Sunny View Post
    SUV-a ми е облепен с Кристалин полупрозрачен на 90% (така го взех) и разликата е огромна . Лятото и климатика е по-ефективен и не те лови така наречения шофьорски тен

    Сложил съм 3m Crystalline CR90 - с 86% пропускливост на светлината .
    Знам каква е разликата

    Не отричам предимствата , но просто съм против затъмняването тип "изолирбанд" както каза хагоре един колега .
    Last edited by Sunny; 11-11-2014 at 19:55.
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  8. #53

    Default

    Quote Originally Posted by Sunny View Post
    Сложил съм 3m Crystalline CR90 - с 86% пропускливост на светлината .
    Знам каква е разликата

    Не отричам предимствата , но просто съм против затъмняването тип "изолирбанд" както каза хагоре един колега .
    И аз съм против "изолирбанд" затъмняване на предните стъкла, просто леко затъмнени да са, но не много тъмни. Да е малко по-светло от тия дето са на фабричните аудита а8 дето излизат от завода с такива, нещо подобно, но малко по-светли да са пак дори!



  9. #54
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    GILA също не е лошо фолио.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  10. #55

    Default

    Ей тоя лаф за "изолирбанда"май трябва да си го патентовам че току виж някой си го приписал на себе си

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •