Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Въпрос относно спирачки

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Радомир/София
    Posts
    65

    Default Въпрос относно спирачки

    Здравейте, искам да попитам. Наскоро ходих на технически преглед и не можах да спра машината на задните гуми. Съответно ми казаха, че спирачките ми имат някакъв проблем, а и ръчната не ми работи, но това е друг въпрос. Смених задните спирачни маркучи, раздвижиха ми апаратите, че оттам се очакваше да е проблема с ръчната, но спирачките така и не ги чувствам по-добре. Миналата година смених спирачни дискове плюс накладките с Феродо такива и не вярвах за 1 година проблема да идва от тях. Колата си се кара нормално. Въпроса ми е от какво може да идва този проблем, предните си работят, че иначе нямаше да бъде никак хубаво.
    Nissan Xtrail T30 2003, 2.5 - 165hp

    Ex - Alfa Romeo 164 2.0 T.S. '91

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Мойта 146 спира много яко, а тия на прегледа казаха, че задно дясно не е както трябва.... иначе спира като муле.....сега ще сменям накладки и отпред и отзад, просто имат по 2 мм.
    имам едно питане за дискове "OMC", някой да е слагал.....италиански са.
    Last edited by toto99; 12-11-2014 at 14:34.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Радомир/София
    Posts
    65

    Default

    Като цяло си се усеща, че колата не спира точно както трябва. В самото началото когато ги смених дисковете и накладките спираше много стабилно. Сега се усеща, че спира главно с предните спирачни, няма я тази стабилност
    Nissan Xtrail T30 2003, 2.5 - 165hp

    Ex - Alfa Romeo 164 2.0 T.S. '91

  4. #4
    АЛФОХОЛИК kiko1213's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    49
    Posts
    120

    Default

    здравей колега провери в сервиз дали механизмите за самонатягане на ръчната работят,намират се от вътрешната страна на апарата,има пружина на тях....при опъване на ръчната ,пружината се напраяга а при отпускане трябва да върне механизма ДО КРАЙ...ако остава хлабина,която връщаш механично,се сменя пружината....по лесния вариант е да натегнеш жилото на ръчната,става лесно с ключе 13,мястото е под лоста на ръчната...дърпаш до край и ще видиш от къде!

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Радомир/София
    Posts
    65

    Default

    Каза ми майстора, който ги гледа, че трябвало да се поизтъркат по-добре накладките и тогава да се натегне както трябва ръчната. Мен повече ме притесняват задните спирачки, ръчната ще я покарам скоро колата, че трябва да ходя до едно място и след това като се върна ще говоря с него да си я нагласи както трябва. Мерси за информацията за пружината, ще видя ако не почне да захваща както трябва, ще се доуточним с него и за тая пружина. Тук в града разчитам на познати, които знам, че се занимават по-сериозно с колите. Иначе качествен сервиз няма, но ако се наложи ще видя нещо в Перник, че е по-наблизо
    Nissan Xtrail T30 2003, 2.5 - 165hp

    Ex - Alfa Romeo 164 2.0 T.S. '91

  6. #6
    Запален алфист Член на клуба Чавдар's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Банкя
    Posts
    159

    Default

    Да не отварям нова тема, а и мисля, че пиша където трябва, някой да има идея дали лесно се сменя жилото на ръчната, че дясното колело изобщо не задържа (лявото е О.К.) и пак по темата и само за инфо. смених вс. дискове и накладки + раздвижване на апаратите и подмяна на всички гумени неща по тях (тип тампони, маншони, пръстенчета и т.н.т.) на цена от 400 лв (работата си е от мен)., като не съм взимал най-скъпите такива, но не и най-евтините ..... и ми бяха нужни около 300-350 км. в градски условия за да почне да спира като хората.
    Last edited by Чавдар; 13-11-2014 at 10:56.
    Alfa Romeo 164 2.0 TS Super

  7. #7
    АЛФОХОЛИК kiko1213's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    49
    Posts
    120

    Default

    жилото се сменя не толкава лесно но не е и трудно,трябва да се извади конзолата между седалките където има една ролка другото е под колата и е по лесно а това че е нужно накладките и дисковете да се поизпилят и да си паснат е вярно!

  8. #8
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Централната конзола може само да се повдигне в задната част, не е нужно да се вади цялата. Изваждането и е свързано с демонтаж на гадните мокетени кори от двете и страни...
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  9. #9
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    И като капак - с тези задни спирачни апарати никога няма да спреш валяците на ГТП. Каквото и да смениш...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Радомир/София
    Posts
    65

    Default

    Дори така да е, не си спомням преди време дали не успях. Задните спирачки доколкото си спомням, че ми каза човека са наполовина на спирачната сила на предните
    Nissan Xtrail T30 2003, 2.5 - 165hp

    Ex - Alfa Romeo 164 2.0 T.S. '91

  11. #11
    АЛФОХОЛИК kiko1213's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    49
    Posts
    120

    Default

    спират се Дидо,спират та чак гумите задимяват,аз през септември смених жилото и накладките после имах много слаба ръчна,минах около 5000км. понеже пътувах до чужбина и тук си натегнах жилото на ръчната и сега се пързаляме по завоите ама хваща още на първия зъб...кове...

  12. #12
    Запален алфист Член на клуба Чавдар's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Банкя
    Posts
    159

    Default

    Quote Originally Posted by kiko1213 View Post
    спират се Дидо,спират та чак гумите задимяват,аз през септември смених жилото и накладките после имах много слаба ръчна,минах около 5000км. понеже пътувах до чужбина и тук си натегнах жилото на ръчната и сега се пързаляме по завоите ама хваща още на първия зъб...кове...
    ..... а прави ли нещо по апаратите (някаква настройка) или просто се закачат новите жила?
    Alfa Romeo 164 2.0 TS Super

  13. #13
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Последно на валяците отзад на крачна и ръчна имах абсолютно еднакво усилие, което не беше обаче достатъчно, за да спрат. По чуждите форуми доста се оплакват от това на Алфа 164 (там съответно и прегледите са по-строги).
    По принцип ръчната трябва да има поне 4 зъба ход. Иначе не се осигурява работата на саморегулиращите механизми.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  14. #14
    Запален алфист Член на клуба Чавдар's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Банкя
    Posts
    159

    Default

    Нямам идея колко точно трябва да е усилието на задните колела, но на прегледа ми казаха, че всичко със спирачките е О.К. (с изключение на ръчната), но не спря барабаните за разлика от Croma-та където винаги съм имал проблеми със задните спирачки, които са същите като тези на Alfa-та , а въпросния саморегулиращ механизъм, какво точно прави и трябва ли да ме плаши при смяната на жилото.
    Alfa Romeo 164 2.0 TS Super

  15. #15
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by kiko1213 View Post
    спират се Дидо,спират та чак гумите задимяват,аз през септември смених жилото и накладките после имах много слаба ръчна,минах около 5000км. понеже пътувах до чужбина и тук си натегнах жилото на ръчната и сега се пързаляме по завоите ама хваща още на първия зъб...кове...
    Евала колега, моята 164-ка също имаше слаба ръчна, нямаше шанс да блокират гумите когато я дръпна, дори да се движа супер бавно. Мислех си, че си е така, но преди малко я натегнах като прочетох какво си написал и вече е супер, направо кове.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •